Női amatőr NB I: 134-es tempóban száguldott a MAFC
16
2023
2023. október 16.  |  13:00

Ahogy az eddigi fordulókban, ezúttal is akadtak egyoldalú, nagy különbséggel záruló, és kiélezett, szoros összecsapások egyaránt a Női Amatőr NB I-ben. Előbbiek közül kiemelkedik a piros csoportban a MAFC sikere a Mecsek PVSK ellen: a fővárosiak Szörényi Laura 40 pontjára és dr. Varga Barbara tripla-duplájára alapozva dobtak 134 pontot. A diósgyőri fiatalok simán verték a DKKA együttesét, a BEAC pedig a Vasast. Az MTK-TFSE fordulatos, izgalmas mérkőzésen múlta fölül a NKA Pécs II együttesét. A fehér csoportban a héten rendezett négy találkozóból három is 10 ponton belüli különbséggel ért véget, a Győr nagyobb előnyét kis híján leadva nyert 4 ponttal az SzPA otthonában. A zöld csoportban hasonló forgatókönyv mellett verte 5 ponttal a Kecskemét s Szegedet, a Szekszárd II pedig 2 ponttal nyert Szolnokon

Piros csoport:

DVTK U23 - Dávid Kornél KA 78-52

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva Oláh F. (21/15 p., 4 ea., 5 gp.), Toman P. (18/9 p., 12 lep., 3 ea.), Aho T. (17/6 p., 7 lep., 5 gp.) és Fárbás E. (12-12 p. és lep., 3 ea.) vezérletével, a lepattanózást 56-43-ra nyerve győzték le biztosan a diósgyőri fiatalok a DKKA együttesét. A vendégektől csak Papp L. (11 p., 3 lep.) és Varga S. (10/3 p. - 19 mk. - 7 lep., 3 gp.) ért el kétszámjegyű pontot.

MAFC - Mecsek PVSK U23 134-57

Végig nagy fölényben játszva győzte le Szörényi L. (40/6 p., 10 lep., 3-3 szl., ea. és gp.), a tripla-duplát elérő dr. Varga B. (29 p., 11 lep., 6 szl., 17 gp.), Jánosi V. (14 p., 3 lep., 6 szl., 8 gp.), Tóth F. (12 p., 6 lep.), Karlócai J. (11/3 p., 13 lep., 3 ea., 6 gp.) és Sinka N. (11 p., 3 gp.) kosaraira alapozva közel 80 ponttal a MAFC a leginkább Hanti D. (14 p., 6 ea.), Sánta G. (12/6 p., 4-4 lep. és ea.) és Schmidt L. (12 p., 3-3 lep., szl. és gp., 4 ea.) pontjaiban bízó pécsi együttest.

BEAC Újbuda - Vasas Akadémia II 87-48

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva verte Gábor L. (15/3 p., 3-3 lep. és szl.), Juhász A. (14 p., 12 lep.), Katona B. (12/3 p., 3 szl.), Drahos L. (11/3 p. - 13 mk. - 4 szl.) és Zsámár L. (10/6 p., 4 gp.) vezérletével simán a BEAC a Vasas Vágó A. (14 p. - 15 mk. - 5 lep., 4 gp.) és Villányi D. (13/3 p. - 16 mk., 14 lep., 3 ea.) eredményességére építve a záró etapot megnyerő Vasas II-t.

Törekvés SE - Sportdarázs-SMAFC 53-73

Jobban, pontosabban, 12-6-tal kezdett a nagyrészt Dobos K. (18 p., 4 lep., 7 ea.), Darázsi D. (13/3 p. - 16 mk. - 5 ea.) és Mohos E. (10 p., 9 lep., 5 ea.) találataira támaszkodó hazai együttes, ám a folytatásban a Janzsó A. (18 p., 10 lep.) és Bakó P. (12 p., 8 lep., 3 gp.) kosaraira, valamint Toman D. (9/6 p. - 12 mk. - 3 lep., 7 szl, 6 gp.) mezőnymunkájára alapozva a soproniak átvették az irányítást és a vezetést, és elsősorban a két középső negyedben nyújtott jó játékuknak köszönhetően biztosan győztek.

