Férfi NB I B: A Vasas otthonában is nyerni tudott a Nyíregyháza
10
2024
2024. március 10.  |  12:40

Volt izgalom bőven a hétvégén a férfi másodosztályban. A piros csoportban a Nyíregyháza újabb bravúrt ért el 3 ponttal diadalmaskodva a Vasas otthonában. Ennél azonban szorosabb találkozók is voltak, az Óbuda 2 ponttal verte a MEAFC-ot, a TF-BP pedig minimális különbséggel győzött Cegléden. A zöld csoportban két mérkőzésen is 1-1 triplányi volt a különbség a felek között, és e meccsek végén a vendégek örülhettek: Győrben a Békéscsaba, Nagykőrösön pedig a Hódmezővásárhely

Piros csoport:

Budafok - DEAC U23 76-91

A 33-16-ra megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Várszegi Á. (19/15 p.), Varga S. (16/9 p., 4 gp.), Neuwirth B. (12/6 p. - 13 mk. - 7 lep., 3 ea., 5 gp.) és Hőgye P. (11/3 p., 3 gp.) kosarainak köszönhetően győztek a debreceni fiatalok a nagyrészt Varga D. (28/3 p., 9 lep., 3 ea.) és K. Swanson (21 p., 7-7 lep. és ea., 3 gp.) ponterősségére építő Budafok otthonában.

PVSK Veolia - BKG Príma Akadémia 92-73

Bár a mezőny messze legeredményesebb játékosa Nagy Bo. (40/15 p., 6 lep., 4 ea.) személyében a vendég BKG-ból került ki, a szigetszentmiklósiak - akik közül Nagy mellett csak J, Newman (11 p., 6 lep.) jutott 10 pont fölé - a 4. negyed derekáig tartották a lépést a csapatként  több lábon álló vendéglátó pécsi gárdával. A PVSK a 21-6-os utolsó bő 5 percére, továbbá elsősorban Antóni Cs. (19/9 p., 6 lep.), L. Igrutinovics (12/3 p., 7 lep., 5 gp.) és Horti B. (11 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) eredményességére építve úgy aratott végül közel 20 pontos győzelmet, hogy mind a 12 pályára lépő játékosa eredményes volt.

MAFC - Jászberényi KSE 84-72

A MAFC - mondhatni mérnöki precizitással - A. Archibald (19/12 p., 6 lep., 3 szl.), Polgárdy Á. (15/3 p., 5 lep., 3 ea., 8 gp.) és Bordács S. (12 p., 11 lep.) vezérletével minden negyedet 3-3 ponttal megnyerve győzte le a vártnál talán  nehezebben az egységes, jó csapatjátékkal kirukkoló Jászberény együttesét, amelyből hatan -J. Santiago (15 p., 4-4 ea. és gp.), Boka-Mágó Á. (11/9 p., 3 lep.), Dunai Z. (11/6 p., 5-5 lep. és ea.), Rátvay B. (11 p., 5 lep.), Mester M. (10/9 p., 4 lep., 3 ea.) és Meleg K. (10/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp. )- is kétszámjegyű pontot értek el.

Óbudai Kaszások - MEAFC Peka Bau 82-80

Végig kiélezett, szoros, izgalmas összecsapást nyert meg Supola Z. (24/9 p., 7 lep., 4 ea., 6 gp.), Pollák B. (18/12 p., 3 lep.) és Armaghani Á. (15 p., 14 lep., 3 szl., 5 gp.) ponterős játékával az Óbuda a Tóth B. (21/9 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.)-Kozák M. (19/9 p., 4 lep., 3 ea., 9 gp.)-Czirbus J. (10 p., 5 lep., 4 ea.) trió vezette miskolciak ellen.

