Női Amatőr NB I: Hosszabbításban győzte le a Törekvés a Vasas II-t
29
2024
2024. január 29.  |  20:25

Divat lett a 78-73-as végeredmény a női amatőr NB I piros csoportjában. A BEAC ennyire nyert a MAFC ellen, a Törekvés pedig hosszabbítás után múlta fölül a Vasast - hajszálra ugyanezzel a végeredménnyel. A fehér csoportban a Győr félidőben még hátrányban volt, de fordítani tudott Baján, a zöldben pedig az ELTE-Fortis nagy hajrával győzött a TF-MTK fiataljainak otthonában

Piros csoport:

MAFC - BEAC Újbuda 73-78

Az egyetemi rangadó első negyedét 9 ponttal nyerte a jórészt Bálint P. (19 p., 3 lep.), Katona B. (16/6 p., 9 lep., 3 szl.), Zsámár L. (13 p., 5 lep., 4-4 szl., e a. és gp.), valamint Orosz Zs. (10/6 p. - 11 mk. - 10 lep., 4 gp.) eredményességére építő BEAC. A folytatásban szívós, kitartó akarásának, továbbá leginkább Szörényi L. (26/6 p., 4 lep., 5 ea.), dr. Varga B. (12 p., 10 lep., 6 ea, 4 gp.) és Karlócai J. (11/3 p., 6 lep., 5 szl., 3 ea., 7 gp.) kosarainak köszönhetően fokozatosan csökkentette hátrányát, sőt a 4. negyed elején a vezetést is átvette a MAFC. A hajrája azonban kiderült: a hátrány ledolgozása és a fordítás sok erőt kivett a vendéglátókból, így a végét jobban bíró BEAC örülhetett a győzelemnek.

MTK-TFSE - Mecsek PVSK U23 94-34

Végig nagy fölényben játszva verte Vladár R. (17/9 p., 9 lep., 5 szl., 4 gp.), Hruby L. (15 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea.), Csoma P. (15 p., 5-5 lep. és gp., 6 szl., 3 ea.) és dr. Gróf T.  (11/3 p., 5 lep., 4 gp.) vezérletével nagyon simán az MTK-TF a pécsieket. A vendégektől Schmidt L. (11/6 p., 5 lep., 9 ea.) és Séra Zs. (10/3 p. - 11 mk.) ért el kétszámjegyű pontot.

Törekvés SE - Vasas Akadémia II 78-73

A kiegyenlített, szoros első félidőt követően a 3. negyed végére 10 pont fölötti előnyt szerzett a nagyrészt Darázsi D. (24/12 p., 6 lep., 3 gp.), Dobos K. (17/3 p., 5 ea.), Tánczos T. (10 p., 16 lep., 4 ea.) és Strbik F. (10 p. - 12 mk. - 7 lep., 3 szl., 4 gp.) találataira, no meg a végül 54-40-re megnyert pattanózásra támaszkodó hazai együttes. A 4. negyedben azonban az elsősorban Gelei K. (23/9 p., 3 gp.) és Boros B. (10/6 p. - 13 mk. - 8 lep., 3 szl., 6 gp.) pontjaiban bízó Vasas ledolgozta hátrányát, sőt a végjátékban át is vette a vezetést, de egy duplával a sokáig vezető Törekvés mentette hosszabbításra a találkozót. A túlórát a lélektani előnybe kerülő hazaiak 4-0-lal kezdték, és jól büntetőzve már nem adták ki kezükből a vezetést.

Fehér csoport:

SzPA HSE - Ajka 62-53

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Balsay A. (18 p., 16 lep., 3 gp.), Opitz K. (16/3 p., 6 lep.) és Ecker V. (12/6 p., 4 lep., 3 ea.) vezérletével az SzPA a Varga A. (14/6 p., 4 lep., 5 gp.)-Farkas F. (11/3 p. - 12 mk. - 5 lep.) kettős vezette Ajka csapatát.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Nyíregyházi Kosársuli 99-48

Minden negyedet megnyerve győzte le Tatár H. (22/6 p., 4 lep., 3 gp.), Pásztor A. (16 p., 4-4 lep., szl. és gp.), Szeles D. (11/6 p., 3-3 lep és szl., 4-4 gp. és ea.) és Gallyas A. (11/3 p., 5 lep., 3 ea., 9 gp.) eredményességére építve fölényesen a Zsíros Akadémia a feladathoz és a hazai együtteshez Karakó D. (11 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea.), Bernáth L. (11 p., 6 lep., 4-4 ea. és gp.), Dobó L. (11 p. - 13 mk. - 4 lep., 3 szl., 6-6 ea. és gp.) révén csak a 2. negyedben felnövő nyíregyháziakat.

