Női Amatőr: Az MTK-TF Miskolcon fosztotta meg veretlenségétől a diósgyőri fiatalokat
16
Jan
2024
2024. január 16.  |  08:40

A DVTK tartalékos felállásban pályára lépő U23-as csapata hazai környezetben vesztette el veretlenségét a Női Amatőr NB I piros csoportjában, az MTK-TFSE állította meg menetelésüket, ám minden bizonnyal megvigasztalta a diósgyőrieket, hogy első csapatuk legyőzte a Sopront. Ha már Sopron, a Sportdarázs parádésan kezdett a BEAC ellen, majd simán kikapott. A fehér csoportban a Baja három negyed után simán vezetett a Zsíros Akadémia ellen, de a fővárosiak óriási hajrával izgalmassá tették a végjátékot - fordítani azonban nem tudtak. A zöld csoportban az TFSE-MTK fiataljai színvonalas mérkőzésen fosztották meg veretlenségétől a Radobasket csapatát, a  Tisza-parti "partit" pedig a Szolnok nyerte a Szeged ellen

Piros csoport:

DVTK U23 - MTK-TFSE 54-68

Hiába adta Tózer-Nemes B. (20/9 p., 3-3 lep. és ea.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a tartalékos hazai együttes, a szünetig szerzett 10 pontos vezetésére, továbbá nagyrészt Vígh B. (15/9 p., 9 lep., 3-3 ea. és gp.), Vladár R. (13/9 p., 9 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) és Csoma P. (10 p.  11 mk. - 3 lep., 5 szl., 4 gp.) eredményességére építve az MTK-TF megfosztotta veretlenségétől a fiatal diósgyőri együttest.

Statisztika:

MAFC - Vasas Akadémia 74-55

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésére, továbbá nagyrészt Aradi Zs. (22/3 p., 11 lep., 7 szl., 4 ea.), Szörényi L. (15/3 p.,  4 lep., 5 ea.) és Dr. Varga B. (11 p., 10 lep., 4 szl., 3 ea.) kosaraira alapozva győzte le simán a MAFC a Villányi D. (19/9 p., 6 lep., 5 ea.) és László R. (10 p., 5 lep., 4 ea.) kettős vezette Vasast.

Mecsek PVSK - NKA Universitas Pécs II 47-100

Végig nagy fölényben játszva nyerte Orbán M. (21/6 p., 5 lep., 4-4 szl. és gp.), Bercsi L. (15/3 p., 4 lep., 3 szl.), Bojtár B. (14/3 p., 3 szl., 7 gp.), Csirke P. (13/9 p., 3 gp.), Gréts D. (13/3 p., 12 lep.) és Jónás M. (12/6 p., 4 lep.) vezérletétével simán  az NKA II a pécsi derbit a leginkább Mayer D. (11/6 p., 3 szl., 4 ea.), Hanti D. (11/3 p., 4 lep.) és Séra Z. (10 p.) pontjaiban bízó PVSK ellen.

BEAC Újbuda - Sportdarázs-SMAFC 73-49

Szédületesen, 14-2-vel kezdtek a leginkább J. Jevtovics (16 p. - 20 mk. - 14 lep., 3 ea.) és Bakó P. (12/3 p. - 16 mk.) eredményességére építő soproniak, , ám rendezte sorait a hazai együttes, amely a negyed második felétől Zsámár L. (22/18 p., 5-5 lep. és ea., 3 gp.), Bálint P. (14 p., 7 lep.) és Katona B. (10 p. - 13 mk., 11 lep., 4-4 szl. és gp.) vezetésével egyértelműen rákényszerítette akaratát a vendégcsapatra és biztosan győzött.

Törekvés SE - Dávid Kornél KA 60-92

Az első 3 negyedben a Varga S. (18/6 p., 4 lep., 5 szl., 7 gp.), Papp L. (18 p., 7 lep.), Szűcs L. (17/9 p., 3 lep.) és Laufer G. (13/3 p., 7 lep., 3 gp.) kosaraira alapozó vendégek nagy fölényben játszva arattak 32 pontos győzelmet a főként Egri Zs. (15 p., 5 lep., 3 ea.) és Dobos K. (13/3 p., 4 ea.) találataira támaszkodó Törekvés otthonában.

Fehér csoport:

SzPA HSE - ZTE NKK 58-71

A 24-9-re megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Kovács G. (29/21 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.) és Jurkó N. (16 p., 7 lep., 3 gp.) ponterős játékának köszönhetően nyert a ZTE a Kiss-Balsay R. (21 p., 15 lep., 7 ea.)-Ecker V. (12 p. - 17 mk. - 3 szl.)-Opitz K. (11/3 p., 4-4 lep. és szl., 3 gp.) trió vezette SzPA otthonában. Érdekesség, hogy a lepattanó csatát nagy fölénnyel (52-38) nyerte a hazai együttes, a vendégek azonban sokkal jobban (9/25 - 36% ill. 1/19, 5,26%) céloztak távolról.

Bajai NKK - Zsíros Akadémia Kőbánya 77-74

Három negyed után biztos győztesnek látszott a Tamás G. (23/6 p., 4 szl.), Hilcz A. (17/15 p., 4 lep., 3-3 ea. és gp.), Kucsora R. (13/3 p., 4 szl., 3 ea., 5 gp.) és Szakony K. (10/6 p. - 13 mk. - 5 lep., 3-3 szl., ea. és gp.) kosaraira alapozva ekkor 19 ponttal vezető hazai együttes, amelynek játékosai talán maguk is elhitték, hogy már megvan a meccs. A vendégek azonban máshogy gondolták, szívósan küzdve, "vérszemet kapva" Joespovits K. (24 p., 12 lep., 4-4 szl. és bl., 3 ea.), Tatár H. (21/6 p., 6 lep., 5 ea.) és Gallyas A. (11 p - 14 mk. - 7-7 lep. és gp., 4 szl., 5 ea.) jóvoltából az utolsó percben egyetlen pontra feljöttek - fordítani azonban nem tudtak. A két csapat eltérő játékstílusát jól mutatja, hogy a lepattanó csatát 43-26-ra a fővárosiak nyerték, a triplákat viszont a sokkal többet kísérletező hazaiak (13/35, 37,1% ill. 3/10, 30%) dobták jobban.

