22
2023
2023. november 22.  |  20:30

Ismét magabiztos győzelmet aratott a DVTK az Euroligában

Az Euroliga hatodik fordulójában a DVTK HUN-Therm 67-56-os győzelmet aratott a Valencia Basket Club csapata ellen. Ezzel tehát Völgyi Péter együttese továbbra is veretlen nemzetközi szinten.

A mérkőzés az első pillanattól kezdve kiélezetten alakult. A pontszerzést Queralt Casas kosara vezette fel, amivel a vendégek kerültek lépéselőnybe, azonban szinte azonnal érkezett is Milica Jovanovic egyenlítő találata, Kaila Charles sikeres ziccere után pedig már a DVTK vezetett. Az ezután pár percben kosárra-kosár volt a válasz, mígnem a Diósgyőr elkezdte növelni előnyét. Négy pontig jutottak Aho Nináék, a Valencia viszont nem hagyta magát, így öt perc elteltével 8-6 volt az állás, majd az ellenfél végül Marie Guelich pontjaival egyenlített. A vendégek viszont nem tudták maguk felé billenteni a mérleget, Ana Tadic remekelt, ami ismételten a Miskolcot helyezte lépéselőnybe. 10-8-nál is Tadic-ot faultolták dobás közben, a büntetőket azonban vendég időkérés előzte meg. Visszatérve a DVTK légiósa értékesítette dobásait, majd 12-8-ról folytatódhatott a játék. A következő szakaszban bár a Valencia szépíteni tudott, Völgyi Péter tanítványai újból ritmust váltottak, rendezték soraikat, s 15-9-nél hat pontra növelték előnyüket. Claudia Contell védekezésből szerzett ziccere ezután két pontot faragott le ebből az előnyből, miután pedig hazai időkérés következett. A negyedet végül Darcee Garbin hárompontosa, illetve a Nadia Fingall sikeres büntetője zárta, amivel 20-12-re változott az állás. Innen folytatódhatott tehát a második felvonás.
A két játékrész közötti szünet viszont a Valenciának volt elég, hogy rendezni tudja sorait. A vendégek két egymás utáni találattal indították az etapot, ami négy pontot faragott le hátrányukból. A DVTK azonban nem adta ki a kezéből az irányítást. Támadásban higgadt akciókat láthattunk Völgyi Péter együttesétől, méghozzá sikeres befejezésekkel, míg védekezésükre a maximális koncentráció volt jellemző. Ezek együttesen pedig végül egy 10+ pontos differenciát eredményeztek. Négy újabb perc elteltével 28-16-ot regisztrálhattunk. Mondanunk sem kell, a mérkőzés ezzel azonban még nem ért véget. A Valencia ugyanis ismételten észbe kapott, kapaszkodni kezdett, s egy perc elteltével megfelezte hátrányát, ami szemmel láthatóan zavart okozott a DVTK játékában. Egy 10-0-ás periódust követően tehát egészen pontosan 28-26 állt az eredményjelzőn, ekkor pedig, meggátolva az egyenlítést, Völgyi Péter vezetőedző kért időt eligazításra. A szünet azonban nem zavarta meg a vendégek koncentrációját. Visszatérve Marie Guelich volt sikeres, amivel egál lett a találkozó, majd pedig ismételten fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor vette Lelik Réka kézbe az irányítást. Egy jól időzített ziccer-találat után egy még extrább tripla következett, amivel újból öt pont lett a DVTK előnye. Az ellenfél kért tehát időkérést. A hátralévő időben azonban a Valencia már nem sokat tudott változtatni helyzetén, a csapatok végül 38-32-ről fordulhattak, tehát a Diósgyőr hat pontos előtt tudhatott magáénak.

