Női Amatőr NB I: Szoros csaták a zöld csoportban
19
2024
2024. február 19.  |  11:45

Ha a végsőkig kiélezett csatákat nem is, aránylag szoros mérkőzéseket bőven hozott az elmúlt hét a Női Amatőr NB I-ben. A piros csoportban nem volt túl jó hete az MTK-TF csapatának, amely előbb Pécsett az NKA II vendégeként, majd otthon a BEAC-cal szemben is alulmaradt. A fehér csoportban a BKG II - miután hét közben simán kikapott a Zsíros Akadémiától - látványos, kosarakban gazdag találkozót nyert meg  Zalaegerszegen, a SzPA pedig későn kezdett hajrázni Baján. A zöld csoportban lejátszott összecsapások közül csupán a Kecskemét-Szolnok alsóházi rangadó zárult "tízen túli" különbséggel, de az is csupán 11 pontos vendég sikerrel

Piros csoport:

NKA Universitas Pécs II - MTK-TFSE 76-67

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, nő meg leginkább Orbán A. (14/9 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.), Halmágyi K. és Josepovits K. (mindkettő 12p., 5 lep.) valamint Piukovits D. (10/3 p.) kosarainak köszönhetően győzte le az NKA II a veresége mértékén a záró szakaszban Hruby L. (18/9 p., 3-3 szl. és ea.), Vladár R. (15/6 p., 13 lep., 3 szl., 6 ea.), dr. Gróf  T. (12/6 p., 3 ea.) és Csoma P. (12 p. - 15 mk., 4 szl.) révén "kozmetikázó" MTK-TF együttesét.

NKA Universitas Pécs II - Sportdarázs-SMAFC 50-64

A szünetig szerzett 14 pontos előnyére, továbbá főként Sitku Zs. (22/3 p.), Kókai P. (14/3 p., 3 lep.) és Bakó P. (11/3 p., 5 lep.) eredményességére építve nyerte meg a Hepp-kupa a közelmúltban rendezett bronzmérkőzésének a visszavágóját is a soproni csapat. Az előző napon is mérkőzést játszó pécsiek legjobbja Varga N. (9/3 p., 6 lep., 5 szl.) volt.

NKA Universitas Pécs II - Vasas Akadémia II 63-72

A héten a harmadik hazai mérkőzését játszó, s ezúttal főként Gréts D. (17/9 p., 7 lep., 6 szl., 3-3 ea. és gp.), Josepovits K. (11 p., 6 lep.), Hőgye P. (10/6 p., 3-3 lep. és gp.) és Orbán A. (10/3 p., 3 lep.) kosaraira alapozó pécsi együttes a 3. negyed után csupán 2 pontos hátrányban volt, a végét azonban jobban bírta a Salamon Zs. (16/3 p., 4 lep., 6 ea.)- Czirkos B. (16 p., 3-3 lep. és szl.)-Kendelényi L. (10 p., 5 lep.) trió vezette és talán valamivel frissebb Vasas II.

Mecsek PVSK U23 - Sportdarázs-SMAFC 42-104

Minden negyedet megnyerve aratott Janzsó A. (22 p., 9 lep., 3 ea.), D. Zaja (19 p., 6 lep., 3 szl.), J. Jevtovics (16 p., 6 lep., 2-2 bl. és szl., 4 gp.) és Kókai P. (12 p., 5 lep.) vezérletével fölényes győzelmet a Sportdarázs, hazai részről egyedül E. Emelieze (11 p., 5 lep., 4 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

DVTK U23 - Törekvés SE 69-49

A vendégek Tánczos T. (11 p., 7 lep., 5 ea.) és Mohos E. (10 p - 13 mk. - 4 lep., 3 szl., 7 ea.) révén az első félidőben még tartották a lépést a listavezető diósgyőri fiatalokkal, de szünet után fölénybe került, és leginkább Oláh F. (24/12 p., 4-4 lep. és szl., 5 ea., 3 gp.), Aho T. (13/9 p.) és Tóth B. (10/6 p., 5-5 lep és ea.) eredményességére építve biztosan nyert a hazai csapat.

Dávid Kornél KA - MAFC 69-55

A nyitó negyedet 1 ponttal "elvitte a nagyrészt Aradi Zs. (20/3 p., 10 lep., 3 bl.) és Hercze Sz. (14/6 p.) találataira támaszkodó vendég MAFC, ám a DKKA a 24-9-re megnyert 2. negyednek, továbbá Varga S. (23/9 p., 6-6 lep., szl. és gp.) és Laufer G. (20/6 p., 8 lep., 4 ea.) ponterős játékának köszönhetően végül biztosan győzött.

