Leány junior: Sopron-NKA Pécs döntőt rendeznek holnap
20
2024
2024. április 20.  |  21:04
Az 5-8. helyért

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 2024-es “A” döntőjének az 5-8. helyért zajló versengésében a Zsíros Akadémia Kőbánya 68-56-ra legyőzte a  TARR KSC Szekszárd csapatát, így a fővárosiak az ötödik helyért léphetnek majd pályára, míg a Szekszárd a hetedik pozícióért harcolhat.

A szekszárdiak kezdték jobban a mérkőzést, 13-7-re megléptek ellenfelüktől. Az utolsó percig jól tartotta a lépést a Zsíros Akadémia Kőbánya, majd 13-17-es állás után nagyot hajrázott a Szekszárd, és 15-25-ös eredménnyel zárult az első tíz perc. A második etap sokkal kiélezettebb volt, 11-11 pontot szerzett mind a két gárda ebben a negyedben. A félidőben 26-36-ra vezetett a Szekszárd.

A nagyszünet után ritmust váltott a Kőbánya, és a 30. perc végére 47-50-re faragták a hátrányukat. Az utolsó játékrészben Fodor vezetésével 50-50-es állásnál lett egál a mérkőzés, és innentől kezdve végig a Zsíros Akadémia tanítványai jártak előrébb. Nagyot küzdött mind a két csapat, de végül 68-56-os kőbányai siker született, így ők játszhatnak majd az előkelő ötödik helyért.

ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA - TARR KSC SZEKSZÁRD 68-56 (15-25, 11-11, 21-14, 21-6)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - 5-8. helyért
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Pálya
Játékvezetők: Tóth Kitti, B. Németh Kristóf, Koller István (Parádi Péter)

Zsíros Akadémia Kőbánya: Pásztor 12, Fodor 26/9, Szeles 6, Takács-, Bodnár 13/6. Csere: Sárközi-, Zwick 10, Kemény 1.

TARR KSC Szekszárd: Csákvári 12/6, Hencsik 13/3, Szűcs 11, Rácz 3/3, Nyári 14/3. Csere: Baka-, Kófiás 3/3, Schiefer-, Csapó-.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 2024-es “A” döntőjének az 5-8. helyért zajló versengésében a Vasas Akadémia/A 83-66-ra legyőzte a  Csata DSE csapatát, így a Vasas a Kőbánya ellen az ötödik helyért léphet majd pályára, míg a Csata a Szekszárd ellen harcolhat a hetedik pozícióért.

Lehengerlően kezdte az első félidőt a Vasas Akadémia csapata, már az első negyed végére 14-29-es előnyre tett szert a vendég színekben játszó Vasas. A második játékrészben is hasonlóan nagy különbséget “pakolt rá” az eredményre a Vasas, így a félidőben 27-54-es eredményt regisztrálhattunk.

A nagyszünetet követően azonban meg kell dicsérnünk a Csata DSE tanítványait, akik a harmadik etapot 18-17-re, majd az utolsó 10 percet 21-12-re megnyerték. Hiába játszottak jól a Csata játékosai, mert akkora előnyre tett szert már az első félidőben a Vasas, hogy azt végig tartották és magabiztos 83-66-os sikert arattak. Az egész mezőny legeredményesebb játékosa Németh Lili lett, aki 29 pontot szerzett a Csata DSE színeiben.

CSATA DSE - VASAS AKADÉMIA/A 66-83 (14-29, 13-25, 18-17, 21-12)

Játékvezetők: Nagy Bence László, Dr. Szűcs Sándor, Erős Florentina

Csata DSE: Németh 29/6, Halmy 2, Zakor 8, Albert-Tóth 5/3, Arnóczki 2. Csere: Végh-, Pócs 2, Vörös 7, Bernei 2, Biczó 9.

Vasas Akadémia/A: Subotic 20/3, Szoboszlai 2, Kendelényi 7, Czirkos 15/6, László 6. Csere: Felső 9, Vigh 15, Schannen-, Révész-Veres-, Vágó 1, Dúl-, Harmati 8.

Elődöntők

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság első elődöntőjében a Soproni Darazsak Sportakadémia együttese 81-68-ra legyőzte a BEAC-Újbuda KA gárdáját.