Nyíregyházi Kosársuli - DEAC 86-50

A "szomszédvári" derbit a nyitó és a záró szakaszban Bernáth L. (21 p., 11 lep., 5 ea., 3 gp.), Dobó L. (18 p., 15 lep., 5 szl., 6 gp.), Farkasinszki O. (16 p., 8 lep.) és Karakó D. (15 p., 11 lep., 6 gp.) ponterős játékával nagy fölényben  játszva nyerte biztosan a Nyíregyháza a feladathoz és ellenfeléhez a két középső szakaszban Kovács A. (14/6 p., 3 lep.) és Kenyeres A, (11/6 p., 3 lep.) eredményességére építve felnövő debreceniek ellen.

Zöld csoport:

Kiss Lenke KA  - Szolnoki MÁV SE 96-41

Minden negyedet megnyerve aratott Keszte S. (32 p., 10 lep., 2-2 szl. és bl.) és Kozma R. (11/6 p., 3 lep., 5 szl., 4 ea.) eredményességére, továbbá Szabó E. (8/6 p., 3-3 lep. és szl., 10 gp.) játékszervezésére építve fölényes győzelmet az esélyes KLKA a szolnokiak ellen. A vendégektől egyedül Márki L. (14/3 p., 4 lep., 8 ea., 5 gp.) jutott 10 pont fölé.

TFSE-MTK U23- Radobasket 96-84

Rangadóval kezdődött az év a két csapat számára. A nyitó etap után 3 ponttal még a Budai D. (34 p., 15 lep., 3 ea.), Göbölös R. (14/6 p. - 15 mk. - 9 lep., 3 ea., 8 gp.), Szeitl V. (10/6 p - 17 mk. - 3 lep., 4 ea., 5 gp.) és Kovács L. (10/3 p., 4 gp.) kosaraira alapozó veretlen éllovas Radobasket vezetett a TF-MTK a 3. helyen álló fiataljai ellen. A két középső negyedben azonban egyértelműen a Mérész P. (22/15 p., 7 lep., 5 gp.)-Takács E. (18/12 p., 3 lep., 11 gp.), Kelemen B. (15 p., 8 lep., 3 gp.)-Babay-Bognár K. (14/6 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.)-Sterbenz D. (10/3 p., 12 lep., 3 ea.) "ötösfogat húzta" hazai együttes akarata érvényesült, amely a záró etap előtt 10 pont fölötti előnyt szerzett, a záró szakaszban pedig végig tartva 10 és 15 pont közötti előnyét megnyerte a rangadót.

ELTE Fortis - Tarr KSC Szekszárd II 71-46

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva verte Nagyi T. (22 p., 18 lep., 4 gp.) és Kiss A. (13 p.) vezérletével simán a lepattanó harcot 56-40-re megnyerő ELTE Fortis a nagyrészt Csákvári V. (16/6 p. - 17 mk. - 12 lep.) és Berekali P. (14/6 p., 6 lep., 8 ea.) eredményességére építő szekszárdi fiatalokat.

Kecskeméti KC - Kanizsai Vadmacskák SE 48-67

A hazaiak Bagi E. (13/6 p., 3 szl., 5 ea.) és Nagy Z. (10/3 p., 7 lep., 5 ea.) révén az első félidőben még tartották a lépést a Nagykanizsával, de szünet után Szilágyi L. (21 p. - 23 mk. - 15 lep., 3 szl., 4 ea., 2 bl.), Kiss S. (15 p. - 16 mk. - 6-6 lep. és gp., 4 ea.) Rezsek R. (13/3 p. - 18 mk. - 7 lep., 5 szl., 4-4 ea. és gp.) és Simon-Reichel S. (10 p., 8 lep., 3 ea., 4 gp.) kosaraira alapozva fölénybe került és biztosan győzött a vendég együttes.

PINKK Pécs - Kiss Lenke KA 73-63

A 21-14-re megnyert nyitó negyednek, továbbá Borbás P. (26/12 p., 10 lep., 5 ea.) és Zsilinszki L. (17/3 p., 10 lep.) ponterős játékának köszönhetően győzte le a PINKK a Keszte S. (22 p., 7 lep., 4 ea.)-Ozsvárt K. (12/3 p. - 22 mk. - 6-6 lep. és szl., 3 ea., 5 gp.)-Szarvas P. (10 p., 4-4 lep. és ea.) trió vezette fővárosi együttest.

Szolnoki MÁV SE - Szegedi KE 85-72

A valóságos kosáresőt hozó, 35-21-re megnyert nyitó szakaszra, továbbá nagyrészt Márki L. (25/9 p., 9 lep., 5 ea.), Cseh M. (17 p., 7 lep., 3 szl.), Nemeskéri-Kutlán N. (13 p., 5 lep., 3 szl., 4 ea.) és Gyuricza B. (10/3 p.) kosaraira alapozva nyerte meg a "Tisza-parti partit" a Szolnok a nagyrészt Felföldi L. (25/12 p., 6 lep.), Novák S. (20/3 p., 12 lep., 6 ea.) és Földing A. (16/3 p., 4 szl., 5 ea., 3 gp.) eredményességére építő szegediek ellen.