Férfi NB I B: izgalmak a tetőfokon - már a harmadik fordulóban
09
2023
2023. október 9.  |  11:30

Jónéhány igen izgalmas mérkőzést játszottak a férfi másodosztály két csoportjában: összesen öt olyan találkozó volt, amelyen 3 pont, vagy annál kisebb különbség alakult ki a felek között. Nem volt jó fordulójuk a kiesőknek, a piros csoportban a Nyíregyháza otthon, a zöldben a Nagykőrös és a Veszprém idegenben maradt alul - egyaránt izgalmas, szoros végjátékban.

Piros csoport:

PVSK-VEOLIA - TF-BP 122-71

Úgy győzte le biztosan, minden negyedet megnyerve a pécsi együttes a Kelenföldi D. (17/6 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), Anda D. (14 p., 3 ea.), Karosi G. (13/9 p. - 16 mk. -, 5-5 lep. és gp., 4 szl., 3 ea.) és Szanyi B. (13/3 p., 3 lep., 3 ea.) eredményességére építő fővárosit, hogy nem kevesebb, mint 8 játékosa - Plézer G. (20/12 p., 4 lep.), Halász Á. (15 p. - 3/3 du., 9/9 bü. -, 5-5 lep és szl., 4-4 gp. és ea.), Antoni Cs. (14/6 p., 3 lep.), O. Micsovics (13/3 p., 3 lep., 7 gp.), Molnár M. (12/3 p.), Bíró O. (11/3 p.). Horti B. (11 p., 3 lep.) és Mokánszki M. (10/6 p. - 11 mk. - 7 lep., 3-3 szl. és ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

MEAFC-Miskolc - Ceglédi KE 106-90

Kosarakban gazdag, látványos találkozón az első negyedet még döntetlenre adva, majd fokozatosan rákényszerítve akaratát a  Csorvási M. (20 p., 9 lep.)-Dragasevic V. 15/3 p., 5 lep.)-D. Herendic (12/3 p., 6 lep., 3 szl., 5 ea., 9 gp.)-Velkey J. (11/3 p. - 14 mk. -, 7 lep., 5 gp.) kvartett vezette vendég együttesre húzott el és aratott bravúros, és egyben biztos győzelmet Kozák M. (24 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl.), a dupla-duplát elérő Tóth B. (23/12 p.,3 lep., 11 gp.), a hibátlanul dobó Pintér D. (13/9 p. - 2/2 du., 3/3 tr. -, 4 lep.) és Kozák B. (12/3 p., 3-3 szl. és gp.) vezérletével az újonc Miskolc a Cegléd ellen.

Budafok - Jászberényi KSE 87-90

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még 10 ponttal a nagyrészt K. Swanson (20/3 p., 6 lep.), Tursics K. (16/12 p., 4 gp.) és Horváth Á. (12/12 p.) kosaraira alapozó hazai gárda állt jobban, de térfélcsere után előbb az irányítást, majd a záró etap közepén egy 9-0-s rohammal a vezetést is átvette a Kucsora Cs. (26/3 p., 3-3 lep. és ea.), a remek dobóformát kifogó, dupla-duplával záró Oroszi B. (19/18 p. - 6/8 tr. -  10 lep., 3 ea.), valamint J. Santiago (17/6 p., 5 lep., 3 ea., 7 gp.) és Rátvay B. (14 p., 6 lep.) ponterősségében bízó Jászberény, és végül megnyerte a találkozót.

BKG Príma Akadémia - Vasas Akadémia 68-70

Végig kiélezett, szoros mérkőzésen hiába adta Nagy Bo. (33/15 p., 3-3 lep. és gp., 5 ea) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a záró etap előtt még 5, az utolsó percre fordulva pedig 1 ponttal vezető hazai együttes, a végjátékban a csapatként "több lábon álló" Vasas leginkább Farkas A. (16/6 p., 3 gp.), Andrássy G. (04 p., 7 lep.), Medve M. (10/9 p., 3 lep.9-Cseh B. (10 p., 4 lep., 5 gp.) révén a maga javára fordította a találkozót.

