06
2024
2024. január 6.  |  07:53
U15-ös fiú nemzeti csapatunk és U16-os fiú válogatottunk tegnap is összemérte erejét a horvátok korosztályos csapataival Zadarban.

A csütörtöki nap után pénteken is a mieink bizonyultak jobbnak az U15-ösöknél, igaz, ezúttal a két páratlan negyedben bemutatott jobb játéknak köszönhetően (81-87) - a záró 10 percet is uraltuk, a végén 86-73-ról lett 87-81 a vége.

A magyar csapatban szépen eloszlottak a pontok, Nagy Ágoston (12 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 19 VAL), Kurfis Zétény (11 pont, 6 pattanó, 16 VAL), Németh Donát (11 pont, 5 gólpassz, 12 VAL) és Zöldi Zétény (11 pont) is 10 pont fölé jutottak, de mindenki szerzett kosarat a nevezett 12-es keretből.

Horvátország U15 - Magyarország U15 81-87 (17-25, 22-16, 20-26, 22-20)

Kresimir Cosic U15-ös fiú csapatok tornája
2. nap

A horvátok legjobb dobói: Garac 20, Peris 19/3, Bajkovic 8/6.

Magyarország U15: Németh 11/3, Zöldi Z. 11/3, Szafkó 2, Nagy 12, Kurfis 11. Csere: Inalegwu 8, Viola 5/3, Papp 8, Bakai 5, Pichovszky 6/3, Pálmai 4, Vértes 4.

Az U16-osoknál is megismétlődött a tegnapi eredmény. Ezúttal a második játékrészt tudtuk döntetlenre hozni, és az első félidőben még nagyon jól tartottuk magunkat összességében. A másik három negyedet azonban a horvátok nyerték, akik főleg a második félidőben játszottak nagyobb fölényben, és összességében 21 ponttal diadalmaskodtak.

Nálunk Burony Bálint (12 pont, 9 pattanó, 16 VAL) és Asztalos Miklós (12 pont, 7 pattanó, 14 VAL) értek el 10 VAL fölötti produkciót.

Horvátország U16 - Magyarország U16 92-71 (30-24, 23-23, 20-10, 19-14)

Kresimir Cosic U16-os fiú válogatottak tornája
2. nap

A horvátok legjobb dobói: Androsic 12, Bozic 10/6, Laus 10.

Magyarország U16: Pavlik 13/3, Puskás 2, Amidzic 9/3, Asztalos 12/3, Gáspár B. 2. Csere: Zöldi P. 2, Baráth 7/3, Király -, Halasy 7, Marokházi 3/3, Korompay 2, Gera -, Burony 12.

Faragó Péter szövetségi edző nyilatkozott a két mérkőzést követően: "Köszönjük szépen a horvát válogatott meghívását, két nagyon hasznos felkészülési meccset játszottunk! A második mérkőzésen a pontkülönbség ellenére már egy kicsit jobbak voltunk. Egyelőre ebből az alaptudásból kell merítkeznünk a továbbiakban. Rendkívül sok munka áll előttünk."