Női Amatőr NB I: ZTE - Nyíregyháza 1-1
12
2024
2024. február 12.  |  18:10

A Hepp-kupa négyesdöntője miatt a múlt hétvégén korábbról elhalasztott meccseket játszottak. A piros csoportban a friss Hepp-kupa győztes diósgyőri fiatalok a bajnokságban is nyertek, a Vasas fiataljai ellen az egy félidő alatt eldöntve a mérkőzést. A fehér csoportban rövid időn belül kétszer is összecsapott a ZTE és a Nyíregyháza, az "országjárás" egyik csapatnak sem sikerült, mindkét találkozón hazai siker született. A zöld csoportban a Radobasket két biztos győzelemmel erősítette meg vezető helyét.

Piros csoport:

MAFC - MTK-TFSE 77-72

A színvonalas csata szünetében 5 ponttal még a nagyrészt Vladár R. (18/6 p., 18 lep.), dr. Gróf A. (17/6 p., 4 lep.), Csoma P. (11 p., 3-3 lep. és ea.) és Hruby L. (10/3 p. - 13 mk.) kosaraira alapozó MTK vezetett, de a hazaiak a 16-9-re megnyert 3. negyednek és nagyrészt Szörényi L. (31/12 p., 4 gp.), Aradi Zs. (14 p., 10 lep.) és Édes E. (11/3 p., 3 lep.)  kosarainak köszönhetően a maguk javára fordították a találkozót.

DVTK U23 - Vasas Akadémia 72-62

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett  Fárbás E. (13 p., 7 lep.), Oláh F. (12/9 p., 3 lep., 7-7 szl. ea. és gp.) és Aho T. (12 p., 3 lep., 4 gp.) vezérletével a friss Hepp-kupa győztes diósgyőri együttes. Szünet után feljavult az elsősorban Salamon Zs. (17/3 p., 6 lep., 4 ea.) és Czirkos A. (10 p., 9 lep.) találataira támaszkodó Vasas, de nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

Dávid Kornél KA - Mecsek-PVSK U23 130-21

Végig nyomasztó fölényben játszva aratott egységes csapatmunkával, azon belül nagyrészt Frindt N. (17/12 p., 3 lep., 4 gp.), Papp L. (17 p., 8 lep.), Szűcs L. G. (14/6 p., 3 lep., 8 gp.), Drávecz B. (15 p., 3-3 lep. és ea.), Dávid M. (13/3 p., 4 lep., 5 gp.), Laufer G. (11/3 p., 14 lep., 3 ea.) és Varga S. (10/6 p., 4 lep., 3 szl., 8 gp.) kosaraival a DKKA. A pécsiek legeredményesebb játékosa  Réger A. (9/3) volt.

Fehér csoport:

Nyíregyházi Kosársuli - ZTE NKK 81-74

Hiába került ki a mezőny messze legeredményesebb játékosa Kovács G. (40/24 p., 3-3 lep., szl. és gp.) személyében a vendég ZTE együtteséből, a zalaiaktól rajta kívül egyedül Szórád A. (13/3 p.) jutott 10 pont fölé, így az első 3 negyedben a játék irányítását kézben tartó, s csapatként "több lábon álló" hazaiak a tripla-dupla közelében járó Dobó L. (18 p., 8 lep., 6 ea., 11 gp.), valamint Karakó D. (14 p., 8 lep., 5 ra., 3 gp.), Bernáth L. (14 p., 7-7 lep. és gp.), Vukicevic M. (14 p., 5 lep.) és Farkasinszki O. (10 p., 6 lep., 4 ea.) eredményességére, no meg a 45-30-ra megnyert pattanózásra építve megnyerték a találkozót.

Ajka - Bajai NKK 89-54

Minden negyedet megnyerve győzte le Shirian F. (15 p., 13 lep., 2-2 szl. ea., gp. és bl.), Farkas F. (14/3 p., 5 lep., 3 szl.), Kulcsár B. (14/3 p., 4 lep.), Tápai A. (11/3 p., 3 szl.) és Kovács O. (10/3 p., 3 ea.) vezérletével simán az Ajka a Baját. A vendégektől egyedül a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Tamás G. (24/12 p., 4 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

UNI Győr SzESE – DEAC 97-55

A páratlan negyedekben Chroméj H. (20 p., 5 szl., 6 gp.), Küllős K. (15 p., 3 szl.), Bánszegi B. (14 p., 7 lep.) és Gyöngyösi J. (13/3 p., 3 lep.) kosarainak köszönhetően nagy fölényben játszva verte biztosan a győri csapat a leginkább Gaál G. (15/6 p., 6 lep.), Holinka-Miklós H. (13/9 p., 5 lep.) és Kovács R. (10 p.) pontjaiban bízó debreceni együttest.

