Női Amatőr: Nagy csatában verte a Sportdarázs a BEAC-Újbuda csapatát
12
2023
2023. október 12.  |  12:00

Néhány nagyon sima és egy-két szoros meccsen kívül több 10 pont körüli végeredménnyel záruló összecsapást hozott a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság 2. fordulója. A legtöbb izgalmat a Sportdarázs-BEAC Újbuda összecsapás hozta, amely 3 pontos hazai sikerrel zárult.

Piros csoport:

Vasas Akadémia II - MAFC 58-70

A 17-8-ra megnyert 3. negyedre, valamint nagyrészt Szörényi L. (14/6 p. - 16 mk. -, 8 lep., 6 gp.), dr. Varga B. (13 p., 17 lep., 5 ea., 3 gp.), Aradi Zs. (12 p., 14 lep., 3 ea., 6 gp.) és Hercze Sz. (11/6 p., 4 lep.) eredményességére, valamint az 59-43-ra nyert pattanózásra építve győzött a MAFC a Kádár O. (15 p., 7 lep.)-Szoboszlai L. (14/6 p., 3-3 lep. és ea., 4 gp.) kettős vezette Vasas otthonában.

Dávid Kornél KA - Törekvés SE 90-41

A 3. negyed közepéig nyomasztó fölényben játszva győzte le Frindt N. (15/6 p., 3-3 szl. és ea.), Varga S. (14 p., 7-7 lep. és gp., 3 ea.), Drávecz B. (13 p., 7 lep.), Szűcs L. (12 p. - 14 mk. - 6 lep., 4 szl., 3 gp.) és  Papp L. (10 p., 8 lep.) vezérletével nagy különbséggel a DKKA a Törekvés csapatát. A vendégektől csak Dobos K. (13 p. - 17 mk. -, 5 lep., 3 szl., 7 ea.) és Mohos E. (11 p. - 16 mk. -, 7 lep., 6 ea.) jutott 10 pont fölé.

MTK-TFSE - DVTK U23 57-69

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint nagyrészt Oláh F. (16/6 p., 3 lep., 5-5 ea. és gp.), Toman P. (14 p., 9 lep., 3-3 szl. és gp., 5 ea.), Aho T. (10 p., 5 lep., 3 ea.) és Fárbás L. (10 p., 4 lep., 3 ea.) eredményességére építve győztek a Diósgyőr fiataljai a veresége mértékén az elsősorban Vígh B. (14/3 p. - 15 mk. - 7 lep., 4 szl.) és Csoma P. (10 p., 5 szl., 4 ea.) révén a záró szakaszban sokat "kozmetikázó" MTK-TF otthonában.

Sportdarázs-SMAFC - BEAC Újbuda 72-69

A vendégek kezdtek jobban, és Juhász A. (20 p., 9 lep., 3 szl., 5 gp., 2 bl.), , Katona B. (16/6 p., 7 leo., 3 szl.), Jármay A. (13 p., 4 lep.) és Zsámár L. (10/3 p. - 13 mk. - 8 lep., 5 ea., 9 gp.) kosaraira alapozva a nyitó szakaszban szerzett 5 pontos előnyüket megtartották szünetig. A 2. félidőt 8-2-vel kezdve gyorsan fordítottak a Kókai P. (27 p., 7 lep., 4-4 szl. és gp.)-Bakó P. (14/3 p., 6 lep.)-Toman D. (11 p., 7 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp.)-Sinka-Pálinkás Sz. (11 p., 6 lep.) kvartett vezette soproniak, majd sokáig fej-fej mellett haladtak a felek. A záró etap derekán egy 7-0-lal ellépett a Sportdarázs, és ez - bár a BEAC fiataljai mindent megpróbáltak - végül döntőnek bizonyult.

Fehér csoport:

BKG Príma Akadémia II - UNI Győr SzESE 79-69

Színvonalas találkozót nyert meg elsősorban a szünetig szerzett 8 pontos előnyének, az 57-29-re megnyert lepattanózásának, valamint   leginkább Duka L. (19/9 p., 6-6 lep. és ea.), Takács D. (14/6 p., 9 lep., 3 gp.), a volt csapata ellen jól játszó Rozmán L. (14/6 p., 5 lep., 4-4 gp. és ea.), valamint Zsámár P. (10/6 p., 6 lep., 3 szl. és Gróf J. (10 p., 9 lep., 4 ea.) eredményességének köszönhetően nyert a BKG a nagyrészt Chroméj H. (18 p., 4 lep., 7 szl., 3 ea., 5 gp.), Sághi K. (15/3 p.), Szűts B. (13 p. - 17 mk. -, 5 lep.) és Bánszegi B. (13 p. - 14 mk. - 4 ep.) pontjaiban bízó Győr ellen.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Bajai NKK 99-78

Látványos, kosarakban gazdag találkozón a páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzték le Tatár H. (25/12 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp., 8 ea.), Tálas L. (13 p., 11 lep., 4 ea.), Pásztor A. (12/3 p., 3 lep., 4 gp.) és Josepovits K. (12-12 p. és lep., 3 gp., 2 bl.) kosaraira, valamint az 59-33-ra megnyert lepattanózásra alapozva biztosan a kőbányai fiatalok a szinte kizárólag Tamás G. (23/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.), Szakony K. (19/9 p., 9 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint Scherer D. (16 p., 7 lep.) ponterősségében bízó bajaiakat.