MTK-TFSE - BEAC Újbuda 53-78

Minden negyedet megnyerve győzte le Juhász A. (30 p. - 10/10 bü.- 13 lep., 2-2 szl., ea., gp. és bl.) és Milkovics R. (12/6 p., 3 szl., 4 ea.) vezérletével biztosan az MTK-TFSE együttesét. Hazai részről egyedül pontok és lepattanók tekintetében is a csapat "össztermésének" csaknem a felét "szállító" Vladár R. (25/6 p., 21 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Fehér csoport:

BKG Príma Szigetszentmiklós II - Zsíros Akadémia Kőbánya 54-90

A nyitó negyedet még megnyerte, sőt 1 ponttal még szünetben is jobban állt a Vincze N. (15/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 szl., 6 ea.)-Gróf J. (12 p., 4 lep., 3 ea.)-Bajzáth L. (10/3 p., 4 lep., 6 gp.) trió vezette BKG, ám, fordulás után fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe és végül simán győzött a leginkább Zwick T. (16 p., 8 lep., 4 szl., 3 gp.), Tatár H. (14/6 p., 3 lep.) és Fodor L. (13/3 p., 6 lep., 5 szl., 4-4 ea. és gp.) kosaraira alapozó Zsíros Akadémia.

Nyíregyházi Kosársuli - UNI Győr SzESE 78-62

A nyitó negyedet még 3 ponttal "elvitték" a főként Sághi K. (19/6 p., 8 lep., 3 szl.), Bánszegi B. (13 p., 5 lep.) és Szűts B. (10/6 p. - 14 mk. - 4 lep., 6 ea.) eredményességére építő vendég győriek, de a folytatásban a hazaiak átvették a játék irányítását, és M. Vukicsevics (24 p., 4 ea., 3 gp.), Dobó L. (16/3 p., 17 lep., 8 szl., 6 gp.), Farkasinszki O. (10 p., 8 lep., 3 gp.) és Karakó D. (10 p., 7 lep., 4 gp.) vezérletével végül biztosan nyertek.

ZTE NKK - BKG Príma Szigetszentmiklós II 83-93

Színvonalas mérkőzést nyert meg a páratlan negyedekben nyújtott valamivel jobb, pontosabb játékának, továbbá Rozmán L. (21/9 p. - 3/3 tr. - 3-3 lep. és gp., 5 szl., 4 ea.), Bajzáth L. (19/3 p., 5 lep., 4 szl., 3-3 gp. és ea.), Zsámár P. (17/3 p., 3 lep., 5 gp.), Duka L. (16/6 p., 5 lep., 3 szl.) és Vincze N. (12/3 p., 6 lep.) kosarainak köszönhetően a BKG II a Kovács G. (27/12 p., 3 lep., 7 gp.)-Horváth F. (21 p., 7 lep., 5 ea.)-Jurkó N. (13 p. - 6/6 du., 1/1 bü. -, 3 gp.)-Óházy J. (10 p., 3 lep., 5 ea.) kvartett vezette ZTE otthonában.

Bajai NKK - SzPA HSE 70-65

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetre 15 pontos előnyt épített az elsősorban Hilcz A. (24/18 p., 4 lep.), Tamás G. (14/6 p. - 16 mk. - 6 lep., 3 ea., 4 gp.) és Szakony K. (11/3 p., 7 lep.) eredményességére építő  hazai együttes. Térfélcsere után Balsay A. (16/6 p., 8 lep., 5 ea., 2 bl.), Kocsis F. (14 p., 11 lep.) és Kiss-Balsay A. (10 p. - 14 mk. - 5-5 lep. és ea.) jóvoltából átvette a játék irányítását az SzPA, amely a végjátékban 3 pontra megközelítette ellenfelét, de fordítani nem tudott.

Zöld csoport:

PINKK Pécs - Tarr KSC Szekszárd 69-63

A nyitó negyed után 8, de még a záró etap előtt is 3 pontos előnye volt a Csákvári V. (20/6 p., 6 lep.) és Berekali P. (18/6 p., 6 szl., 4 ea., 3 gp.) ponterősségében bízó szekszárdi fiataloknak, ám a 4. negyedben egyértelműen fölényben játszva a maga javára fordította a találkozót a Bátai E. (20 p., 7 lep., 3-3 szl. és ea,.)-Horváth Zs. (16 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.)-Zsilinszki L. (11 p. - 14 mk. - 10 lep., 8 ea., 5 gp.) trió vezette PINKK.

Kecskeméti KC - Szolnoki MÁV SE 64-75

Az alsóházi rangadó nyitó negyedét 4 ponttal még a nagyrészt Nagy Zs. (22/6 p., 9 lep., 3-3 szl., ea. és gp.) és Samu P. (19 p., 4 lep.) eredményességére építő hazai együttes nyerte. A Szolnok azonban a két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá elsősorban Márki L. (20/12 p., 11 lep., 5 ea.), Nemeskéri-Kutlán N. (18 p., 9 lep., 4 ea.) és Kerekes I. (10/6 p.) kosarainak köszönhetően fordított és győzött.

Kanizsai Vadmacskák - ELTE Fortis 53-61

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, eredményesebb játékára, továbbá elsősorban Levente Zs. (17 p.) és Kiss A. (16 p., 3-3 lep., szl. és gp.) pontjainak köszönhetően győzött a Fortis a nagyrészt Kiss S. (26 p., 7 lep., 4 ea., 2 bl.) és Szilágyi L. (13 p., 12 lep., 7 ea.) találataira támaszkodó Nagykanizsa otthonában.