Ceglédi KE - TF-BP 88-89

A 3. negyed végére Anda D. (27 p., 7 lep., 3 ea.), Dancsecs A. (19/9 p., 7-7 lep. és ea., 6 gp.), Kelenföldi D. (15/3 p., 9 lep.) és Karosi G. (13/9 p. - 15 mk. - 4 lep.) jóvoltából 10 pontos előnyt felépítő vendég fővárosiak még bő 2 perccel a befejezés előtt is 10-zel "mentek", és izgalmas végjátékban győztek minimális különbséggel a leginkább Velkey J. (21/15 p., 5 lep.), Herendic D. (15/3 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp., Csaba Gy. (14/6 p., 4 ea.), Kertész D. (10/3 p., 3 lep.) és Csorvási M. (10 p., 13 lep., 3 szl., 2-2 gp., ea. és bl.) pontjaiban bízó, ám talán kissé későn hajrázó ceglédiek otthonában.

Salgótarjáni KSE - Phoenix MT Fót 98-67

Minden negyedet megnyerve, a páratlan negyedekben fölényben játszva győzte le W. Douglas (24/6 p., 6 lep., 7 gp.), Kalassai M. (16/12 p.), Váits O. (14/9 p., 3 lep.) és Karanfilovski V. (13/9 p., 8 lep., 4 gp.) kosaraira alapozva simán a  Salgótarján a fóti legénységet. A vendégektől csak J. Kinney (23 p., 4-4 lep. és gp., 5 ea.) és Juhos L. (14/3 p., 14 lep., 3 bl.) jutott 10 pont fölé.

Vasas Akadémia - Hübner Nyíregyháza BS 71-74

Hullámzó, fordulatos, végig kiélezett összecsapást nyert meg C. Ervin (16/6 p., 7 lep., 5 szl., 10 gp.), Bonifert D. (14 p., 10 lep., 3 ea.), Völgyi M. (13 p., 4 lep.) és Végső B. (11/9 p., 3 lep.) vezérletével izgalmas végjátékban a Nyíregyháza a nagyrészt Cseh B. (18/3 p., 10 lep., 3-3 ea. és gp.), Olasz Á. (14 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.), Fekete V. (10/3 p., 8 lep., 4-4 ea. és gp.), valamint Pleesz Á. (14 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.) találataira támaszkodó Vasas otthonában.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - NKA Universitas Pécs 113-54

Az első félidőben nyomasztó, a másodikban egyértelmű fölényben játszva verte Bán T. (18/15 p.), Kiss K. (18/9 p. - 3/3 tr. - 3 lep.), Okoh V. (18 p., 4 lep.) és Kocsis Z. (12/3 p., 12 lep., 3 gp.) vezérletével nagyon simán a Phoenix a tartalékos pécsi együttest. A vendégektől egyedül Merkl B. (11 p., 5 lep., 4 ea., 3 gp.) jutott 10 pont fölé.

Dávid Kornél KA - Eszterházy SC 91-43

Végig nagy fölényben játszva győzte le leginkább Simon B. (18/9 p., 4-4 lep. és ea.), Szabó Zs. (18 p., 9 lep., 3 gp.), Szalczgruber Á. (10 p., 3 lep., 4 szl.) és Molnár D. (10 p., 3 szl.) eredményességére építve a DKKA az egri legénységet. A vendégek két legeredményesebb játékosa Lengyel D. (9/6 p., 7 lep., 3 szl.) és Kocsis D. (9/3 p., 4 lep.) volt.