A második félidő valamelyest ponthiányosabban vette kezdetét. Az első találat közel két perc elteltével született meg, ami egyébként betudható volt annak is, hogy a felek sokkal agresszívabban védekeztek. A pályán lévőknek minden egyes labdáért, illetve kosárért kőkeményen meg kellett küzdeni. Két perc elteltével végül Bec Allen talált be, ezzel pedig tulajdonképpen meg is tört a jég, következtek ugyanis Ana Tadic kosarai, amivel 42-34-re változott az állás. Bár továbbra is tisztes távolságban tartotta ellenfelét Völgyi Péter együttese, meccset eldöntő előnyre azonban nem tett szert. Érkezett egy hárompontos vendég oldalról, két sikeres büntetővel később pedig már három ponton volt a Valencia. Ez a “kényszerhelyzet” azonban ismét megadta a DVTK-nak a kellő löketet. Jött tehát a szokásos ritmusváltás, s a negyed hajrájára újból tíz pont lett a differencia. Pár másodperc volt hátra a harmadik játékrészből, 49-39-et mutatott a tábla, az események pedig felpörögtek. Lelik Réka indított támadást, mely akciót a Diósgyőr irányítója végül három ponttal fejezett be, kontrába pedig végül Queralt Casas vezette végig a labdát a pályán, ami szintén egy ziccerrel zárult. A mérkőzés záró szakasza tehát 52-41-ről folytatódhatott.

A mérkőzés utolsó tíz percébe pedig mondhatni berobbant a DVTK. Völgyi Péter tanítványai egy 6-0-ás szakaszt futottak, amikor a Valencia is kosarat tudott szerezni. Ezek után azonban mégiscsak vendég időkérés szakította meg a játékot. A rövid fejmosás viszont ismételten jót tett az ellenfélnek, mely visszatérve újból tíz pont alá férkőzött. 58-49-nél ezúttal tehát Völgyi Péter vezetőedző kért időt csapatának. A folytatásban pedig kezdetét vette az utolsó öt perc. A Diósgyőr magabiztosan kosárlabdázott, továbbra is kézben tartva a mérkőzés történéseit. S bár a vendég Valencia minden energiát mozgósított, foggal-körömmel harcolt a pályán, jelentősen már nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. Az utolsó egy percet is az ő időkérésük vezette fel, ekkor pedig egészen pontosan 67-56 állt az eredményjelzőn. Visszatérve a DVTK-hoz került a labda, akik pedig minden alkalmat megragadtak, hogy “húzzák az időt”. Ennek megfelelően tehát kosár már nem is született, a DVTK HUN-Therm pedig végül 67-56-os győzelmet aratott, aminek köszönhetően továbbra is veretlen az idei Euroliga-kiírásban. Az összecsapás során többen is kiváló teljesítményt nyújtottak, a Valencia együtteséből Marie Guelich szerzett 21 pontot, míg miskolci oldalon Kaila Charles ért el dupla-duplát, Monika Grigalauskyte pedig 15 pontot jegyzett.

DVTK HUN-THERM VALENCIA BASKET CLUB 67-56 (20-12, 18-20, 14-9, 15-15)
Euroliga, 6. forduló
Miskolc, DVTK Multifunkciós Sportcsarnok Centerpálya
Sonia Teixeira, Civil Güngör, Stylianos Simeonidis (Nabila Dekkiche)

DVTK HUN-Therm: Aho N. 2, Charles 10, Jovanovic 10/6, Lelik 10/3, Tadic 12. Csere: Aho T. -, Garbin 8/6, Grigalauskyte 15/3, Oláh -, Tenyér -, Toman -, Vég-Dudás -.

Valencia Basket Club: Allen 7/3, Casas 8, Fingall 4/3, Guelich 21, Romero 10/6. Csere: Buenavida 1, Contell 4, Hempe 1, Matic -, Torrens -.

Jól kezdett a megtizedelt Győr Mersinben, de végül érvényesült a török fölény

Az Euroliga 6. fordulójában a SERCO UNI-Győr 75-63-as vereséget szenvedett a CBK Mersin otthonában.

A mérkőzés elején Marina Mabrey triplájával a Mersin került előnybe, de ezt követően nem sokat kellett várni és 5-5-nél Bach Bogi büntetőjét követően már egyenlített a Győr. Cyesha Goree triplájával 8-5-nél a vezetést is átvették a mieink. Rendkívül jó ritmust kapott el a Győr, az első negyedben a 17 mezőnykísérletükből 11-et értékesítettek Cziczás László tanítványai. Az utolsó négy percben 14-11 után meg is ugrott a több kulcsjátékosát nélkülöző magyar csapat. Dombai Réka, Dubei Debóra és Török Ági volt eredményes. Az első szakaszt éppen Dubei Debóra duplája zárta, amivel 26-15-nél kétszámjegyűre nőtt a differencia. A második negyedben Cyesha Goree triplájával 29-17-nél pedig kialakult a mérkőzés legnagyobb győri előnye.