MTK-TFSE U23 - NKA Universitas Pécs II 64-60

Érdekes, fordulatos mérkőzésen a nyitó etap végén 12 ponttal "'ment" a Hőgye P. (14/6 p., 3-3 lep. és szl., 5 ea.-Bojtár B-(13/6 p., 3-3 ea. és gp.)-Varga N. (11/3 p., 7-7 lep. és szl.) trió vezette vendég pécsi együttes. Szünetben viszont 1 ponttal már a Csoma P. (17/9 p. - 18 mk., 4 lep., 5-5 szl. és ea.) és Vladár R. (12 /3 p - 13 mk. - 9 lep., 3 szl., 6 ea., 5 gp.) és a mezőnyből hibátlanul dobó Munkácsi A. (9/6 p., 1/1 du., 2/2 tr. - 3 lep., 9 ea., 2 gp.) eredményességére építő hazai együttes állt jobban. A 3. negyedben az MTK-TF fiataljai rátettek még egy lapáttal, és 9 pontos előnnyel fordulhatott a záró szakaszra. Ebben új erőre kapott, és úgy két és fél perccel a befejezés előtt le is dolgozta hátrányát. A végjátékban a hazaiak maradtak higgadtabbak, így nagy csatában ellenfelük fölé kerekedtek.

Fehér csoport:

Zsíros Akadémia Kőbánya - Ajka 57-48

Az első negyedet még "elvitte" az Ajka, amelyből végül egyedül Farkas F. (16/3 p. - 18 mk. - 4 lep., 3 szl.) jutott 10 pont fölé. A folytatásban a hazaiak elsősorban Josepovits K. 15 p., 22 lep., 4 ea.), Fodor L. (12 p., 3 lep., 4 gp.) és Tatár H. (11/3 p. - 12 mk. -, 3 ea., 6 gp.), továbbá az 52-46-ra megnyert lepattanózás révén átvették az irányítást és már a vezetést is, és végül megnyerte a küzdelmes találkozót.

SzPA HSE - UNI Győr SzESE 73-77

Ellentétes félidőket hozó találkozót nyert meg a szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, továbbá elsősorban Chroméj H. (21 p., 5-5 lep. és gp.), Sághi K. (18/6 p., 6 lep.), Bánszegi B. (12 p., 5 lep., 3 szl.) és Baffy F. (11/6 p., 4-4 lep. és gp.) kosarainak köszönhetően a Győr a szünet után a Balsay A. (19 p., 11 lep., 3 ea., 6 gp.)-Kiss-Balsay R. (17 p., 12 lep., 3 ea.)-Ecker V. (14 p., 5 ea.)-Szabóné Rohodi G. (10/3 p., 3 lep., 5 gp.) kvartett vezetésével felzárkózó, s hátrányát a hajrában 2 pontra is lefaragó SzPA otthonában.

Bajai NKK - ZTE NKK 75-81

A színvonalas összecsapás 3. negyedének végére Kovács G. (29/12 p., 5 lep., 4 gp.), Jurkó N. (21 p., 14 lep., 5 ea., 3 gp.) és Ács A. 14/9 p., 8 lep., 5 ea., 4 gp.) ponterős játéka révén 10 egységnyi előnyt építettek föl a zalaiak. A nagyrészt Tamás G. (23/6 p., 3 lep.), Kucsora R. (13 p., 7 lep., 3 ea.), Szakony K. (12/6 p. - 13 mk. - 9 lep., 4 ea.) és Scherer D. (12 p., 8 lep.) pontjaiban bízó hazaiak próbáltak hajrázni, de igazán nem tudták  szorossá tenni a találkozót.

