Férfi NB I B: A Nyíregyháza a MAFC, a Cegléd pedig a Vasas pályaelőnyét vette el
12
2024
2024. április 12.  |  11:05
Nemcsak a papírforma, hanem két fővárosi élcsapat is "fejre állt" a férfi másodosztály rájátszásának nyitányán: a Nyíregyháza a MAFC, a Cegléd pedig a Vasas otthonában győzött, szinte végig vezetve. A legizgalmasabb - egyébként szintén "rablással" végződő - összecsapást a zöld csoportban játszották, a Veszprém kétszeri hosszabbítás után győzött Hódmezővásárhelyen.

Az 1-8. helyért

Újbuda MAFC - Hübner Nyíregyháza BS 93-101

Az első percek kiegyenlített játéka után a félidő hajrájához közeledve egy 6-0-lal elléptek a vendégek, s bár a MAFC ledolgozta hátrányát, a "kosáresőt" hozó nyitó etap vendég hármassal és nyíregyházi vezetéssel zárult. A második szakaszt a jórészt C. Ervin (29/9 p., 6 lep., 4 szl., 3-3 ea. és gp.), Bus I. (20/6 p., 5 lep., 8 ea., 3 gp.) és Bonifert B. (15/3 p., 8 lep.) ponterősségében bízó vendégek kezdték jobban, s egy 12-5-ös 3 percet "repesztve" 10 ponttal elléptek. A félidő hajrájában 4 pontra csökkentette hátrányát a MAFC, ám még szünet előtt érkezett egy 4 pontos (tripla plusz büntető) szabolcsi akció, így félidőben 8 ponttal vezetett a vendég együttes. A második félidő érdekes "üldözőversenyt" hozott. A hazaiak A. Archibald (35/12 p., 4 szl.), Polgárdy Á. (28/6 p., 5 ea., 6 gp.) és Bordács S. (15 p., 14 lep., 4 ea., 6 gp.) eredményességére építve többször is felzárkóztak 3-4 pontra, de az igazán kiélezett, kritikus helyzetekben valaki mindig villant a Nyíregyházánál, így a Kék Cápák alakulata elvette az alapszakasz második helyezettjének pályaelőnyét.

Vasas Akadémia - Ceglédi KE 62-72

Az első percek váltott vezetése után a nyitó etap második felében szűk előnyt állandósítottak a vendégek, ám a szakasz döntetlennel zárult. A második szakasz 9-0-s vendég rohammal indult, majd a Cegléd Csaba Gy. (20/6 p.), Horváth M. (12/12 p.) és D. Herendic (10/3 p., 5-5 lep. és ea., 6 gp.) jóvoltából. tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét, sőt a félidő hajrájában egy 7-0-lal ezt 13-ra növelte. A 2. félidő vendég duplával indult, ám erre jött egy 13-4-es Vasas roham, amely lendületet adott a Takács D. (15/3 p., 3 lep.)-Fekete V. (11/6 p., 5 lep.) kettős vezette hazaiaknak, akik a záró etap elején egyetlen duplányira zárkóztak föl. Ez azonban feltehetően sokat kivett a vendéglátókból, mert jött egy 17-2-es ceglédi roham, amellyel a hajrára csaknem 20 pontra nőtt a vendégek előnye, akik idegenbeli sikerrel kezdték a párharcot. A ceglédi diadalban jelentős szerepe volt annak, hogy a vendégek sokkal jobban céloztak távoltól, mint a hazai pályán játszó fővárosiak. Mindkét gárda 25 alkalommal kísérletezett triplával, ám amíg a Vasas játékosai csupán 4, addig a ceglédiek 9 alkalommal találtak be távolról.