Az első negyedben nem érte el a 24%-ot a Mersin mezőnymutatója. Várható volt, hogy ezen emelni fognak a folytatásban. Marina Mabrey és Alina Iagupova vezetésével ezt meg is tették, így gyors felzárkózásba kezdett a házigazda. Az ukrán játékos triplájával 29-22-nél mindössze 7 pont választotta el a csapatokat. Erre Bach Bogi még válaszolt, de amikor Elizabeth Williams-t is elkezdte megtalálni a Mersin, olvadásnak indult az előny. Három és fél perccel a nagyszünet előtt Marina Mabrey büntetőjével egyenlített a házigazda, majd 35-33-nál a vezetést is átvették. A félidő hajrájában még betalált Hegedűs Janka, de Alina Iagupova büntetői zárták az első 20 percet. A 39-35-ös félidő azt jelentette, hogy nyolc perc alatt 22-6-os sorozatot produkált a Mersin. A mieinknél Bach Bogi 9, Dombai Réka 8 pontnál járt. A törököknél Marina Mabrey 10, Alina Iagupova 9 egységnél. A harmadik negyed első találatát Dubei Debóra szerezte, de ezt követően 8-0-val erősítette meg a vezetését a Mersin. Éppen Kiss Virág duplája alakította 46-37-re az eredményt.

A harmadik negyed feléhez érkezve Török Ági 5 pontja még visszahozta a mieink esélyeit. Sőt, Dubei Debóra duplája után 48-44-nél teljesen nyílt lett a meccs. Erre viszont Kiss Virág triplája érkezett válaszul. Nem sokat kellett várni és 56-46-nál a mérkőzés során először elérte a 10 egységet a török előny. Bach Bogi két büntetőjével zárult a harmadik negyed, így 56-48-ról vágtak neki a csapatok az utolsó 10 percnek. Itt Marina Mabrey és Alina Iagupova tripláival erősíttette meg vezetését a Mersin és onnantól – bár nagyon sok volt még vissza – nem igazán lehetett kérdés a hazai siker. Az utolsó öt perchez közelítve a 20 pontot is elérte a differencia. Cyesha Goree törte meg a győri kosárcsendet öt fontos ponttal. Győzelmi esélyek ugyan nem mutatkoztak, de becsülettel küzdött a Győr és nem engedte el a végjátékot. Destiny Slocum és Dubei Debóra tripláival sikerült szépíteni, így végül egy tisztes 10 pont környéki vereség körvonalazódott. A Mersin 75-63-as sikert aratott a Diamond Miller, Kristine Anigwe és Ruff-Nagy Dóra nélkül felálló Győr ellen.

CBK MERSIN - SERCO UNI GYŐR 75-63 (15-26, 24-9, 17-13, 19-15)
Mersin, Servet Tazegul Spor Salonu
CBK Mersin: Williams 14, Kiss 5/3, Mabrey 20/12, Cornelius 8, Iagupova 16/9. Csere: Yalcin, Gulcan 2, Epoupa 2, Yaya, Atas 6, Studer 2.

SERCO UNI Győr: Dubei 13/3, Török 11/3, Goree 11/9, Bach 11, Slocum 5/3. Csere: Hegedűs 2, Dombai 10.

Drámai végjátékban maradt alul a Szekszárd

Az Európa Kupa 5. fordulójában a TARR KSC Szekszárd 56-54-es vereséget szenvedett hazai pályán a Movistar Estudiantes-től.