Kókai Patrícia két találatára Drahos Leila büntetőkből válaszolt az első percben. Ez előrevetítette az első félidőben kialakult igazi adok-kapokot. Kifejezetten jó ritmusú találkozó bontakozott ki. A BEAC 10-9- vezetése után 15-10-re fordított a Sopron. Ezt követően viszont ismét a BEAC akarata érvényesült. Drahos Leila triplája után 17-15-nél már a fővárosi gárda járt előrébb. Leila a 8. pontját jegyezte ekkor. A slusszpoén viszont a soproniaké, egészen pontosan Kókai Patríciáé volt. A hármasa zárta le a nyitó szakaszt, amivel 20-17-es vezetéshez juttatta csapatát. Patrícia már 11 pontnál járt. A második negyed elején újabb triplákkal erősítette meg fölényét a Sopron. Három perc után 28-21-re mentek Hollós Dániel tanítványai.

Érezhetően keményítettek védekezésben a csapatok. A BEAC-nál elől eközben továbbra is Drahos Leila és Gábor Lili diktálta a ritmust, amikor pedig Dinnyés Petra triplája célt ért, 30-29-nél teljesen nyílt lett az elődöntő. Ekkor már túl voltunk egy soproni időkérésen. A Darazsak kosárcsendjét Toman Dóra és Szikszai Franciska törte meg, visszaállítva az 5 pontos különbséget. A félidő hajrájában azonban ismét ledolgozta hátrányát a BEAC. Az elsőhöz hasonlóan viszont a második negyedet is soproni tripla zárta, amivel 37-34-re mégis a zöld-sárga mezeseknél volt az előny. A BEAC 29-ből 11-et dobott be mezőnyből, míg a Sopron 32-ből 16-ot. A fővárosiak azonban jóval több büntetőt harcoltak ki és értékesítettek. A harmadik negyed elején Toman Réka és Kókai Patrícia sikeres távoli dobásaival megugrottak 9 pontra a soproniak. Ráadásul rögtön a negyed elején Gábor Lili beütötte negyedik faultját, amivel igen nehéz helyzetbe kerültek Mészárosné Kovács Andrea tanítványai.

A különbség a harmadik etap feléhez közelítve érte el a 10 pontot. 49-39-nél időt is kért a BEAC, de a következő három támadásából nem tudott betalálni. Maradt a kétszámjegyű differencia. Innentől a hátralévő 15 percre jellemzően már elmondhattuk ezt, mégsem telt eseménytelenül az összecsapás. A Sopron Salamon Réka és Toman Dóra révén 56-41-re megugrott. A BEAC azonban becsülettel küzdve még rövid időre visszajött 10 egység alá. Az utolsó 10 percnek 58-47-ről vágtak neki a felek. Toman Réka triplájával ismét a soproniak erősítettek a vezetésükön, a BEAC azonban nem adta könnyen a győzelmet a magasabban rangsorolt riválisának. Séllei Lili és Gábor Lili 61-54-re felhozta csapatát. Az utolsó öt percre fordulva újra visszaállította kétszámjegyű előnyét a Sopron és ha nem csúszik a játékába egy-egy ki nem kényszerített hiba, akár előbb is döntő különbséget alakíthatott volna ki. A BEAC viszont nagyot küzdve úgy tudta lezárni a meccset, melyből szintén meríthet erőt a helyosztóra.

A 81-68-as végeredményt Janzsó Aliz duplája alakította ki. Soproni oldalon Kókai Patrícia 21, Toman Réka 18, Toman Dóra 16 pontot ért. A BEAC legeredményesebbje a 34 pontos Drahos Leila volt. Gábor Lili 12 egységig jutott. A csapatok az NKA Pécs/A – DVTK Akadémia/A elődöntő párharcból kapnak ellenfelet.

BEAC-ÚJBUDA KA/A - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A 68-81 (17-20, 17-17, 13-21, 21-23)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - elődöntő
Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Centerpálya
Játékvezetők: Dr. Danka Péter, Marton Péter, Hegedűs Attila (Schwarz Mária)

BEAC-Újbuda KA/A: Drahos 34/12, Bálint, Szauter 2, Gábor 12, Nagy 8. Csere: Tatai, Barna, Séllei 5/3, Gréts, Dinnyés 7/3, Hévizi, Nemes,

Darazsak Sportakadémia/A: Kókai 21/12, Toman D. 16/6, Janzsó 11, Toman R. 18/9, Völgyi 3/3. Csere: Gergő, Csaplár-Nagy 5, Salamon 3/3, Szikszai 4, Sinka-Pálinkás

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság elődöntőjében az NKA Pécs/A 73-60-as sikert aratott a DVTK Akadémia/A ellen. Holnap BEAC-Újbuda KA/A – DVTK Akadémia/A bronzmérkőzést, és Darazsak Sportakadémia/A – NKA Pécs/A döntőt rendeznek.