BKG Príma Akadémia - Phoenix-MT Fót 100-78

Ha fokozatosan csökkenő különbséggel is, de minden negyedet megnyerve győzte le Nagy Bo. (32/15 p., 10 gp.), Büki L. (19/15 p., 3-3 lep. és szl.), Nagy Be. (13/9 p., 4-4 lep., ea. és szl., 9 gp.), J. Newman (11 p., 7 lep.) és Nshimba J. (11 p., 4 lep.) eredményességére építve magabiztosan a BKG A Hepp-kupa ezúttal Juhos L. (25 p., 8 lep., 4-4 ea. és gp.), Tichov D. (16/12 p., 4 gp.) és J. Kinney (16 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.) találataira támaszkodó meglepetéscsapatát.

PVSK-VEOLIA - TF-BP 101-81

Alaposan bekezdett (9-2) a Hepp kupa elsőségét a múlt hét végén megvédő PVSK, majd úgy tűnt, a fővárosiak "csatlakozást találnak", ám ez csak egy rövid fellángolás volt. Az első félidőben nagy fölényben játszva a hibátlanul dobó Frank Á. (23/15 p. - 3/3 du., 5/5 tr., 2/2 bü., 5 gp.), továbbá Németh A. (14/12 p. - 4/4 tr., 3 -3 szl. és gp.), Horti B. (13/3 p., 5 lep.), Antoni Cs. (12 p., 3 szl.) és Molnár M. (10 p., 3 szl.) vezérletével szünetig 30 pont fölötti előnyre szert téve a PVSK gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntötte a párharc első összecsapását. Tetemes előnye birtokában a 3. negyedben lezserre vette a védekezést az alapszakasz győztese, a vendégek Dancsecs A. (30/15 p., 6 lep., 4 ea.), Szántó D. (13/3 p., 3 szl., 6 ea.), Anda D. (13 p., 3 lep., 4 ea., 2 bl.) és Karosi G. (11 p. - 12 mk. - 7 lep., 4 ea.) révén 20 ponton belülre kerültek, de győzelmüket nem fenyegette veszély.

A 9-14. helyért

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 93-82

A 27-15-re megnyert harmadik negyednek, valamint nagyrészt W. Douglas (38/9 p., 14 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.), Kalassai M. (16/15 p.) és Váits O. (12/6 p.) kosarainak köszönhetően győzte le a Salgótarján az elsősorban Supola Z. (21/9 p., 3 lep., 4-4 ea. és gp.), Armaghani Á. (20/3 p., 6 lep., 5 gp.) és Balázsi S. (16/12 p., 3 lep.) ponterősségében bízó óbudaiakat.

DEAC U23 - Budafok 86-61

A vendégek elsősorban Moravcsik Á. (11/3 p., 3 ea., 4 gp.), Tursics K. (10/6 p. - 12 mk. -, 3 gp.) és Varga D. (10 p., 3 lep.) révén a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a debreceni fiatalokkal, ám ekkor a Fekete-Gál Cs. (18/12 p.), Várszegi Á. (14/3 p., 3 lep.), Hőgye P. (11/6 p., 7 lep., 5 gp.) és Varga S. (11/3 p., 7 lep., 3 ea., 6 gp.) eredményességére építő hazaiak egy 13-0-s rohammal 20 pont fölötti előnyre tettek szert és végül biztosan győztek.

Óbudai Kaszások - Salgótarjáni KSE 98-78

Az első 5 percet 12-4-re nyerve próbálta a nógrádi gárda tudtára adni az óbudai együttes, hogy feltett szándéka visszavágni. A szakasz második felében tartotta 5 és 10 pont közötti vezetését az Óbuda, de a negyed végén büntetőkkel 4 pontra feljöttek a nagyrészt W. Douglas (27/3 p., 10 lep., 5 ea.), Hargitai K. (14/9 p., 4 lep.) és Váits O. (11/6 p., 4 ea.) vendégek. Kisebb tripla záporral - 2 hazai, majd 1 vendég - indult a 2. szakasz. A Salgótarján sokáig azon az egy hármason kívül mást nem tudott felmutatni támadásban, a Kaszások egy 14-3-as szűk 4 percet "repesztve" 15 ponttal elléptek, s ennek köszönhetően 11 ponttal "mentek" szünetben. Fordulás után is a Boros M. (27/12 p., 5 lep., 4 gp.)-Martinez R. (16/9 p., 9 lep.)-Armaghani Á. (16/3 p., 11 lep., 6 gp.)-Supola Z. (13/9 p., 7 lep., 4 ea., 5 gp.) kvartett vezette Kaszások csapata irányított, a 3. negyed hajrájában 20 pontra növelte előnyét, amit meg is tartott a mérkőzés végéig.