ZTE NKK - SzPA HSE 81-64

Az első negyedet még "elvitték" az elsősorban  Balsay A. (19 p., 7 lep., 3 ea.) és Kiss-Balsay E. (13 p., 12 lep., 5 szl., 3 ea.) eredményességére építő vendégek, de a folytatásban már egyértelműen a Kovács G. (27/18 p..), Jurkó N. (19/3 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp.)-Horváth F. (12 p., 5 lep., 4 szl.) trió vezette ZTE akarata érvényesült, amely végül közel 20 ponttal győzött.

DEAC - Nyíregyházi Kosársuli 76-67

Ellentétes félidőket hozott az északkeleti ütközet, amelynek szünetében 10 ponttal még a Dobó L. (34/3 p., 15 lep., 5 szl., 9 ea., 6 gp.), Karakó D. (13 p., 8 lep., 5 ea.) és Radócz F. (10 p. - 17 mk. - 15 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) kosaraira alapozó, a lepattanó csatát nem mellesleg 59-35-re nyerő vendég Nyíregyháza vezetett. A 3. negyedben mindössze 2 pontot faragott hátrányán a DEAC, de a záró szakaszban parádést támadójátékkal, 32 pontot szerezve elsősorban Szabó Zs. (29/9 p., 3-3 lep. és ea.) és Gaál G. (13/3 p., 4 lep., 6 szl., 3 ea.) jóvoltából a maga javára fordította az érdekes összecsapást.

Zöld csoport:

Radobasket Törökbálint - TFSE-MTK U23 69-47

Minden negyedet megnyerve győzte le Budai D. (25 p., 15 lep., 3 ea.) és Göbölös R. (12/6 p. - 15 mk. - 3-3 lep., szl. és gp.) vezérletével biztosan a Radobasket a TF-MTK elsősorban Takács E. (16/6 p. - 18 mk.) és Kelemen A. (10 p. -12 mk. - 7 lep., 4 szl. 5 ea.) révén igazán jól csak a 3. negyedben játszó fiataljait.

Kanizsai Vadmacskák . Kecskeméti KC 71-55

Az első negyedet még megnyerő vendég kecskemétiek elsősorban Bagi E. (14/6 p., 3 ea.) és Hévizi D. (10/3 p. - 11 mk. - 3 lep., 5 ea.)  révén a 3. negyed végéig tartották a lépést a hazaiakkal, ám a záró szakaszt egy 10-2-es 2 perccel kezdve a Németh L. (30 p., 4 lep., 7-7 szl. és gp., 5 ea.)-Rezsek R. (22/3 p., 4 lep., 5 ea.)-Kiss S. (11/3 p. - 14 mk. - 11 lep., 3-3 szl. és gp., 6 ea.) trió vezette, a lepattanózást végül 47-27-re nyerő Nagykanizsa eldöntötte a találkozót a maga javára.

Kiss Lenke KA - PINKK-Pécs 86-58

A szünetig szerzett 24 pontos előnyének, valamint Keszte S. (26 p., 11 lep.), Ozsvárt K. (15/9 p. - 16 mk. - 3-3 szl. és gp.), Szarvas P. (15/3 p., 6-6 lep. és ea., 4 szl., 7 gp.) és Herjeczki P. (10 p., 8 lep., 3 gp.) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a KLKA a nagyrészt Borbás P. 16/3 p.). Boda S. (14/6 p., 7 lep., 3 ea.) és Horváth Zs. (10/3 p. - 12 mk. - 6 lep., 5-5 ea. és gp.) pontjaiban bízó PINKK együttesét.

Szegedi KE - Szolnoki MÁV SE 72-65

Az első félidőben szerzett 8 pontos vezetésére, valamint Földing A. (22/12 p., 3 lep., 10 szl., 5 gp.), Novák S. (18/6 p., 3-3 lep. és ea., 8 szl.) és Felföldi L. (14/3 p. - 16 mk. - 4 lep., 3 ea.) kosaraira alapozva nyerte meg a Tisza-parti partit a Szeged a Cseh M. (12-12 p. és lep., 3 szl.)-Nemeskéri-Kutlán N. (12 p., 5 ea.)-Gyuricza B. (10/3 p. - 13 mk. - 3 lep., 4 ea.) trió vezette szolnokiak ellen. Érdekesség, hogy a lepattanócsatát 49-37-re a vendégek nyerték, ám ezt a szerzett (28 ill. 9) és az eladott (17 ill. 33) labdákkal ellensúlyozni tudták a szegediek.

TARR KSC Szekszárd - ELTE Fortis 47-74

A 26-4-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Bogdán R. (15/3 p., 6 lep., 3 szl., 5-5 gp. és ea.), Pettner H. (11/3 p., 3-3 lep. és ea.), Nagyi T. (11 p., 14 lep.) és Orosz Z. (10/6 p., 7 lep., 3 szl., 4 ea.) kosarainak, valamint az 53-33-ra nyert lepattanózásnak köszönhetően győzött simán Szekszárdon a Fortis. Hazai oldalon csak a mezőny legeredményesebb játékosa, Árvai N. (16 p., 15 lep., 7 szl.) jutott 10 pont fölé.