Légiós körkép: Váradi Benedek vezetésével győzött a Trefl Sopot
27
2023
2023. november 27.  |  09:43
A múlt héten két találkozót vívott a Crvena zvezda. A belgrádi alakulat hétfőn nagyon simán győzött a Mornar Bar ellen az Adria Ligában (95-75), így 7-1-gyel jelenleg a harmadik a tabellán, de csak azért, mert a 9. fordulós mérkőzését ma este játssza. Az Euroligában is sima volta zvezda találkozója, de ezúttal kikapott a szerb együttes az EA7 Emporio Armani Milanótól - 3-7-tel jelenleg a 16. helyen áll a gárda. Hanga Ádám a térdsérülése miatt továbbra sem lépett pályára.

Az ACB Ligában mindkét magyar érdekeltségű gárdának kijutott a jóból. A Básquet Gironát kiütötte a Barcelona (115-78), így a vendég együttes 6-5-tel először csúszott ki idén a PO-helyekről, jelenleg a 9. pozícióban található. Golomán György 7 ponttal, 3 gólpasszal és 1 szerzett labdával zárt.

A MoraBanc Andorra a Real Madrid vendége volt vasárnap, és bár kifejezetten jól tartotta magát, végül kikapott (85-76). Az andorrai gárda 4-7-tel a 13. a spanyol élvonal táblázatán. Somogyi Ádám megint nagyszerűen használta ki 11 és fél percnyi játéklehetőségét: 8 ponttal, 4 lepattanóval és 2 gólpasszal (11 VAL) csapata egyik legjobbja volt.

A Trefl Sopot nagyon gyenge kezdés után (18-9) rendkívül simán nyert az Arka Gdynia otthonában (72-92), és 6-4-gyel a hatodik a lengyel első osztályban. Váradi Benedek nagyot játszott: 13 ponttal, 5 lepattanóval és 9 gólpasszal (22 VAL) a mezőny legjobbja volt holtversenyben.

Litvániában a Neptunas könnyed sikert aratott a Nevezis-Optibettel szemben (97-74), ezzel 4-6-ra módosult a mérlege, és a hetedik helyen található. Maronka Zsombor csereként beállva 8 pontot, 5 lepattanót és 2 gólpasszt tett hozzá a hazaiak teljesítményéhez.

A South Bay Lakers három mérkőzést játszott az elmúlt héten, és mindhármat megnyerte, méghozzá elég nagy különbségekkel: egyszer a Stockton Kingst (105-120), kétszer pedig a G-League Ignite-ot (134-100, 150-126) verte a Los Angeles Lakers fiókegyüttese - a South Bay mérlege ezzel 4-3-ra módosult, és harmadik a gárda a nyugati csoportban. Valerio-Bodon Vincent a Stockton ellen nem került pályára, az első Ignite elleni mérkőzése viszont kiválóan sikerült: 8 pont, 5 pattanó, 2 gólpassz, 3 szerzett labda és 1 blokk is a neve mellé került 23 perc alatt. A második Ignite elleni találkozón 2 pontig, 5 pattanóig és 2 gólpasszig jutott.

A Flamengo 1-1-gyel zárta a hetet, miután előbb kikapott a Sao José Basketball vendégeként (82-64), majd legyőzte a Mogit (86-95) - a piros-fekete együttes 6-2-vel az 5. helyen áll a brazil bajnokságban. Filipovity Márkó elsőre 12 pontot és 2 lepattanót ért el, a Mogi ellen pedig 16 ponttal és 2 lepattanóval (14 VAL) zárt.

A hölgyekre áttérve a Famila Beretta Schio 56-51-re kikapott a Casademont Zaragoza vendégeként az Euroligában, így 3-3-mal a negyedik az A csoportban, hiába nyújtott jó teljesítményt Juhász Dorka (8 pont, 9 pattanó, 11 VAL). A Schio a bajnokságban legyőzte az RMB Brixia Basket San Paolót (73-67), ezzel 6-1 lett a mutatója, és harmadik a tabellán. Juhász ezen a meccsen 2 pontot és 5 lepattanót ért el.

Maradjunk Olaszországban: az Oxygen Basket Roma a két középső negyedben mutatott játékának köszönhetően kiütéses győzelmet aratott a Repower Sanga Milano ellen (95-57), így 2-5-tel most a kilencedik. Czukor Dalma 8 pontot és 6 pattanót tett a közösbe.

A CBK Mersin a bajnokságban most nem lépett pályára, arról pedig olvashattatok már a hét közben, hogy legyőzte a SERCO UNI Győr együttesét az Euroligában - a török gárda 5-1-gyel a második a B csoportban. Kiss Virág 5 pontot, 7 lepattanót, illetve 1-1 gólpasszt és blokkot jegyzett (10 VAL), míg Studer Ágnes 2 pontig és 1 lepattanóig jutott.

Az ACS Sepsi-SIC-nek nem volt esélye a címvédő Fenerbahce ellen (110-63), így a sepsiszentgyörgyi alakulat továbbra is nyeretlen, az A csoport nyolcadik helyén áll (0-6). Gereben Lívia 7 ponttal, 4 lepattanóval, illetve 1-1 gólpasszal és szerzett labdával próbálta segíteni övéit. A Sepsi a román bajnokságban újfent könnyedén győzött, 103-59-re verte a CS Rapid Bucurestit, így 5-0-lal az első helyen található a tabellán.

A Polski Cukier AZS UMCS Lublin egy rendkívül hullámzó meccsen az utolsó pillanatokban szenvedett vereséget az LDLC ASVEL Feminin ellen (73-72), így 1-5-tel a hetedik helyre csúszott vissza az Euroliga A csoportjában. Bernáth Réka 5 pontot, 2 lepattanót, 3 gólpasszt és 1 szerzett labdát ért el. A Lublin a bajnokságban is kikapott, ezúttal hazai pályán, az MB Zaglebie Sosnowiec ellen (66-71), ezzel 3-3-ra módosult a mutatója, és a hatodik helyen található. Bernáth ezen a meccsen kevesebb mint 5 percet kapott, 1 lepattanót jegyzett.

A PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów a bajnokságban ezúttal nem lépett pályára, hét közben pedig sima vereséget szenvedett a Spar Girona vendégeként (94-68) - 3-2-vel második a lengyel gárda a EuroCup B csoportjában, de már biztos továbbjutó. Wentzel Nóra 8 ponttal, 3 lepattanóval, 5 gólpasszal és 3 szerzett labdával zárt.