BEAC Újbuda - DVTK U23 finálé lesz a női Hepp Kupában
04
2024
2024. február 4.  |  09:00
Egy izgalmas és egy egyoldalú elődöntő után alakult ki a finálé és a bronzcsata párosítása a női Hepp Kupában. Az első elődöntő nagy küzdelmet hozott, amelyben a diósgyőri fiatalok a hajrában "rázták le" a soproniakat, és harcolták ki a döntőbe jutást. Amilyen szoros és izgalmas volt az első, olyan egyoldalú, sima lett a másik elődöntő, amelyet a BEAC gyakorlatilag az első negyedben eldöntött a pécsiek ellen.

Női Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, Elődöntő

DVTK U23 - Sportdarázs-SMAFC 57-49

A diósgyőriek kezdtek valamivel jobban, majd a nyitó negyed derekán egy 11-0-t "repesztett" egységes csapatmunkával a Sportdarázs. Erre jött válaszul egy 5-0-as diósgyőri "részhajrá" - a negyed végén 4 ponttal vezettek a soproniak. A második etap elején 7 ponttal megugrott a Sportdarázs, ám három triplára építve, egy 13-0-s rohamot bemutatva a szakasz közepén fordítottak a diósgyőri fiatalok. A kontra egy 7-0-s soproni futás volt, s a fordulatos félidő végén 1 ponttal a Sportdarázs állt nyerésre.

A második félidőt 11-3-mal indították az elsősorban Oláh F. (13/9 p. - 19 mk. -, 3-3 lep. és ea., 4 szl.) és Fárbás E. (10/3 p., 15 lep.) pontjaiban bízó diósgyőri fiatalok, majd a szakasz közepén "befagyott az eredményjelző", percekig nem született kosár. A holtpontról a Bakó P. (11/6 p., 5 lep.)-D. Zaja (10 p., 7 lep., 4 gp., 2 bl.) kettős vezette soproniak mozdultak el, akik a záró etap előtt 2 pontra felzárkóztak. Egyre elkeseredettebb volt a küzdelem: a negyedik negyed első 4 percét 2-2-vel hozták le a felek, majd a szakasz közepén a miskolciak egy 9-0-lal 10 pont fölé növelve előnyüket eldöntötték a csatát a maguk javára.

BEAC Újbuda - NKA Universitas Pécs II. 85-42

A közel 20 ponttal megnyert nyitó negyedre, valamint Angyal B. (18/6 p., 3 szl.), Tóth F. (18/3 p., 9 lep., 4 szl., 7 gp.) és Zsámár L. (15/12 p., 3-3 lep., szl. és ea., 6 gp.) eredményességére építve, minden negyedet megnyerve, fölényes győzelemmel jutott a döntőbe a BEAC. A pécsiek legeredményesebb játékosa Josepovits K. (8 p., 4 lep.) volt.

Vasárnap 13 órától a Sportdarázs és a Pécs játszik a bronzéremért, döntő pedig 15.30-kor kezdődik a DVTK U23 és BEAC Újbuda csapatai között.