Fárbás ziccerével indult a találkozó, majd Rátkai 4 pontjával fordított az NKA (4-2). Gyorsindításból szerzett könnyű kosárral egyenlített a DVTK (4-4). Jól védekezett a hazai gárda és a büntetőket is bedobták, így 8-4-re módosult az állás. Poczkodi triplája után lett ismét egál (8-8). Josepovits jól szedte a lepattanókat, míg a DVTK ismét a vonalra állhatott (10-9). Hazai oldalon is behullott egy kinti dobás, Hőgye volt sikeres (13-9). Jól dobott az NKA, ismét egy távoli dobással növelték az előnyüket (18-9). A DVTK beállt egy zónavédekezésre, hogy ezzel zavarják meg ellenfelüket, több kosár már nem esett (18-11).

DVTK büntetőkkel folytatódott a második negyed (18-14). Közel három perc telt el és az NKA még nem szerzett kosarat ebben a játékrészben, jött is a hazai időkérés. Az eligazítás után lepattanóból dobott pontot Josepovits (20-14), de Poczkodi szerzett szép triplát és tapadt ellenfelére a DVTK (20-17). Berzy büntetője után a túloldalon Hőgye dobott bravúros faultos ziccert (24-19). Gréts hárompontosával kezdett ellépni az NKA (27-19), de a DVTK továbbra is büntetőket harcolt ki (27-21). Továbbra is maradt a DVTK-s zóna, de Rátkai könnyed ziccerét követően 31-23 lett az állás. Kádas triplájával zárkózott a DVTK, hazai időkérés következett (31-28). Hőgye bravúr hárompontosára Salamon válaszolt a túloldalon (34-31). Kecsmárik távolijával tudott 4 pontra ellépni az NKA (37-33). A félidőben 38-33 volt az eredmény.

Poczkodi kosarával folytatódott a játék (38-35), majd Josepovits 4 pontja következett (42-35). Hőgye extra dobóformát fogott ki, negyedik tripláját dobta, majd Rátkai is sikeres volt (47-35). Ezt követően 10 pont fölött állandósult az eredmény, minden NKA kosárra érkezett DVTK válasz (54-43). Albert kosarát követően 54-45-re zárkózott a DVTK. Rátkai és Josepovits pontjaival zárult a harmadik negyed (57-45).

Szerintem nem mondok újat azzal, hogy Hőgye ismét hárompontost szerzett, ötödik tripláját süllyesztette el a gyűrűben (62-45). Jól védekezett az NKA, könnyű ziccer lett a vége (64-45). Josepovits kosarát követően 66-45-re nőtt az NKA előnye. Bojtár is betalált kintről, 69-47. Ocsenás és Poczkodi szépített, 69-54. Kicsit akadozott az NKA pontszerzése, több helyzetük is kimaradt, de nem forgott veszélyben a hazai siker (71-56). Még esett pár kosár, de magabiztos 73-60-as sikert aratott az NKA Pécs/A, így holnap ők játszhatnak döntőt a Sopron ellen. Az NKA Pécs/A csapatát a Rátkai – Hőgye – Josepovits hármas húzta, míg a vendégektől Albert, Poczkodi és Salamon emelhető ki.

NKA PÉCS/A – DVTK AKADÉMIA/A 73-60 (18-11, 20-22, 19-12, 16-15)

Játékvezetők: Gombos Márk Bálint, Farkas Péter Gábor, Magyari Viktor (Herczeg Ágoston)

NKA Pécs/A: Josepovits 23, Hőgye 19/15, Rátkai 13, Szakolczi-, Gréts 8/6. Csere: Bojtár 3/3, Kecsmárik 3/3, Puskás-, Piukovits 2, Csirke-, Bercsi 2.

DVTK Akadémia/A: Poczkodi 16/9, Fárbás 2, Kádas 3/3, Albert 13, Tózer 1. Csere: Salamon 13/3, Ocsenás 4, Berzy-, Fárbás E. 8.