Légiós körkép: Határ Bernadett Salamancában folytatja
18
2023
2023. december 18.  |  14:40
A Crvena zvezda nyerni tudott a héten az Euroligában, az ALBA Berlint verte a belgrádi együttes (85-71), így 5-9-cel a 14. helyre lépett előre. A zvezda az ABA Ligában mindkét múltheti mérkőzésén diadalmaskodott, előbb a Mega MIS (88-98), aztán pedig az SC Derby otthonában (77-91) - 11-1-es mérlegével 2 meccs előnnyel vezeti a tabellát a gárda. Hanga Ádám a Derby ellen tért vissza a pályára: 14 perc alatt 5 pontot, illetve 1-1 lepattanót, gólpasszt és szerzett labdát jegyzett.

Nem volt jó hete a magyarok csapatainak az ACB Ligában. A Básquet Girona a Joventut Badalonától kapott ki hazai környezetben (67-82), így 7-7-tel már csak a 11. helyen áll a tabellán. Golomán György volt a vendéglátó legjobbja 12 pontjával és 4 lepattanójával (12 VAL).

A MoraBanc Andorra három negyed után még vezetett a Valencia Basket vendégeként, a záró 10 percben azonban fordítottak a hazaiak (86-82), így az Andorra jelenleg a 15. helyen található 4-10-es mutatójával. Somogyi Ádám 26 percnyi játéklehetőséget kapott, amit 12 ponttal és 4 gólpasszal hálált meg (11 VAL).

A Trefl Sopot hiába kezdett 33-20-as első negyeddel a Tauron GTK Gliwice ellen, a középső két felvonást összesen 23 ponttal veszítette el, így némi meglepetésre kikapott hazai pályán a lengyel bajnokság legutóbbi fordulójában (79-85) - jelenleg harmadik a gárda 8-5-ös mérlegével. Váradi Benedek csapata holtversenyes legjobbja volt ezúttal is 7 pontjával, 8 lepattanójával és 11 gólpasszával (14 VAL).

A Neptunas Klaipeda egy rendkívül szoros összecsapást bukott el az M Basket-Delamode vendégeként (70-68), de 7-7-tel továbbra is hatodik a litván élvonalban. Maronka Zsombor 8 pontot, 2 lepattanót és 1 blokkot ért el.

Japánban a Kawasaki Brave Thunders két meglepő zakót kapott a Levanga Hokkaido Sapporo ellen, ráadásul hazai pályán (82-93, 63-65). Elsőre Rosco Allennek sem ment a játék (6 pont, 5 pattanó, 2 szerzett labda), másodjára viszont a Kawasaki legjobbja volt Rosco 21 pontjával, 6 lepattanójával, illetve 2-2 gólpasszával és szerzett labdájával (23 VAL). A Brave Thunders 14-7-tel még mindig a második a Central csoportban.

A South Bay Lakers három vereséget szenvedett az elmúlt héten, kétszer a Santa Cruz Warriorstól (126-130, 112-130), egyszer pedig az Ontario Clipperstől (121-127) kapott ki a gárda, amely így 7-7-tel már csak az ötödik a nyugati csoportban. Valerio-Bodon Vincent az első és a harmadik mérkőzésen nem játszott, a második meccsen 27 perc alatt 6 pontig, 5 lepattanóig és 1 gólpasszig jutott.

A Flamengónak a brazil bajnokságban nem volt most egy találkozója sem, a BCL Americasban viszont megkezdték a küzdelmeket a piros-feketék - előbb hosszabbításban verték az Uruguay-i Hebraicát (92-87), majd kikaptak az argentin Boca Juniorstól (62-80). Filipovity Márkó az első találkozón 9 ponttal és 4 lepattanóval vette ki a részét a sikerből, másodjára pedig 4 pontot és 1 lepattanót rakott a közösbe.

A hölgyeknél a Famila Beretta Schio 88-72-re verte az ACS Sepsi-SIC együttesét, így 6-3-mal továbbra is negyedik az A csoportban - a sepsiszentgyörgyi gárda 1-8-cal a nyolcadik. Az olasz együttesben sérülése miatt nem játszott Juhász Dorka, a vendégeknél Gereben Lívia 7 pontig, 4 lepattanóig, valamint 1-1 gólpasszig és szerzett labdáig jutott. A Schio a bajnokságban teljesen egyoldalú meccsen verte az O.ME.P.S. Battipagliát (50-98), így 9-1-gyel üldözi a hibátlan mérlegű Umana Reyer Veneziát - Juhász itt sem lépett pályára. A Sepsi nem játszott bajnokit a hétvégén.

Az Oxygen Basket Roma 74-62-re kikapott az RMB Brixia Basket San Paolótól, így most 3-7-tel a 10. az olasz első osztályban. Czukor Dalma 12 ponttal és 4 lepattanóval végzett.

A CBK Mersinhez több hír is tartozik a héten. Egyrészt szerződést bontottak Studer Ágnessel, így a magyar válogatott irányítója a jövőben nem lesz a török együttes játékosa. Emellett az Euroligában szoros meccsen verték a francia Basket Landes gárdáját (70-72), így a B csoport második helyén állnak 6-3-mal. Kiss Virág 8 perc alatt 1-1 lepattanót és szerzett labdát ért el. A török bajnokságban a Galatasaray vendégeként győzött a Mersin (74-83), 11-3-mal tartja második helyét a Fener mögött. Kiss ezen a találkozón 6 pontot, illetve 3-3 lepattanót és gólpasszt tett a közösbe.

A Polski Cukier AZS UMCS Lublin simán kikapott a Valencia Basket Clubtól (60-87) az Euroligában, ezzel most a hetedik az A csoportban. A lengyel bajnokságban viszont nyerni tudott a Lublin, az 1KS Sleza Wroclawot verte (73-61), és bár továbbra is hatodik a tabellán (5-4), már csak egy meccsre van a harmadik helyezettől. Bernáth Réka egyik összecsapáson sem lépett pályára.

A szintén lengyel PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 74-67-re nyerte a francia Union Feminine Angers elleni EuroCup párharca első mérkőzését, így 7 pontos előnnyel várja a visszavágót. Wentzel Nóra 10 ponttal, 3 lepattanóval, valamint 2-2 gólpasszal, szerzett labdával és blokkal járult hozzá a sikerhez. A lengyel bajnokság legnagyobb rangadóját is megnyerte a Gorzów, a KGHM BC Polkowicét verte hazai pályán, így most újra az első helyen áll (8-2). Wentzel ezen a meccsen 7 pontig, 2 lepattanóig és 1 gólpasszig jutott.

Szintén ide tartozik, hogy Határ Bernadett leigazolását bejelentette a Perfumerias Avenida - amint lejár a szerződése Sopronban, a magyar válogatott centere Salamancába igazol, az euroligás spanyol gárdánál folytatja az idény hátralévő részében.