U20: Fontos sikert aratott a Kecskemét és a Kaposvár is
14
2024
2024. január 14.  |  11:45
A szokásoknak megfelelően ezen a héten is hét mérkőzést rendeztek a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A listavezető NKA Pécs, a második DEAC KA, illetve a Kaposvár és a Honvéd is győzött, a Kecskemét pedig nagyon fontos sikert aratott a ZTE ellen. Lássuk, mi történt a héten!

16. forduló

KTE-NJE U20 (9-7) - Zalakerámia ZTE KK U20 (9-7) 100-91 (22-32, 29-22, 24-23, 25-14)

Az első negyedet 10 ponttal megnyerte a Gyimes Áron (27 pont, 6 pattanó) vezette ZTE, amely még 10 perccel a vége előtt is 2 pontos előnyben volt. A két páros felvonásban, főleg a negyedik negyedben azonban a Kőházi Bence (19 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda, 35 VAL), Kovács Gergely (13 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), valamint Gera Ferenc (16 pont, 7 pattanó) húzta hazaiak akarata érvényesült, akik közvetlen riválisukat győzték le, és az egymás elleniben is jobban állnak a zalaegerszegieknél.

Atomerőmű SE U20 (8-8) - NKA Universitas Pécs U20 (15-1) 71-96 (18-26, 20-25, 17-18, 16-27)

Nagyon sima, 25 pontos győzelmet aratott Pakson a listavezető NKA Universitas Pécs a Kazy Balázs (28 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 38 VAL), Rátgéber Tamás (20 pont, 4 pattanó), Kelemen Benjámin (15 pont, 6 pattanó), Bolyos Mateja (8 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) kvartett vezetésével. A hazaiak legeredményesebb játékosa Inalegwu Marcell Sámuel (16 pont) volt.

Kometa Kaposvári KK U20 (10-6) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (6-10) 87-73 (24-18, 27-23, 23-19, 13-13)

Szépen fokozatosan lépett el ellenfelétől a Paár Márk (14 pont, 10 pattanó), Halmai Dániel (19 pont, 4 pattanó) és Antalics Dániel (10 pont, 9 pattanó) fémjelezte Kaposvár, amely nagyobb izgalmak nélkül nyert is. A leginkább a Takács Zsolt (19 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett és 4 eladott labda), Hansen Daniel (26 pont) duó játékára építő Falco csak a negyedik negyedet tudta lehozni egálra.

Szedeák U20 (4-12) - Budapesti Honvéd SE U20 (10-6) 60-101 (16-24, 11-26, 16-35, 17-16)

A kiegyensúlyozott csapatjátékot nyújtó, Laczházi Bence (16 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Karda Dominik (14 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Gyenge Bálint (12 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette fővárosiak az első három negyedben hatalmas fölényben voltak, kiütéses sikert arattak. A szegediek legeredményesebb embere Papp Botond (13 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) volt.

MVM-OSE Lions U20 (3-12) - Alba Fehévár U20 (4-11) 75-64 (14-19, 16-13, 22-16, 23-16)

Az első félidő után két ponttal még vezetett a Szabó Lehel (18 pont, 9 pattanó, 5 eladott labda) húzta Alba. A fordulást követően aztán gyakorlatilag végig jobban játszott a Czermann Máté (27 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) és Kristyák Viktor (12 pont, 8 pattanó) fémjelezte oroszlányi alakulat, amely végül 11 pontos sikert aratott, megszerezte harmadik győzelmét az idei szezonban.

Sopron KC U20 (4-12) - Egis Körmend U20 (9-7) 75-54 (19-13, 18-9, 21-21, 17-11)

A Sopron Tallós Levente (18 pont, 12 pattanó) és Palotai Máté (17 pont, 12 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezetésével már az első félidőben nagyobb előnybe kerültek, és ezt nem is engedték ki a kezükből a fordulás után sem. A körmendiek leginkább a Schmera Gergely (20 pont, 9 pattanó, 3 blokk, 5-5 szerzett és eladott labda), Geröly Márton András (18 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) duó játékára építettek, de ezúttal nem tudtak nyerni, és így a Top4 mögé csúsztak a tabellán.

DEAC KA U20 (14-2) - NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (6-10) 83-51 (19-13, 22-16, 22-12, 20-10)

A leginkább Orosi Bálint Gábor (17 pont, 6 pattanó) és Czermann Patrik Ákos (9 pont, 7 pattanó) vezette, de mellettük is több hasznos teljesítményre építő debreceniek végig jobban játszottak ellenfelüknél, rendkívül magabiztos győzelmet arattak. A szolnokiaknál Horváth Ákos (19 pont, 4 eladott labda) kiemelkedett pontszerzés terén, de 10 VAL-t hozott a legjobb szolnoki játékos is.