Légiós körkép: Kiss Virág remeklésével győzött a Mersin
27
2024
2024. február 27.  |  08:30
A férfiaknál szünet volt az elmúlt héten a kontinentális selejtezők miatt, de a G-Ligában folytatódtak a küzdelmek. A South Bay Lakers két sikert aratott: előbb a Sioux Falls Skyforce-t verte (113-108), majd a G-League Ignite-ot múlta felül (117-124), így 12-7-tel jelenleg negyedik a nyugati konferenciában. Valerio-Bodon Vincent a Skyforce ellen 20 percet tölthetett a pályán, 14 pont (4/6 tripla), 2 lepattanó, illetve 1-1 gólpassz és blokk került a neve mellé, és az 5 ponttal megnyert találkozón +17-tel zárt. Az Ignite ellen is fent volt a parketten 18 percig, itt 1-1 lepattanó, gólpassz és blokk voltak a mutatói.

A hölgyeknél folytatódott a hét közben az Euroliga, elkezdődtek a negyeddöntők. A Beretta Famila Schio borzasztóan kezdett Prágában, és nagyobb izgalmak nélkül kikapott a ZVVZ USK Praha vendégeként (78-60). Juhász Dorka 8 pontot, 7 lepattanót és 1 gólpasszt (6 VAL) ért el. A Schio pont Czukor Dalma és a Roma ellen játszott volna a hétvégén az olasz bajnokságban, ezt a meccset elhalasztották.

A CBK Mersin minden negyedet megnyerve, magabiztosan hozta a Casademont Zaragoza elleni negyeddöntője első találkozóját (79-62). Kiss Virág 11 perc alatt 3 lepattanóig és 1 gólpasszig jutott. A hétvégén is nagyon könnyed sikert aratott a Mersin a Cankaya Üniversitesi Ankara vendégeként (72-96), itt viszont a magyar válogatott centere meghatározó szerepet játszott 21 pontjával, 13 lepattanójával, valamint 1-1 gólpasszával, blokkjával és szerzett labdájával (28 VAL). A Mersin 15-10-zel jelenleg hatodik a tabellán.

A Perfumerías Avenida vereséggel nyitott ez Euroliga negyeddöntőjében a címvédő Fenerbahce Alagöz Holding otthonában (98-91). Határ Bernadett 4-4 ponttal és lepattanóval, illetve 1 blokkal (5 VAL) végzett. A salamancai gárda is legyőzte a Zaragozát a héten, csak a spanyol bajnokságban (69-73), ezzel az Avenida a második a táblázaton, pont a legyőzött riválisát megelőzve (18-5). Határ ezen a találkozón 2 pontot, 3 lepattanót és 1 gólpasszt hozott össze.

A Flammes Carolo Basket nem tudott nagyobb ellenállást kifejteni az euroligás Villeneuve d'Ascq LM-mel szemben (56-82). Studer Ágnes 3 lepattanót és 2 gólpasszt tett a közösbe. A Carolo Basket 7-10-zel jelenleg a nyolcadik helyen áll a tabellán.

Az ACS Sepsi-SIC a listavezető Constanta után a harmadik helyezett FCC Baschet Aradtól is kikapott a román bajnokságban (63-47), de továbbra is tartja második helyét (11-2). Gereben Lívia 2 pontot, 5 lepattanót és 1 gólpasszt jegyzett.

A PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 96-86-ra verte az 1KS Sleza Wroclaw gárdáját, amivel megszerezte az alapszakasz második helyét a lengyel élvonalban (16-4) - itt már a héten elkezdődik a rájátszás. Wentzel Nóra 7 ponttal, 1-1 lepattanóval és szerzett labdával, valamint 5 gólpasszal (11 VAL) segítette övéit. A Gorzów ellenfele a negyeddöntőben a hetedik helyen záró Enea AZS Politechnika Poznan lesz.