U20: Nagy meccset nyert a Kecskemét a Kaposvár ellen
24
2024
2024. március 24.  |  15:06
Hét mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja. A Körmend kikapott Szombathelyen, így elszálltak az esélyei a Final8-re, a Kecskemét viszont legyőzte a Kaposvárt, és saját kezében a sorsa, hogy ne kelljen selejtezőt játszania az országos döntőért. Lássuk, mi történt a héten!

25. forduló

Sopron KC U20 (8-17) - Szedeák U20 (5-20) 94-74 (24-15, 17-13, 25-20, 28-26)

A hatalmasat játszó Keller Bendehúz (28 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz, 47 VAL) vezetésével, mellette kiegyensúlyozott csapatteljesítményre alapozva simán nyert a Sopron a Mészáros Tamás József (17 pont, 4 gólpassz, 8 szerzett labda) vezette Szedeák ellen.

MVM-OSE Lions U20 (5-20) - Atomerőmű SE U20 (15-10) 70-87 (23-28, 15-26, 14-27, 18-6)

A két középső szakaszban sokkal jobb volt a Géringer Gergő (17 pont, 11 pattanó) és Kékesi Kolos (20 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) húzta paksi gárda, mint vendéglátója - ezzel a sikerrel, valamint a Körmend vereségével eldőlt, hogy biztosan selejtezőt játszhat az ASE az országos döntőért. Az utolsó negyedet megnyerő OSE legjobbjai Czermann Máté (21 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Árva-File Balázs (24 pont, 8 pattanó) voltak.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (10-15) - NKA Universitas Pécs U20 (22-3) 58-81 (21-18, 18-25, 9-16, 10-22)

A leginkább Sebők András (16 pont, 4-4 pattanó és eladott labda, 5 gólpassz) játékára alapozó Szolnok az első felvonást még megnyerte. Ezt követően azonban egyértelmű volt a listavezető és alapszakasz-győztes, ezúttal Bor Gábor (26 pont, 14 pattanó, 4 gólpassz, 43 VAL) fémjelezte Pécs fölénye, amely sima sikert aratott a Tiszaligetben.

DEAC KA U20 (18-7) - Budapesti Honvéd SE U20 (18-7) 68-74 (13-21, 20-15, 19-16, 16-22)

A harmadik felvonás végére ledolgozta egy negyed alatt összeszedett hátrányát a Várszegi Ádám (23 pont, 5 pattanó) vezette DEAC KA. A 36. perc elején 65-63-ra még vezettek a hazaiak, a Gyuricsek Ádám (16 pont, 5 pattanó) húzta Honvéd azonban jobban bírta a végjátékot, 6 ponttal győzött, és át is vette riválisától a tabella második helyét.

KTE-NJE U20 (16-9) - Kometa Kaposvári KK U20 (16-9) 104-85 (24-17, 28-27, 31-19, 21-22)

A hétvége egyik kulcsmeccsén a Tóth Patrik (27 pont, 11 pattanó, 35 VAL), Ladovszky János László (21 pont, 6 gólpassz), Tóth Balázs (14 pont, 5 gólpassz), Gera Ferenc (23 pont, 7 pattanó) és Dobos Máté (8 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz) ötösfogat vezetésével sima sikert aratott a Kecskemét, az egymás elleniben is jobb már, mint a Kaposvár, így fellépett az országos döntőt jelentő negyedik helyre. A selejtezős pozícióba csúszó Kaposvár legjobbjai Fehérvári Csegő (28 pont, 7 pattanó) és Bogdán Dávid Bence (25 pont) voltak.

Zalakerámia ZTE KK U20 (13-12) - Alba Fehérvár U20 (4-21) 96-62 (31-18, 24-16, 18-13, 23-15)

Minden negyedet megnyerve, nagyon magabiztosan győzött a Makkos Dávid (12 pont, 5 pattanó, 7 szerzett labda) és Csuti Kornél (15 pont, 5 pattanó) fémjelezte ZTE a sereghajtó székesfehérváriakkal szemben.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (11-14) - Egis Körmend U20 (14-11) 80-60 (20-14, 18-20, 21-11, 21-15)

A második negyedet ugyan megnyerte a leginkább Schmera Gergelyre (20 pont, 11 pattanó) építő Körmend a Falco otthonában. A másik három játékrészben azonban a szombathelyiek bizonyultak jóval jobbnak, így Takács Zsolt (19 pont, 9 pattanó), Németh Bálint Péter (25 pont) és Hansen Daniel (16 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével simán nyertek. A Körmend ezzel a vereséggel és az ASE győzelmével elszállt a selejtezős helyekért folytatott küzdelemben.

Az NKA Universitas Pécs U20 (22-3), a Budapesti Honvéd SE U20 (18-7) és a DEAC KA U20 (18-7) már az előző forduló után biztos résztvevői voltak az országos döntőnek. A negyedik helyre fellépő KTE-NJE U20 (16-9), a Kometa Kaposvári KK U20 (16-9) és az Atomerőmű SE U20 (15-10) viszont még harcolnak az utolsó, biztosan nyolcas döntőt érő pozícióért - a másik két gárda selejtezőt fog vívni ugyanezért a célért.

Az utolsó fordulóban a Kecskemét pont Paksra látogat, és amennyiben nyer, akkor negyedik, a Kaposvár ötödik, az ASE pedig hatodik. Ha az ASE és a Kaposvár nyernek (utóbbi a Szolnokot fogadja), akkor a somogyiak a negyedikek, az ASE-nek pedig legalább 18 ponttal kell vernie a Kecskemétet, hogy ötödik legyen - ennyi volt a különbség a két gárda között az első egymás elleni összecsapáson.

Ha az ASE nyer, de a Kaposvár kikap, akkor pedig hármas holtverseny lesz, amelyben mindenki 2-2-vel fog állni, és jelenleg a Kecskemét (+23) áll a legjobban a Kaposvárt (+16) és az ASE-t (-39) megelőzve, ezek az adatok fognak mozogni az ASE győzelmének mértékével.

A piros csoportban a Vasas Akadémia U20 legyőzte a Beszterce KK U20-at, így megszerezte a harmadik helyet - a pasarétiek selejteznek majd az A csoport hatodik helyezettjével.

A zöld csoportban pedig a Nagykőrösi Sólymok KE U20 beérte az élen a DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20-at, és mivel jobb az egymás elleniben, ha az utolsó fordulóban győzni tud a sereghajtó Tiszaújvárosi Phoenix KK U20 otthonában, akkor az A csoport ötödikje ellen selejtez az országos döntőért. Ha a Nagykőrös kikap, a DMTK pedig legyőzi a SMAFC-ot, akkor a DMTK megy a selejtezőbe.