BL: Nagyot küzdött a Falco, de kikapott a Peristeritől
21
2023
2023. november 21.  |  20:10
Thompson zsákolásával vette kezdetét a találkozó, Stefan Pot kettőből egy büntetőt dobott be, Chougkaz ziccerezett. Jordano büntetőivel zárkózott a Falco, Thompson fejezett be egy 2-2-t, Keller pedig egy alley-oopot. Williams tört be két pontért, Tiby a vonalról szerzett ugyanennyit, Renfro sem hibázott (7-10). Tiby két pontjára Chougkaz hárommal válaszolt, Pot egy pontot a vonalon hagyott, Chougkaz aztán megint betlált kintről, végül Ragland ziccere után kért időt Milos Konakov (10-18). Barac értékesített két büntetőt, Tiby a Falco második mezőnykosarát szerezte, Hands első pontjait dobta. Barac hozta fel a hazaiakat négy pontra, Ranfro zsákolt hatalmasat, Hands csinált 2+1-et, Perl fejezett be egy gyorsindítást. 18-25

Kaselakis hármasával 10 ponttal vezetett a Peristeri, Dangubic is pontos volt távolról, erre Perl válaszolt. Kaselakis tempója ért célt, Ranfro zsákolt, megint Perl lépett előre de Handsnek volt válasza (23-37). Perl tett fel könnyű ziccert, Hands háromból két büntetőt értékesített, Perl továbbra is egyszemélyes támadóegységként funkcionált. Ragland kintről volt eredményes, Tiby bentről, de a Falcónak továbbra is gondot okozott a védekezés és a lepattanózás (31-44). Tiby oldott meg egy nehéz szituációt, Thompson zsákolt, majd egy ziccert is feltett, a Szombathley pedig időt kért. A negyed végéig jelentősen azonban nem változott a differencia, 16 pontos előnnyel vonult félidőre a Peristeri. 38-54

Vendég triplával folytatódott a játék, erre két hazai volt a válasz, de Ragland is pontos volt távolról. Williams és Pongó folytatta a triplafesztivált, Benke tett fel egy ziccert, Chougkaz egy pontot a vonalon hagyott (49-64). Ranfro zsákolt, majd egy ziccert is feltett, Barac szerzett szép kosarat, Dangubic zsákolása után kért időt Milos Konakov (51-70). Chougkaz már 21 pontos előnyhöz juttatta a Peristerit, Jordano szórt egy triplát, Perl pedig két büntetővel válaszolt egy vendég tempóra. A negyedet Barac büntetői zárták, így ezt a negyedet megnyerte a Falco, de így is 14 pontos hátrányban volt. 58-72

Konakov technikai faultja után Williams bedobta a büntetőt, Ragland pedig ziccert tett fel, Thompson pofozott vissza egy rontott dobást. Barac szerezte a negyed első hazai pontjait, aztán egy ziccert is feltett. Vasilis Spanoulis kiálításával 5 büntetőt dobhatott a Falco, ezzel fejöttek 9 pontra, Pongó ziccerezett, a Peristeri időt kért. Hands törte meg a hazai futást, Barac szórt egy triplát, Hands egy pontot a vonalon hagyott, Chougkaz viszont nem hibázott. Perl tört be nagyszerűen, Hands megint elrontott egy büntetőt, Tiby kipontozódott, de Dangubic is 50%-kal dolgozott a vonalról. Keller szerzett egy kettest, egy hatalmas védekezés után Jordano szórt triplát (80-84). Williams bravúr kosarat dobott, Hands szórta be két büntetőjét, Perl felelt a túloldalon. A magyar válogatott húzóembere 4-re csökkentette a hátrányt, Ragland borzasztóan nehéz dobást értékesített. Pongó triplájával 12 másodperccel a vége előtt már csak 3 pont volt a két csapat között, Williams pedig kihagyta mind a két büntetőt, az egyelítésért pedig nem jött össze a hármas, így a Peristeri nyert.  87-90

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Peristeri bwin 87-90 (18-25, 20-29, 20-18, 29-18)