A párharc állása: 1-1.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Nagykőrösi Sólymok KE 96-76

A második negyed derekán 5 ponttal még a bátran, szinten "szárnyalva" játszó vendég Sólymok csapata vezetett. A félidő hajrájában aztán Bán T. (28/18 p., 3 lep.), a hibátlanul dobó Vaskó Gy. (14/12 p. - 4/4 tr., 2/2 bü. -, 5 gp.), Csák B. (12/6 p., 3-3 lep. és ea.), Kocsis Z. (10/3 p., 9 lep., 3 gp.) és Gáspár B. (10 p., 5 lep., 3 gp.) révén a Phoenix is "szárnyra kapott" olyannyira, hogy egy 18-5-ös rohammal fordított és 8 pontos előnnyel várhatta a 2. félidőt. A 3. negyed derekáig állandósult az 5 és 10 pont közötti hazai vezetés, majd jött egy 10-0-s Phoenix-roham, amellyel 16 pontra nőtt a különbség. 11 pontos borsodi vezetésről indult a záró etap. A szakasz derekához közeledve a 10 pontos lélektani határon belülre került a szinte kizárólag Mészáros B. (16/12 p., 3 lep.), Tóth B. (15/9 p.), Fehér P. (12/9 p., 3-3 lep. és gp.), Kocsis A. (11/6 p., 5 lep.) és Molnár B. (11 p., 3 lep., 4 gp.) pontjaiban bízó Nagykőrös, sőt a szakasz derekán 6 pontra csökkent a különbség. A felzárkózás azonban sokat kivett a vendégekből, a hajrára belefáradtak ellenfelük üldözésébe, a Tiszaújváros egy 15-1-es utolsó 4 perccel végül 20 ponttal győzött.

Vásárhelyi Kosársuli - Veszprémi KK 93-97 kétszeri hosszabbítás után

A vendégek alaposan meglepték a Hódmezővásárhely gárdáját, a Veszprém egy 21-6-os "repülőrajttal indított. A folytatásban rendezte sorait a hazai együttes, amely a nyitó szakasz végére a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát, a 2. etap első felét 11-2-re nyerve 3 pontra zárkózott föl. Ezt követően azonban új erőre kaptak a vendégek, akik egy 9-2-vel "kontrázva" ismét megugrottak, és 6 ponttal vezettek szünetben. A vendégek a harmadik negyedben erre is rátettek egy lapáttal és tetemes, 13 pontos előnnyel várták a záró szakaszt. Ebben azonban támadásban "lefagyott" a M. Moore (41/6 p., 12 lep., 9 szl., 6 ea.), Madár A. (22/18 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea., 8 gp.) és Szabó P. (12/3 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) kosaraira alapozó Veszprém, a hazaiak pedig magukra találtak, és a negyed első felében Kelemen B. (28/12 p., 7 lep.), Rosic U. (23/12 p., 10 lep., 5 ea., 4 gp.), Bálint E. (17 p. - 20 mk. - 3 szl.) és Orgona G. (14/3 p., 13 lep., 3 ea.) ponterősségében bízva valósággal átrohanva ellenfelükön egy 19-3-mal fordítottak.