A mérkőzés első találatát a vendégek szerezték, de ezt követően Jacinta Monroe és Mányoky Réka révén 4-2-nél fordított a KSC. Ezzel lendületet vettek a mieink, Boros Julcsi duplájával 9-4-re sikerült megugrani. A spanyolok azonban nem hagyták magukat és a szempontjukból időben megfogták a meccset. Egészen pontosan 8-0-val 12-9-re fordítottak. A szekszárdi kosárcsendet Horváth Bernadett triplája törte, egy emberként talpra ugrasztva a szekszárdi publikumot. Hatalmasat küzdve mindent megtett a KSC, hogy Nikola Dudasova és Miklós Melinda hiányában egy erős spanyol csapat ellen is érvényesítse akaratát. Az első negyedet végül Sara Krnjic pontjai zárták, amivel 15-12-re vezetett is a Szekszárd. A második etap első találata Jacinta Monroe nevéhez fűződött, amivel 17-12-nél már 8-0-ban voltak a mieink. Úgy tűnt, hogy sikerül ezzel megragadni azt a bizonyos momentumot, amit oly’ sokszor emlegetünk hatalmas téttel bíró nemzetközi meccseken.
A Movistar Estudiantes azonban nem véletlenül számít stabil spanyol középcsapatnak. Nem telt el három perc és 18-17-nél visszavették a vezetést a vendégek. Elsősorban az eladott labdák okoztak fejfájást, ebből 10 volt a Szekszárdnak a félidőig és ezt könyörtelenül megbüntették a madridiak. 22-17-nél már ők voltak 10-0-ban. Jacinta Monroe törte meg a mieink kosárcsendjét, de 3-5 egy között beállni látszott a hátrány. A KSC háromszor is felzárkózott egy egységre, utoljára 28-27-nél tette ezt meg, a nagyszünetig azonban nem sikerült fordítani. Spanyol dupla zárta a félidőt, így 20 perc után 30-27-re vezetett az Estudiantes. A mieinknél Jacinta Monroe 8, Sara Krnjic 7 pontnál járt, de mezőnyből 35-ből mindössze 11-et dobott be a KSC. A harmadik negyed elején Jacinta Monroe 4 pontjával viszont gyorsan fordított a Szekszárd. Ami az első és a második etap fordulóján nem sikerült, ezúttal igen. Érezhetően magához ragadta a pillanatot a KSC. Amikor Horváth Bernadett triplája célt ért, 34-30-nál már 7-0-ban voltak a mieink. Theodoreán Alexandra dupláját követően 36-30-nál pedig 9-0-ban. A szekszárdi futást Boros Julcsi két büntetője tette teljessé, így 38-30-nál igen komoly magyar előnyt rögzíthettünk a jegyzeteinkbe.

Természetesen a spanyolokat sem kellett félteni. Alig három perc alatt 41-39-re jöttek vissza és Zseljko Djokicsnak kellett időt kérnie. A szekszárdiak új centere Kathryn Westbeld szakította meg a mieink rossz sorozatát, majd Sara Krnjic is betalált, így négy pont végül megmaradt az előnyből. A 45-41-ről induló negyedik negyed elején villámrajtot vett a KSC. Sorrendben Jacinta Monroe, Kathryn Westbeld és Sara Krnjic volt eredményes, így 51-41-nél elérte a 10 pontot a differencia. Már-már azt számolhattuk, hogy akár a madridi 14 pontos vereség is megfordítható az összevetésben. A spanyolok nem így gondolták és 51-46-ra visszajöttek. Az utolsó három percbe érve Horváth Bernadett triplája még 54-46-ra alakította az eredményt. Innen viszont nagy hajrába kezdett az Estudiantes. Másfél perccel a vége előtt 54-50-nél megfelezték a hátrányukat. Fél perccel a vége előtt 54-54-nél pedig egyenlítettek is. A Szekszárdnak minden nehézség ellenére volt labdája a győzelemhez. Sajnos ezzel nem sikerült élni. Két büntetővel 56-54-re alakították az eredményt a madridi lányok. Hat másodperc volt vissza, de már nem sikerült dobóhelyzetet kialakítani. Alexandra Stanacev kezéből kiütötték a labdát. Faultot nem fújtak a játékvezetők, nyertek a spanyolok.

A TARR KSC Szekszárd a vereségével nehéz helyzetbe került, de matematikai esélyei még élnek a továbbjutásra. Ehhez jövő héten le kell győzni a Dinamo Sassarit hazai pályán.

TARR KSC SZEKSZÁRD - MOVISTAR ESTUDIANTES 54-56 (15-12, 12-18, 18-11, 9-15)