DEAC U23 - Óbudai Kaszások 100-58

Az első negyedet még "elvitte" az ex-debreceniekkel felálló, s ezúttal nagyrészt Armaghani Á. (16 p., 10 lep., 3 ea.), Varsányi Á. (12/9 p.) és Lakosa Á. (11 p., 3 ea.)  kosaraira alapozó Óbuda, de a második negyedben a játék irányítását és a vezetést is átvették Ságodi R. (19/3 p., 8 lep., 4 gp.), Neuwirth B. (17/3 p. - 19 mk. - 8 lep.), Kenéz Cs. (15/6 p., 4 lep., 3 szl., 8 gp.) és Hőgye P. (13/3 p., 3 lep.) vezérletével a lepattanó csatát 55-32-re megnyerő hazai fiatalok, akik 4 pontos előnnyel térhettek pihenőre. Szünet után pedig a vendéglátó egész egyszerűen átrohant a teljesen széteső fővárosi alakulaton, és fölényes győzelmet aratott.

HÜBNER Nyíregyháza BS - Salgótarjáni KSE 82-84

A kosarakban roppant gazdag, látványos nyitó etapban a vendég nógrádiak tartották a lépést a hazaiakkal, a második etapban pedig írd és mondd 6 ponton tartva őket, szünetre kerek 10 pontos előnyt szereztek. A 3. negyed derekáig tartotta előnyét a Vas-Teplán M. (24/18 p., 4 lep., 3 ea.), Hargitai K. (13/3 p., 6 lep.), Lajsz G. (13 p., 5 lep.), Váits O. (13 p., 6 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint Kalassai M. (11/9 p., - 12 mk.) pontjaiban, a mindössze 3 pontos szerző V. Karanfilovski ( 9 lep., 4 ea., 12 gp.) mezőnymunkájában, valamint a végül 48-39-re nyert pattanózásban bízó Salgótarján, ám ekkor egy 8-0-lal 2 pontra felzárkózott a Nyíregyháza. Nem tört meg a vendég együttes, amelynek játékosai a negyed hajrájában 4 triplát "bevágva" egy 14-5-tel 11 pontos vezetéssel várták a 4. negyedet. Ezt 5-0-lal indítva kezdték újra a vendégek üldözését az előző évadban még az élvonalban szereplő hazaiak, de a látogató ezt a kísérletet is visszaverte, és 2 és fél perccel a befejezés előtt 11 pontos előnyben biztos győztesnek látszott. Ekkor azonban Nagy S. duplát szerezve, 3+1-es játékot bemutatva, majd triplát dobva óriási hazai hajrát indított útjára, egy 14-4-es rohammal végén 1 pontra is feljöttek a Nagy S. (20/12 p.)-Geiger B. (16/6 p., 3-3 lep. és szl., 5 gp.)-Tarján I. (13/3 p., 10 lep., 3 gp., 4 bl.)-Bus I. (12 p.,  4 ea., 5 gp.) kvartett vezette nyírségiek. Jött egy jó vendég büntető, és még volt labdája a fordításhoz a Nyíregyházának, de ezzel az eséllyel már nem tudott élni, és amellett, hogy nagyon "elengedte" ellenfelét, az ezen a szinten gyenge (14/24, 58,33%) büntetőzése miatt - ami persze a bravúros győzelmet arató Salgótarján érdemeiből semmit nem von le - újból kikapott hazai pályán.

