FIBA EC: Az Alba nagy meccsen, hosszabbításban verte a Sportingot
09
Nov
2023
2023. november 9.  |  09:15
Chambers hármasával vette kezdetét a mérkőzés, Moore válaszolt egy tempóval azonnal a túloldalon, Curry is betalált. Vojvoda nehéz triplát értékesített, Ekiyor dobott be két büntetőt, Dickey nagy passzából Barnett ziccerezett (8-6). Curry villant ismét, Philmore dobott két büntetőt, Ekiyor pofozott a gyűrűbe egy rontott dobást, Dickey ziccerezett. Vojvoda zsákolt egy eladott labda után, majd egy hármast is elsüllyesztett dudaszóra, Lovett egy pontot a vonalon hagyott, Barnett hármasa után a Sporting időt kért (20-11). Lovett szórt egy triplát, Cruz ziccerét Kass hármasa követte, Marshall verte meg Barnettet egy az egyben. Roberts szerezte meg első pontjait az Albában, a negyedet Barnett triplája zárta. 28-18

Lovett nehéz hármast dobott a sarokból, aztán 45 fokból is, Curry egy pontra csökkentette a differenciát. Dickey törte meg a hazai pontcsendet, Loncovic tett vissza egy rontott dobást, Vojvoda válaszolt a sarokból. Lovett kosarára Barnett felelt, ráadásul kétszer, Dickey zsákolt, Curry dobott tempót (39-34). Dickey egy pontot a vonalon hagyott, Curry viszont nem hibázott, majd az Alba magesembere egy 2+1-et mutatott be. Ekiyor fejezett be egy 2-2-t, Curry dobta át Kasst, Ekiyor egy pontra hozta fel a Sportingot. Dickey kettőből egy büntetőt dobott be, Barnett ziccerezett, Moore faulttal együtt dobott hármast, a plusz egy pedig már döntetlent eredményezett. A féldiőt Curry dudaszós triplája zárta. 46-49

Philmore faultgondjai miatt Roberts szerepelt a második félidőt megkezdő ötösben, és ő szerezte az első pontokat ebben a játékrészben. Barnett nehéz dobást értékesített, Vojvoda lépett be jó ütemben és könnyű ziccert dobott, Ekiyor szerezte az első vendég kosarat, két büntetőt is bedobott. Dickey váltotta pontokra Vojvoda átadását, Curry tempója hullott a gyűrűbe, Barnett és Lovett is hármast dobott. Chambers 3+1-et csinált, aztán egy ziccert is feltett, Ekiyor szerzett egy duplát (65-60). Chambers továbbra is tarthatatlan volt, Philmore 2+1-e után megint kétszámjegyűre hízott az Alba előnye. Moore zsákolt, Roberts verte meg nagyszerű csellel Lovettet, Marshall dobdta be a büntetőit. 72-64

Lovett nevéhez fűződtek a negyedik negyed első pontjai, Barnett azonnal válaszolt erre, Ekiyor zsákolt. Curry dobása szédült be, Chambers nehéz ziccert értékesített (76-70). Lovett és Chambers váltott hármast, Ekiyor közelről volt eredményes. Egy eladott labda után Moore zsákolt, Alejandro Zubillaga pedig időt kért. Curry egalizált, Vojvoda dobott nagy hármast, Lovett dobta vissza azonnal (82-82). Roberts egy bünettőt dobott be, Ekiyor szerzett könnyű kosarat, Chambers újabb hármast helyezett el a gyűrűben. Ekiyor két büntetőt is bedobott, Philmore zsákolt. Curry tett fel egy ziccert Dickey mellett, Chambersre továbbra sem volt ellenszere a Sportingnak. Ekiyor zsákolt, Cruz egyenlített, majd parádés ziccert dobott. Philmore két büntetőt értékesített, így jöhetett a hosszabbítás. 93-93

Philmore kezdte meg a hosszabbítást, Vojvoda zsákolt, a Sporting pedig időt kért. Ekiyor szerzett könnyű kosarat, majd zsákolt is egyet, Barnett pöcizett vissza egy rontot dobást, aztán még egyet. Curry hármasa ért célt, Chambers értékesítette a technikaiért megítélt büntetőt. Ventura ziccerezett Barnett mellett, Chambers viszont gyors négy ponttal megnyerte a mérkőzést! 106-102

Arconic-Alba Fehérvár - Sporting CP 106-102 hosszabbítás után (28-18, 18-31, 26-15, 21-29, 13-9)

FIBA Europe Cup, 4. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Branimir Galic (horvát), Alakbar Hasanov (azeri), Ilias Kounelles (ciprusi)

Alba Fehérvár: Chambers 27/15, Vojvoda 20/12, Barnett 25/9, Philmore 11, Dickey 13. Csere: Balogh -, Kass 3/3, Roberts 7, Takács Mi. -.

Sporting: Ventura 2, Curry 27/9, Ekiyor 28, Araujo -, Moore 10/3. Csere: Cruz 5, Vardoso -, Loncovic 2, Lovett 24/21, Marshall 4.