Női Amatőr NB I: Nyerő negyedekkel kivívott győzelmek
27
2024
2024. február 27.  |  12:42

Egyetlen igazán szoros és izgalmas mérkőzést játszottak a múlt heti, meglehetősen csonka fordulóban a Női Amatőr Nemzeti NB I-ben. A fehér csoportban a Nyíregyháza csak az első negyedet nyerte meg a BKG II otthonában, de így is győzelemmel térhetett haza. Érdekesség, hogy a piros csoportban Pécsett a DKKA is egyetlen negyedet "húzott be", igaz azt 20 pont fölötti különbséggel, és szintén győzelemmel utazhatott haza.

Piros csoport:

NKA Universitas Pécs II - Dávid Kornél KA 53-71

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a nagy fölénnyel, 30-7-re "behúzott" 2. szakasz, továbbá Laufer G. (15/9 p., 10 lep., 4 szl., 5 ea.), Varga S. (15 p. - 18 mk. -, 6-6 lep., szl. és gp., 5 ea.) és Drávecz B. (12 p., 5 lep., 3 szl.) eredményessége elég volt a magabiztos győzelemhez a szűken 3 negyedet is megnyerő pécsi csapat otthonában. Hazai részről egyedül Gréts D. (10/3 p. - 13 mk. - 7 lep., 3-3 szl., ea. és gp.) ért el kétszámjegyű  pontot, Josepovits K. (9-9 p. és lep.) pedig közel járt a dupla-duplához.

BEAC Újbuda - Törekvés SE 62-82

A 34-19-re megnyert nyitó negyednek, továbbá Dobos K. (16/9 p., 5 gp.), Egri Zs. (14 p., 8 lep., 3 ea., 4 gp.), J. Ciuco (10/6 p., 4 lep., 3 gp.) és Mohos E. (10/3 p. - 11 mk. -, 7 lep., 6 gp.) kosarainak köszönhetően aratott magabiztos, 20 pontos győzelmet a Törekvés az erősen tartalékos felállásban leginkább Tóth S. (13/6 p., 4-4 lep. és ea.), Szűcs A. (11/6 p., 8 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.), Marjai D. (11/3 p.) és Vita A. (10/6 p.) pontjaiban bízó BEAC otthonában.

Fehér csoport:

DEAC - Ajka 40-82

A hazaiak - akiktől végül Szabó Z. (8 p. - 13 mk. - 7 lep., 3 szl., 4 gp., 2-2 bl. és ea.) az első negyedben még tartották a lépést az Ajka csapatával, de a két középső szakaszban nagy fölényben játszottak és főként Kulcsár B. (18/3 p., 5 lep., 3 gp.), Farkas F. (13/3 p., 4-4 lep. és gp.), Tóth T. (13 p., 16 lep., 5 gp., 2 bl.), Kovács O. (11/3 p., 3-3 lep. és gp.) és Shirian F. (10 p., 12 lep., 2 bl.) kosaraira, továbbá a 60-32-re nyert lepattanózásra alapozva simán győztek a vendégek.

Statisztika: netcasting4.webpont.com/?whun2b_38732

BKG Príma Szigetszentmiklós II - Nyíregyházi Kosársuli 68-70

Az ellentétes félidőket hozó összecsapáson mindössze egyetlen, jelesül az első negyedet nyerte meg a Nyíregyháza, de a 18-9-re "elvitt" nyitó negyed, továbbá Dobó L. (26/6 p., 8-8 lep. és gp., 5-5 szl. és ea.), Karakó D. (16 p., 5 lep., 7 gp.) és M. Vukicsevics (12 p. - 13 mk. - 5 lep.) elegendő volt a sikerhez a vendégeknek a Zsámár P. (22/3 p., 14 lep., 4 gp., 2-2 bl. és ea.)-Duka L. (17/3 p., 9 lep., 5 szl., 4 ea.)-Bajzáth L. (13/3 p., 4 lep., 3 szl.) trió vezetésével igazán a 2. félidőre feljavuló BKG II otthonában.

Zöld csoport:

Radobasket Törökbálint - Kanizsai Vadmacskák 77-64

A szünetig szerzett 14 pontos vezetésének, továbbá nagyrészt Budai D. (28 p., 16 lep., 4 ea.), Kurucz R, (11/3 p., 5 szl.) és Göbölös R. (11-11 p. - 16 mk. - és lep., 5 ea., 7 gp.) kosarainak köszönhetően győzte le a Radobasket a nagykanizsai együttest. A vendégektől egyedül Kiss S. (25/9 p., 8 lep., 3-3 szl. és gp., 7 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Kanizsai Vadmacskák - PINKK Pécs 72-54

Bár a héten ez már a 2. mérkőzése volt a nagykanizsai csapatnak, Kiss S. (22/6 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea., 2-2 bl. és gp.) és Szilágyi L. (18 p., 12 lep., 8 ea., 3 gp.) ponterős játékával minden negyedet megnyerve legyőzte a Horváth Zs. (14 p., 3 lep.)-Bátai E. (12 p., 16 lep., 6 szl., 5 gp.)-Zsilinszki L. (12 p. - 17 mk. - 7 lep.) trió vezette PINKK együttesét.