Zsíros Akadémia Kőbánya - DEAC 84-43

Minden negyedet megnyerve, az első 3 negyedben nagy fölényben játszva verte Zwick T. (16 p., 9 lep., 3 gp.), Josepovits K. (15 p., 9 lep., 3 ea.), Fodor L. (14 p., 3 lep., 5 ea., 9 gp.), Tatár H. (10 p., 5-5 lep. és ea.) és Takács N. (10 p., 3 lep.) vezérletével simán a Zsíros Akadémia a 4. negyedben a játékot kiegyenlítetté tevő DEAC csapatát. A vendégektől egyedül Kenyeres A. (10/3 p., 11 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.) ért el kétszámjegyű pontot.

Zöld csoport:

Szolnoki MÁV SE - TARR KSC Szekszárd II 65-67

Végig kiélezett, szoros meccset nyert meg jobb hajrájának, valamint elsősorban Haag P. (21/3 p. - 23 mk. - 14 lep., 8 szl., 7 ea., 3 gp.), Berekali P. (20/6 p., 5 lep., 6 ea., 4 gp.) és Horog B. (12 p. - 13 mk. - 9 lep.) kosarainak köszönhetően a Szekszárd a Márki L. (17=12 p., 6 ea.)-Cseh M. (14-14 p. és lep., 3 ea.)-Gyuricza B. (10/3 p., 5 leőp., 3 ea.) trió vezette Szolnok otthonában.

TFSE-MTK - PINKK Pécs 74-52

Az első negyedet még "elvitte", sőt a szünetben is vezetett a leginkább Boda S. (10/3 p. - 11 mk. - 4 lep., 3 ea.), Asztalos F. és Lacza V. (mindkettő 10 p., 3 lep.)  pontjaiban bízó PINKK, de a második félidő már egyértelműen a Kelemen B. (29 p., 10 lep., 4-4 szl. és Gp.), Sterbenz D. (13/3 p., 9 lep., 4-4 bl. és szl., 3 gp.) és Mérész P. (13 p. - 14 mk. - 13 lep., 4 gp.) eredményességére építő hazaiaké volt, akik végül simán nyertek.

ELTE-Fortis - Radobasket 65-83

A szünetig szerzett 20 pont vezetésének, a 49-38-ra megnyert pattanózásnak, valamint nagyrészt Göbölös R. (28/6 p., 3 szl., 4 ea., 6 gp.), Budai D. (17/3 p., 8 lep., 4 ea., 3 bl.) és Siklós D. (10 p. - 11 mk. - 5 lep., 3 ea.) eredményes játékának köszönhetően győzött biztosan a Radobasket a Bogdán R. (20/15 p., 4 gp.)-Nagyi T. (12 p - 17 mk. - 12 lep., 4 ea.) kettős vezette ELTE-Fortis otthonában.

Kecskeméti KC - Szegedi KE 50-45

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozót nyert meg az első félidőben szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint leginkább Hévizi D. (15 p. - 16 mk. - 6 lep.) eredményességére építő kecskeméti együttes a nagyrészt Földing A. (13 p., 5 lep., 4 szl., 3 gp.), Gál E. (10 p - 12 mk. - 12 lep., 3 gp.) és Váradi N. (10 p. - 11 mk. - 9 lep., 3 ea.) pontjaiban bízva a második félidőre alaposan feljavuló szegediek ellen.

Kanizsai Vadmacskák - Kiss Lenke KA 47-92

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban nagy fölényben játszva győzte le Keszte S. (28 p., 8 lep. 2-2 bl. és gp.), Szabó E. (19/6 p., 11 szl., 8 ea., 5 gp.) és Básti G. (16/3 p., 3-3 lep. és szl.) ponterősségére építve a KLKA az elsősorban Kiss S. (14 p., 3 lep.) és Németh L. (10 p., 8 lep., 4 szl., 11 ea., 2-2 bl. és gp.) találataira támaszkodó nagykanizsai együttest.