U20: Egyetlen ponttal nyert Pakson a DEAC KA
12
2023
2023. november 12.  |  11:30
Újfent hét mérkőzést, teljes fordulót rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A listavezető NKA Universitas Pécs legyőzte az Albát, a DEAC KA megizzadt Pakson, de egy ponttal nyerni tudott, a Honvéd viszont kikapott a Körmendtől, így a vasiak beérték a fővárosi alakulatot a tabella élmezőnyében. Lássuk, mi történt az egyes találkozókon!

7. forduló

Szedeák U20 (3-4) - Szolnoki Olajbányász U20 (2-5) 68-89 (17-16, 14-25, 19-22, 18-26)

Egy negyed után egy ponttal még vezetett a Szedeák, melynek legeredményesebb játékosa Cohill Eric volt (16 pont, 6 pattanó). Ezt követően azonban átvette az irányítást a Horváth Ákos (34 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), illetve Sebők András (23 pont, 5 pattanó) vezette szolnoki alakulat, amely magabiztos sikert aratott.

Budapesti Honvéd SE U20 (5-2) - Egis Körmend U20 (5-2) 61-68 (13-21, 16-18, 13-20, 19-9)

Az első három negyedben az történt a pályán, amit a Schmera Gergely (23 pont, 8 pattanó), Herczeg Kristóf (20 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 5-5 gólpassz és eladott labda) és Tóth-Erdei Máté (4 pont, 6 pattanó, 8 gólpassz, 7 szerzett labda) húzta Körmend akart. A leginkább Dócs Benedek András (10-10 pont és pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda) játékára építő Honvéd az utolsó negyedben kapaszkodott, de nem tudta ledolgozni 30 perc alatt összeszedett hátrányát.

Atomerőmű SE U20 (3-4) - DEAC KA U20 (6-1) 88-89 (19-27, 23-24, 27-22, 19-16)

Az első félidőben 9 pontos előnyt épített ki magának a Varga Sándor (16 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda) fémjelezte DEAC KA. A fordulást követően Kékesi Kolos (22 pont) és Heimann Gergő (16 pont, 4 gólpassz) vezetésével mindent megpróbált az ASE, visszajött a meccsbe, fordított is, de a szoros végjátékot egyetlen ponttal a vendég hajdúságiak nyerték.

Sopron KC U20 (1-6) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (4-3) 53-77 (16-19, 13-19, 12-19, 12-20)

Minden negyedet megnyerve győzött Sopronban a megint nagyot játszó Takács Zsolt (23 pon, 16 pattanó, 7 szerzett labda, 44 VAL), valamint Hansen Daniel (13 pont, 10 pattanó, 8 gólpassz, 4 eladott labda) és Németh Bálint Péter (21 pont, 4 pattanó) vezette Falco, amely zsinórban harmadik sikerét aratta ezzel. A hazaiaknál Flasár Zalán (7 pont, 11 pattanó) nyújtotta a leghasznosabb teljesítményt.

MVM-OSE Lions U20 (2-5) - KTE-NJE U20 (5-2) 69-73 (15-17, 18-26, 16-18, 20-12)

Az első három negyed úgy alakult, ahogy a Tóth Patrik Kristóf (18 pont, 10 pattanó) húzta kecskemétiek szerették volna. A leginkább Czermann Máté (19 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz, 9 eladott labda) játékára alapozó hazaiak nagy hajrába kezdtek, többször két pontra megközelítették ellenfelüket, de ennél közelebb nem jutottak.

Kometa Kaposvári KK U20 (2-5) - Zalakerámia ZTE KK U20 (2-5) 92-87 (23-28, 21-20, 22-16, 26-23)

Egy negyed után még vezetett a Csuti Kornél (29 pont, 7 pattanó) és Makkos Dávid (19 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte zalaegerszegi gárda. Ezt követően fokozatosan vette át a kezdeményezést a Kaposvár, amely a parádésan játszó Halmai Dániel (30 pont, 6-6 pattanó, gólpassz és szerzett labda, 50 VAL), illetve Szőke Bálint (26 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével meg is nyerte az összecsapást, a végjátékban már nem is volt kérdéses a győztes kiléte.

NKA Universitas Pécs U20 (7-0) - Alba Fehérvár U20 (2-5) 79-66 (29-14, 24-19, 10-17, 16-16)

A Kelemen Benjámin (17 pont, 11 pattanó) vezette, de mellette is több jó egyéni teljesítményre építő NKA első félidei játékának köszönhetően maradt továbbra is hibátlan, hiszen a mecsekaljaiak 20 pontos előnyt építettek ki a nagyszünetre. Az Osztoics Milán (9 pont, 11 pattanó) húzta vendégek a harmadik negyedet megnyerték, de ezúttal ennyit tudtak tenni a listavezető otthonában.