Női amatőr NB I: 206 pontos derbi Zalaegerszegen - bajai sikerrel
23
2024
2024. január 23.  |  08:15

Csúcsrangadót játszottak a Női Amatőr NB I piros csoportjában, amelyen a Dávid Kornél KA együttese nagy hajrával fordítva legyőzte a diósgyőri fiatalokat. A fehér csoportban szenzációs mérkőzést játszott egymással a Zalaegerszeg és a Baja, az összesen 21 hárompontos kosarat és 206 pontot hozó találkozó végén, hosszabbítás után a vendégek örülhettek. A zöld csoportban a PINKK "elkapta" a TF-MTK fiataljait.

Piros csoport:

Dávid Kornél KA - DVTK U23 77-71

Igazi, vérbeli rangadót hozott a két élcsapat csatája. A nyitónegyedet 7 ponttal még a jórészt Oláh F. (20/9 p. - 22 mk. - 5 szl., 7 ea.), a hibátlanul dobó Aho T. (20/6 p. - 7/7 du, 2/2 tr. - 7 szl., 6 ea., 5 gp.), valamint Fárbás E. (13/6 p., 11 lep., 3 ea.)  kosaraira alapozó diósgyőri fiatalok nyerték, és még a záró szakasz előtt is ők álltak jobban 3 ponttal. A hajrában azonban Varga S. (31/6 p., 3 lep., 9 szl., 5 ea., 4 gp.), Laufer G. (15/6 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.), Frindt N. (12/6 p. - 14 mk. - 3 lep., 5 ea.) és Drávecz B. (12 p., 5 lep.) révén átvette a játék  irányítását, és a záró szakaszban fordítani tudott a hazai együttes.

Sportdarázs SMAFC - Törekvés SE 68-50

Hiába került ki Darázsi D. (20/12 p., 4 lep.) személyében a mezőny legjobb dobója a Törekvés együtteséből, a vendégektől más nem jutott 10 pont fölé. A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének és elsősorban Bakó P. (13/3 p., 9 lep., 3-3 szl és ea., 2 bl.), Janzsó A. (13/3 p.) és Toman D. (12/6 p., 5-5 lep. és szl.) eredményes játékának köszönhetően biztosan nyert a csapatként "több lábon álló" Sportdarázs.

Vasas Akadémia - BEAC Újbuda 56-64

Az első negyedet 10 ponttal még a Salamon Zs. (14/6 p., 8 lep.)-Villányi D. (12/9 p., 6 lep., 3 szl., 4 ea.)-Kádár O. (12 p. - 16 mk. , 5 lep., 3 ea.) trió vezette hazai együttes nyerte, ám a folytatásban Zsámár L. (14/3 p., 8 lep., 4 szl., 3 gp.), Orosz Zs. (13/3 p. - 15 mk. - 11 lep., 4 ea. és Juhász A. (13 p., 8 lep., 4 szl., 3 bl.) révén átvette a játék irányítását a BEAC és a záró szakaszt sokkal jobban bírva ellenfelénél fordított és nyert.

Mecsek-PVSK U23 - MAFC 59-113

Végig nagy fölényben játszva aratott Aradi Zs. (26 p., 12 lep., 4 szl., 7 gp.), dr. Varga B. (23 p., 12 lep., 4 szl., 6 gp.), Szörényi L. (23 p., 6 lep., 4-4 szl. és ea., 7 gp.), Hercze Sz. (12 p. - 13 mk. - 4-4 lep., szl. és ea., Jánosi V. (11 p., 6 lep., 9 gp.) és Édes E. (10 p., 7 lep.) eredményességére, no meg az 52-23-ra megnyert pattanózásra építve nagy különbségű győzelmet a MAFC a nagyrészt Mayer D. (19 p., 5 szl., 6 ea., 3 gp.) és Csiki H. (16/9 p., 3 lep., 5 ea.) pontjaiban bízó pécsi együttes otthonában.

Fehér csoport:

BKG Príma Szigetszentmiklós II - Ajka 45-70

Minden negyedet megnyerve aratott Shirian F. (14 p., 17 lep.), Varga A. (13/3 p. - 15 mk. - 8 lep., 6 gp.), Tápai A. (12/3 p., 6 lep., 4 ea.) és Tóth T. (10 p. - 12 mk. - 4-4 lep. és ea., 3 szl.) vezérletével a lepattanózást 51-27-re nyerve magabiztos győzelmet az Ajka a Gróf J. (13 p., 5 ea.)-Bajzáth L. (10/3 p. - 13 mk., 9 lep., 5 gp.) kettős vezette BKG II otthonában.

DEAC - Zsíros Akadémia Kőbánya 64-112

A debreceniek Holinka-Miklós H. (14/12 p., 4-4 lep. és gp., 7 ea.), Kenyeres A. (13/3 p., 4-4 szl. és ea., 3 gp.) és Szabó Z. (10 p., 5 lep., 3 szl., 8 ea.) jóvoltából egy félidőn át tartották a lépést a fővárosiakkal, de a szünet után nagy fölényben játszó Zsíros Akadémia Tatár H. (37/3 p., 8 lep., 5 szl., 6 ea., 4 gp.), Zwick T. (21 p., 4-4 lep. és gp., 5 szl.), Pásztor A. (16 p., 8 lep., 6 szl., 4 gp.) és a tripla-duplát elérő Gallyas A. (16+3 p., 3 lep., 10 szl., 11 gp.) vezérletével végül magabiztos győzelmet aratott.