Ekkor "kaptak észbe" a veszprémiek, akik egy 6-0-lal visszaszerezték a vezetést. A kiélezett végjátékban nem jutottak "dűlőre" a felek, a Veszprém légiósa triplájával hosszabbításra mentette a mérkőzést, "népmesei jellegű 77-77-tel ért véget a rendes játékidő. A hosszabbításban nem eresztették, váltott vezetéssel haladtak a felek, a végén 2 büntetővel a hazaiak újabb "túlórára" mentették az összecsapást. A második hosszabbításban hol kicsi, hol valamivel nagyobb különbséggel a Veszprém vezetett és végül meg is nyerte a drámai találkozót.

Agrofeed UNI Győr - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 89-68

A változatos, hullámzó játékot hozó első félidőben mindkét csapatnak akadtak jobb és rosszabb periódusai. A félidő vége a Soós B. (16/12 p., 8 lep., 5 ea., 3 gp.)-Rátvay T. (15/9 p., 3 lep.)-Csátaljay B. (14/3 p., 6 lep.)-Kovács B. (14 p., 6 lep., 4 ea,) kvartett vezette vendég soproniaknak sikerült jobban, akik 6 pontos előnnyel fordulhattak. A második félidő nagyon egyoldalú játékot hozott, ekkor a szünetben még hátrányban lévő Győr Hágen T. (20/12 p., 8 lep.), Bakon Cs. (19/9 p., 5 gp.), Dani B. (12/12 p., 3 szl., 8 gp.), Horváth Á, (11/3 p., 6 lep.) és Kámán B. (11/3 p., 4 ea., 6 gp.) jóvoltából egyértelműen rákényszerítette akaratát riválisára, már a 3. negyed végén 10 pont fölötti előnyre tett szert és végül 21 ponttal győzött.

Dávid Kornél KA - Dunaharaszti MTK 98-57

Az elsősorban Joó T. (11/6 p., 4 lep., 5 ea., 3 gp.) és Simonics O. (10 p., 3 lep., 5 ea.) kosaraira alapozó vendégek a második negyed derekáig tartották a lépést az alapszakasz győztesével, ám a félidő hajrájában egy 18-0-s rohamot bemutatva a DKKA megnyugtató, 20 pont fölötti előnyt szerzett szünetre és Simon B. (23/15 p., 3 gp.), Szabó Zs. (18 p., 11 lep., 3-3 szl. és ea., 6 gp.), a tripla-duplát elérő Kis R. (14 p., 18 lep, 3 szl., 4 ea., 10 gp.), Kuttor G. (12/6 p., 4 ea.) és Tóth P. (10/9 p., 5 gp.) vezérletével végül fölényesen nyert.

Eszterházy SC - Pénzügyőr SE

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetre 10 pont fölötti előnyre tett szert a nagyrészt Botka B. (21 p., 5 lep., 3 gp.), Máté B. (18/6 p., 8 lep.) és Bajusz Á. (16/3 p.) ponterősségében bízó egri együttes. Szünet után feljavult a Pénzügyőr, amely Kerkai Á. (17/9 p., 3 ea., 4 gp.) és Barócsi Á. (15/6 p., 6 lep.) révén a hajrában 4 pontra is megközelítette az egri együttest, ám fordítani nem tudott.

Békéscsabai KK - Százhalombattai KSE 91-81

A találkozó nagy részében a hazaiak vezettek, de a Százhalombatta Csík R. (19/3 p., 4 lep., 5 gp.), Kovács S. (15/6 p., 7 lep., 4 gp.), Láncos K. (13/3 p., 10 lep., 3-3 szl. és ea.), Seregély B. (10/6 p.) és Kovács M. (10 p., 3 lep.) révén végig tapadt a vendéglátókra, másfél perccel a befejezés előtt mindössze 2 ponttal "ment" a nagyrészt Varga Á. (15/3 p., 8 lep., 3 ea., 6 gp.), Balog G. (15/3 p., 4 gp.), Hajdu M. (13/3 p., 4 lep., 3 gp.), Fábián Sz. (13 p., 4 lep.) és Vágvölgyi Á. (11/9 p., 4 lep.) kosaraira alapozó Békéscsaba, amely egy 8-0-s végjátékkal végül 10 ponttal győzött.