Agrofeed UNI Győr - Békéscsaba 82-85

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a N. Sucov (18/12 p., 5 ea., 6 gp.)-Varga Z.. (16/6 p., 5 lep., 3-3 szé. és gp.)-Cvijin P. (15/3 p., 6 lep.)-Varga Á. (10 p. - 12 mk. - 8 lep., 5 ea.) kvartett vezette vendég Békéscsaba. de a 24-16-ra megnyert 3. etap egy x-re "adott", valamint 2 szorosan elvesztett szakasz mellett a sikerhez a nagyrészt Kámán B. (22/3 p., 4 ea., 3 gp.), Bakon Cs. (17/9 p., 3 lep.), Hágen T. (14 p., 4-4 lep. és szl.) és Horváth Á. (13/9 p., 3-3 lep. és szl.) pontjaiban bízó győri gárda otthonban.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Atomerőmű SE U23 98-85

Szünetben 1 ponttal még az a fiatal paksi együttes vezetett, amelynek mind az 5 kezdő játékosa -  Pajor D. (18/9 p., 4 gp.), Imre M. (13/9 p., 3- lep. és ea.), Arnold B. (13 p., 3 ea.), Sövegjártó Á. (10/3 p., 8 lep., 5-5 ea. és gp.) és Pajor K. (10 p., 5 ea., 6 gp.) - kétszámjegyű pontot ért el. Térfélcsere után a Csátaljay B. (29/6 p. - 15/15 bü. - 3-3 lep. és ea., 4 gp.), Palotai M. (16/6 p.), Schöll R. (16 p., 7 lep.), Tóth D. (14 p., 6 lep., 4 ea., 5 gp.) és Bőhm Á. (11/9 p.) kosaraira alapozó soproniak átvették az irányítást és a vezetést egyaránt. A záró etap derekához közeledve 12 ponttal "ment" a SMAFC, de a szívósan küzdő paksi fiatalok egy 10-2-vel a szakasz közepén 4 pontra felzárkóztak, de ez már túl sok energiát kivett belőlük, és a soproniak egy 11-2-es végjátékkal végül 10 pont fölötti győzelmet arattak.

Nagykőrösi Sólymok - Vásárhelyi Kosársuli 79-82

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg óriási hajrájának, valamint főként Bálint E. (25/15 p., 10 lep.), Rosic U. (21/15 p., 5 lep., 6 ea., 10 gp.), Orgona G. (12/6 p., 9 lep.) és Bősz R. (11/6 p., 4 lep.) kosarainak köszönhetően a Hódmezővásárhely a 3. negyed után Molnár B. (18 p.), Mészáros B. (13/9 p., 3-3 lep. és gp., 5 ea.), Fehér P. (13/3 p. - 18 mk. - 4 lep., 3 gp.), Timkó N. (13 p., 15 lep., 3 gp.) és Mári G. (11/6 p., 6 lep.) jóvoltából még 15 pontos előnyben lévő Nagykőrös otthonában.

Százhalombattai KSE - Dunaharaszti MTK 69-86

A 29-11-re megnyert 3. negyedre, továbbá  leginkább Boinitzer D. (24/3 p., 11 lep.), Fekete B. (18/18 p., 3 szl.), Imolay Á. (13/6 p.) és Rozs M. (13 p., 11 lep.) eredményességére építve győzött a Dunaharaszti a Csík R. (19/9 p., 9 lep., 6 ea., 8 gp.)-Kovács S. (17/9 p. - 19 mk. - 14 lep., 3-3 ea. és gp.)-Láncos K. (11 p., 10 lep., 3 ea.) trió vezette Százhalombatta otthonában.

Veszprémi KK - Pénzügyőr SE 97-82

Szünetben egyetlen ponttal még Kerkai Á. (17 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea.), Tóth K. (14 p., 4 lep.), N. Ratiani (13 p., 6 lep., 2-2 ea. és bl.) és Barócsi Á, (11 p., 6 lep., 5 ea.) jóvoltából a vendég fővárosi alakulat vezetett, ám a 2. félidőben a veszprémiek Madár A. (30/18 p., 6 szl., 10 gp.), Varga G. (24/18 p., 4 ea.), M. Moore (13 p., 7 lep.) és Szabó P. (12 p., 3-3 lep. és szl., 9 gp.) vezérletével fokozatosan egyre inkább rákényszerítve akaratukat ellenfelükre végül 15 ponttal győztek.