Killik László Női Magyar Kupa: A legjobb ötös
19
2024
2024. március 19.  |  12:25

A hétvégén emlékezetes döntővel ért véget a Killik László Női Magyar Kupa, íme a torna All-Star ötöse!

Irányító

Papp Klaudia – Sopron Basket

A Vasas Akadémia elleni elődöntőn 38, a DVTK elleni fináléban pedig 34 percet játszott az első soproni évében kupaarannyal gazdagodó Papp, a Fegyverneky, Mompremier és Turner hiánya miatt szűk rotáció azonban nem érződött teljesítményén. Mindig tudott lendületet vinni a zöld-sárgák játékába, hol egy jó betörés, hol egy pontos kiosztás révén. Az elődöntőben 13 pontot (5/8 dupla, 0/2 tripla, 3/5 büntető), 3-3 lepattanót és asszisztot, 2 labdaszerzést, valamint 6 kiharcolt szabálytalanságot jegyzett 18 VAL értékben, a döntőben pedig 12 ponttal (5/5 dupla, 0/3 tripla, 2/4 büntető), 7 gólpasszal, 5 kiharcolt személyi hibával, valamint egy lepattanóval segítette csapatát a kupagyőzelemhez. A fináléban 21 VAL-t ért el, így a két derbin összesen 39-es teljesítmény-indexet tudhatott magáénak.

Dobóhátvéd

Lelik Réka – DVTK HUN-Therm

A Győr elleni elődöntőben abszolút kulcsembere volt a diósgyőrieknek a válogatott hátvéd-bedobó, 21 ponttal (1/1 dupla, 2/4 tripla, 13/14 büntető), 7-7 lepattanóval és gólpasszal, 10 kiharcolt faulttal, valamint 2 labdaszerzéssel zárta a mérkőzést – 33 perc alatt 41 VAL-t szorgoskodott össze. A döntőben 9 pontot (0/1 dupla, 3/7 tripla), 3 lepattanót, 2 labdaszerzést és egy asszisztot jegyzett (10 VAL), így a tornán összesen 51 VAL-t ért el.

Kiscsatár

Bridget Carleton – SERCO UNI Győr

Bár a dobás nem ment a hétvége során a kanadai légiósnak, a játék más elemeiben igyekezett hozzátenni a magáért, és végül éremmel zárta a tornát. A DVTK elleni elődöntőben 15 pontot (4/11 dupla, 1/10 tripla, 4/4 büntető), 7 lepattanót, 3-3 labdaszerzést és gólpasszt, valamint 4 kiharcolt faultot jegyezve jutott 12 VAL-ig, míg a bronzmérkőzésen 11 pontot (2/2 dupla, 2/7 tripla, 1/1 büntető), 5 lepattanót, 4 asszisztot, valamint 2-2 labdaszerzést és kiharcolt személyit tett a közösbe 18 VAL értékben – összesen 30 VAL-t ért el tehát a két meccsen.

Erőcsatár

Varga Alíz – Sopron Basket

Varga sem sokat pihent a hétvége során, egészen pontosan 5 olyan perc volt csapata két mérkőzésén, amikor a padon ült. Az elődöntőben nem járt messze a tripla-duplától, 11 pontot (3/8 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető), 10 lepattanót, 7 gólpasszt, 2 blokkot és 3 kiharcolt faultot (25 VAL) jegyeztek fel a neve mellé a statisztikusok, míg a döntőben 14 ponttal (4/7 dupla, 2/4 tripla), 8 lepattanóval, 3 labdaszerzéssel, 2 gólpasszal és egy kiharcolt szabálytalansággal segítette csapatát (21 VAL) – összesen 46 VAL-t ért el a tornán.

Center

Jelena Brooks – Sopron Basket

Bár kényszerből játszott ötöst a soproniak klasszisa, láthatóan nem jött zavarba a feladattól. A torna MVP-jének megválasztott Brooks az elődöntőt 29 ponttal (8/16 dupla, 2/6 tripla, 7/8 büntető), 6 lepattanóval, 4 labdaszerzéssel, 3 gólpasszal, egy blokkolt dobással és 7 kiharcolt faulttal zárva ért el 34 VAL-t 35 perc alatt, a fináléban pedig 19 pont (4/13 dupla, 2/4 tripla, 5/6 büntető), 5-5 lepattanó és assziszt, 3-3 blokk és szerzett labda, 5 kiharcolt személyi hiba, na meg egy sokáig emlékezetes győztes dobás fűződött a nevéhez. 38 percet töltött parketten a döntőben, ezalatt 25 VAL-t ért el, így a tornát 59-es VAL-mutatóval zárta.