Bajai NKK - UNI Győr SzESE 75-84

Félidőben 4 ponttal még a Tamás G. (21/12 p., 3-3 lep., ea. és gp., 4 szl.), Hilcz A. (18/12 p., 8 lep., 4 szl.), Scherer D. (17 p., 11 lep, 3 ea.) és Kucsora R. (14/6 p., 6 lep., 4 szl., 7 ea., 3 gp.) kosaraira alapozó hazai együttes vezetett. Szünet után azonban Chroméj H. (25 p., 5-5 szl. és ea., 4 gp.). L. Molnárová (23/3 p., 16 lep., 3 ea.) és Bánszegi B. (17/3 p., 8 lep.) ponterős játékával átvette az irányítást és ellenfele fölé kerekedett a Győr.

Zöld csoport:

MTK-TFSE U23 - ELTE-Fortis 61-68

Az első 3 negyedet Kelemen B. (19/3 p., 5 lep., 4-4 szl. és ea., 7 gp.) és Takács E. (15/3 p., 3 szl., 5 gp.) vezérletével ha szűken is, de megnyerték a hazaiak, ám a záró etapra "elfogytak", és a csapatként "több lábon álló " Fortis Pettner H. (19 p., 6 lep.), Kiss A. (16 p., 3-3 szl. és ea., 4 gp.), Nagyi T. (15 p., 9 lep., 8 szl.) és Bogdán A. (14/6 p., 4-4 lep. és gp., 3 szl.) kosaraira alapozva fordított, és bravúros győzelmet aratott.

Kecskeméti KC - Tarr KSC Szekszárd II 64-75

A hazaiak D. Smith (18 p., 11 lep., 6 ea.), Nagy Zs. (15/3 p., 5 leo., 4 szl., 7 ea.) és Romhányi K. (12/6 p., 8 lep., 4 szl., 5 gp.) jóvoltából egészen a 4. negyed derekáig tartották a lépést a vendégekkel, de a hajrát jobban bírták a szekszárdi fiatalok, akik végül Nyári D. (30/9 p., 6-6 lep. és gp., 4 szl.), Rácz N. (18/6 p. - 19 mk. - 7 lep., 4 gp.), Csákvári V. (12 p. - 14 mk. - 9 lep., 3-3 szl. és ea.) és Horog B. (10 p., 8 lep., 4 ea.) pontjaiban bízva 11 ponttal győztek.

Kiss Lenke KA - Szegedi KE 75-49

Minden negyedet megnyerve győzte le Keszte S. (22 p., 13 lep., 4 bl.) és Szarvas P. (20/12 p. - 4/4 tr. - 3 gp.) ponterős játékával biztosan a KLKA a Földing A. (15/9 p., 4-4 lep. és szl., 6 gp.)-Váradi N. (14 p., 10 lep., 4 ea.) kettős vezette szegedi együttest, amely csupán a 3. negyedben volt egyenrangú ellenfele a fővárosi csapatnak.

Szolnoki MÁV SE - Radobasket 58-110

Az első 3 negyedben Budai D. (31 p., 20 lep., 3 szl., 2 bl.), Göbölös R. (23/3 p., 10 lep., 7-7 szl. és gp., 3 ea.) és Szeitl V. (21/3 p., 4 lep., 6 ea., 3 gp.) eredményességére, no meg végül a 65.-30-ra megnyert pattanózásra építve nagy fölényben játszva győzte le a papírformának megfelelően simán a Radobasket a nagyrészt Márki L. (16/12 p., 6 lep., 3 szl., 8 ea.), Nemeskéri-Kutlán N. (12 p. - 14 mk. - 4 lep., 6 ea.) és Kerekes I. (10 p. - 13 mk. - 3-3 lep. és ea., 6 szl.) pontjaiban bízó szolnokiakat.