ZTE NKK - Nyíregyházi Kosársuli 80-64

A két együttes a közelmúltban Nyíregyházán rendezett összecsapásának visszavágóján 3 negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva vágott vissza Jurkó N. (20/6 p., 3 lep., 4 szl.), Óházy J. (17/3 p., 6-6 lep. és szl., 3 ea., 5 gp.) és Kovács G. (16/6 p., 6 lep., 4 ea., 10 gp.) ponterős játékával a ZTE a nagyrészt Dobó L. (35/6 p., 9 lep., 4-4 szl. és ea.), valamint M. Vukicsevics (13 p., 6 lep.) találataira támaszkodó Nyíregyházának.

Zöld csoport:

ELTE Fortis - Szolnoki MÁV SE 93-53

A nyitó és a záró szakaszban Nagyi T. (22 p., 10 lep., 3 gp.), Kiss A. (17 p., 7 lep.) és Bogdán R. (16/6 p., 4 szl.) ponterős játékával nagy fölényben játszva simán nyert a Fortis a leginkább Nemeskéri-Kutlán N. (15/3 p., 7 lep.) és Márki L. (10/3 p., 3 lep.) találataira támaszkodó szolnokiak ellen.

Radobasket Törökbálint - Szegedi KE 73-48

A nyitó szakasz után 4 ponttal még a vendégek vezettek, akiktől végül csak Váradi N. (17 p., 11 lep., 9 szl., 3 bl.) ért el kétszámjegyű pontot. A folytatásban azonban SzeitL V. (19/6 p., 4 szl., 5-5 gp. és ea.), Göbölös R. (16/9 p., 4-4 lep. és gp., 3 ea.), Budai D. (16 p. - 17 mk. - 14 lep.) és Tóth Z. (10 p.,11 lep., 4 szl.) kosaraira, no meg a végül 47-34-re megnyert lepattanózásra építve a hazaiak átvették az irányítást és végül magabiztos győzelmet arattak.

Tarr KSC Szekszárd II - Kiss Lenke KA 59-84

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Keszte S. (21/3 p., 15 lep.), Szarvas P. (19 p. - 23 mk. - 3-3 lep. és ea.), Szabó E. (15/9 p., 10 lep., 3 gp.) és Ozsvárt K. (14/6 p., 3 lep., 4 gp.) ponterős játékával a KLKA a nagyrészt Csákvári V. (21/9 p., 7 lep., 3-3 szl. ea.), Berekali P. (14/3 p. - 22 mk. - 11 lep., 3 ea.) és Haag P. (10 p. - 17 mk. - 11 lep., 3-3 szl. és gp.) találataira támaszkodó szekszárdi fiatalok otthonában.

Szegedi KE - PINKK Pécs 61-67

A 19-13-ra megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Zsilinszki L. (26/3 p., 4 lep., 3 ea.), Horváth Zs. (11 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl, 6 gp.) és Bátai E. (10 p., 14 lep., 4 szl) eredményes játékának köszönhetően győzött a PINKK a Földing A. (16/6 p., 5 lep., 4 ea.)-Novák S. (14 p., 17 lep., 4 ea.) kettős vezette szegedi csapat ellen.

Radobasket - Kecskeméti KC 97-43

Minden negyedet megnyerve győzte le Budai D. (24 p., 12 lep., 2 bl.), Göbölös R. (15/3 p., 10 lep, 3 gp.), Szeitl V. (14/9 p., 3 gp.) és Tóth Zs. (10 p., 5 lep.) vezérletével simán a Radobasket a kecskemétieket. A vendégek 2 legeredményesebb játékosa Bagi E. (10/3 p.) és D. Smith (10 p - 13 mk. - 5 lep.) volt.