ZTE NKK - Bajai NKK 102-104

Látványos, fordulatos, maga színvonalú és a végletekig kiélezett találkozót nyert meg hosszabbítás után az 1. negyedet követően még 9 pontos hátrányban, ám a záró etap előtt már 4 pontos előnyben lévő, és nagyrészt Kucsora R. (26 p., 3 lep., 6-6 szl. és gp., 5 ea.), Hilcz A. (25/18 p., 5 lep.), Scherer D. (19-19 p. és lep.), Szakony K. (12/3 p., 4 lep.) és Tamás G. (10 /3 p. - 13 mk. - 4 gp.) kosaraira alapozó Baja. A rendes játékidő vége érdekesen alakult, a Kovács G. (39/21 p., 5-5 szl. és ea., 7 gp.)-Jurkó N. (23/6 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.)-Ács A. (17p., 10 lep.) trió vezette hazai együttes Jurkó egy jó büntetőjével - az elsőt dobta be - egyenlített, de mivel a második kimaradt, 89-89 után jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban sem lassítottak a felek, a Baja kezdett jobban, de az utolsó percben a hazaiak átvették a vezetést. Végül Kucsora duplája a bajaiak javára döntötte el ezt a remek, drámai találkozót.

UNI Győr SzESE - SzPA HSE 85-59

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá elsősorban Gyöngyösi J. (22/6 p., 4 lep., 5 szl.), Molnárová A. (17/6 p., 9 lep.) és Bánszegi B. (14/6 p., 9 lep.) eredményességére építve aratott sima, magabiztos győzelmet a győri csapat a főként Ecker V. (18/12 p., 5 lep., 8 ea.), Balsay A. (16/6 p. - 18 mk. - 14 lep., 6 gp.) és Kiss-Balsay A. (10 p. - 14 mk. - 3 lep.) találataira támaszkodó SzPA ellen.

Zöld csoport:

Kiss Lenke KA - Kanizsai Vadmacskák SE 75-47

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva győzte le Keszte S. (20 p. - 21 mk. - 11 lep., 3 szl., 4-4 bl. és ea.), valamint négy egyaránt 8-8 pontot szerző játékosa vezérletével a KLKA a nagyrészt Rezsek R. (16/3 p., 10 lep., 3 ea., 2 bl.) és Szilágyi L. (13 p. - 25 mk. - 16 lep., 5 ea., 3 gp.) találataira támaszkodó nagykanizsaiakat.

Tarr KSC Szekszárd II - Szolnoki MÁV SE 102-34

Szűcs G. (26 p. - 13/13 du. -, 5 lep., 3-3 szl. és gp.), Nyári D. (22/12 p., 4-4 lep. és gp., 6 szl.), Csákvári N. (20/3 p., 7 lep.), Árvai N. (20 p., 14 lep., 6 szl., 3-3 ea. és gp.) és Haag P. (10/3 p., 9 lep., 7 szl.) kosaraira alapozva aratott sima, magabiztos győzelmet a Szekszárd, a vendégektől egyedül Nemeskéri-Kutlán N. (13/6 p., 5 lep., 4 ea.) jutott 10 pont fölé.

PINKK Pécs - TFSE-MTK U23 55-50

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai együttes, de a 24-6-tal "behúzott" nyitó negyed és Borbás P. (15/9 p., 4 lep.), Zsilinszki L. (14 p., 11 lep.7 ea.) és Horváth Zs. (12 p., 3 lep., 4 gp.) eredményessége elegendőnek bizonyult a győzelemhez a PINKK-nek, talán többek között azért, mert a fővárosiaktól egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Takács E. (17/6 p. - 20 mk. - 3 lep., 5 szl., 4 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Szegedi KE - Kecskeméti KC 68-60

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá elsősorban Novák S. (22/6 p., 9 lep.) és Váradi N. (12 p., 17 lep., 3-3 gp. és bl.) kosarainak, no meg az 59-44-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le a Szeged a Burján B. (17/3 p., 12 lep.)-Romhányi K. (12/6 p., 5 lrp., 4 gp.)-D. Smith 12 p.  13 mk. - 10 lep.) trió vezette kecskeméti együttest.

Radobasket - ELTE Fortis 55-40

A Radobasket az első 3 negyedben Szeitl V. (18/9 p., 7 szl., 6 ea., 3 gp.) és Budai D. (17 p., 11 lep., 4 ea.) vezérletével rákényszerítette akaratát a főként Nagyi T. (11 p., 9 lep., 2-2 szl., ea. és bl.) és Benke A. (10/6 p., 3-3 lep. és ep., 4 ea.) találatiara támaszkodó Fortisra, és biztosan győzött.