05
2024
2024. január 5.  |  14:13
Tegnap délután Horvátország korosztályos csapataival mérkőzött meg U15-ös fiú nemzeti csapatunk és U16-os fiú válogatottunk Zadarban.

U15-ös együttesünk egy gyengébb második negyed miatt kétpontos hátrányban volt még a záró 10 percet megelőzően. Ezt követően azonban 25-7-re nyertük az utolsó felvonást, és ezzel 16 pontos sikert arattunk (63-79).

A mieinknél Kurfis Zétény (21 pont, 14 pattanó, 27 VAL), Pichovszky Bertalan (12 pont, 7 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda, 23 VAL) és Nagy Ágoston (7-7 pont, pattanó és gólpassz, 19 VAL) emelkedtek ki, de nem csak csapatunkból, hanem az egész mezőnyből.

Horvátország U15 - Magyarország U15 63-79 (19-22, 24-16, 13-16, 7-25)

Kresimir Cosic U15-ös fiú csapatok tornája
1. nap

A horvátok legjobb dobói: Peris 16, Garac 10, Peric 8/3, Jerak 8/6.

Magyarország U15: Gáspár V. 6, Németh 8/6, Szafkó 9, Nagy 7, Kurfis 21. Csere: Inalegwu 2, Papp 4, Zöldi Z. 2, Fekete -, Pichovszky 12, Vértes 8.

Az U16-osoknál is a negyedik negyed volt a legjobb játékrész számunkra, de ezt döntetlenre tudtuk hozni, a másik három felvonást 4-5-6 ponttal elbuktuk, így a végén 15 pontos vereséget szenvedtünk (81-66).

Itt Asztalos Miklós volt a legjobbunk 11 pontjával, 10 lepattanójával és 5 szerzett labdájával (20 VAL).

Horvátország U16 - Magyarország U16 81-66 (19-14, 19-15, 24-18, 19-19)