Phoenix MT Fót – Újbuda MAFC 63-82

A szoros első félidőt követően 6 ponttal vezető MAFC térfélcsere után valósággal lerohanta ellenfelét, s az ebben a szakaszban nyújtott remek játékának, a nagy fölénnyel (54-38) nyert lepattanózásnak, valamint Komma L. (14 p., 6 lep.), Polgárdy Á. (14 p., 3-3 lep. és gp.), Bordács S. (13 p., 19 lep., 3 gp.) és Katona B. (10/3 p. - 11 mk - 4 lep.) eredményes játékának köszönhetően biztosan győzött a MAFC, hazai részről csak Juhos L. (14 p., 9 lep) és J. Kinney (10 p. - 12 mk. - 10 lep., 5-5 ea. és gp.) ért el kétszámjegyű pontot.

Zöld csoport:

Agrofeed UNI Győr - Százhalombattai KSE 89-57

A páros negyedekben egyértelműen ellenfele fölé nőve aratott magabiztos győzelmet Bakon Cs. (17/12 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.), Kámán B. (15/6 p.), Garancz M. (15/3 p., 4 elp.) és Kámán K. 11 p., 8 lep.) vezérletével a Győr a leginkább Kövér K. (18/9 p., 3 lep.) és Montai M. (10/3 p., 6 lep., 3 szl., 7 ea.) találataira támaszkodó Százhalombatta ellen.

Atomerőmű SE U23 - Tiszaújvárosi Phoenix KK 75-92

A paksi fiatalok elsősorban Imre M. (14/9 p. - 3/4 tr. - 6 lep.), Heimann G. (12/6 p., 5 ea.), Sáfrán B. (11/3 p., 6 lep.) és M. Inalegwu (11/3 p., 3 szl.) jóvoltából a nyitó és a záró szakaszban ugyan egyenrangú ellenfelei voltak a Phoenixnek, de a két középső etapban egyértelműen a Lakatos M. (19/6 p., 4 lep., 3-3 szl., ea. és gp.)-Csák B. (19/6 p., 3 ea.)-Kovács Z. (15/3 p.)-Orliczki M. (12/6 p., 5 szl., 6 gp.) kvartett vezette borsodi legénység akarata érvényesült, amely így biztosan győzött.

NKA Universitas Pécs II - Békéscsabai KK 72-57

Elsősorban a 23-10-re megnyert 3. negyednek, valamint Herger S. (19 p., 8 lep., 3 ea.), Kelemen B. (15/3 p. - 4/4 du. és bü., 1/1 tr. - 4 lep., 3 ea.) és Bor G. (11/3 p., 7 lep.) eredményességének, no meg a 43-29-re nyert pattanózásnak köszönhetően verte biztosan az NKA II a főként Varga Á. (13 p., 5 lep., 4 ea.) és Hajdu M. (10 p., 11 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó Békéscsabát.

Dunaharaszti MTK - Veszprémi KK 71-70

Jól kezdett, és a nyitó negyedet 12 ponttal megnyerte a Dunaharaszti, ám a folytatásban a nagyrészt Madár A. (23/15 p., 5 lep., 4 gp.), T. Prodanovic (11/3 p. - 14 mk. - 8 lep.) és Takács E. (10/6 p., 7 lep.) kosaraira alapozó Veszprém akarata érvényesült, amely fokozatosan dolgozta le hátrányát, sőt a záró szakasz közepén át is vette a vezetést. Az izgalmas végjátékból aztán a szinte kizárólag a Burai R. (29/6 p., 10 lep., 4 gp.)-Joó T. (19 p. - 8/8 du., 3/3 bü.) kettős ponterősségében bízó hazai gárda került ki győztesen.

Eszterházy SC - Nagykőrösi Sólymok 75-72

A nyitó negyed végén 7 ponttal a hazaiak álltak jobban, majd a folytatásban inkább a vendégek akarata érvényesült. A záró etap előtt egyetlen pont volt a nagy mértékben Rékasi B. (19/6 p., 18 lep. (9-9 vé és tá. -, 3 szl., 4 ea., 6 gp.), Bajusz Á. (16/9 p., 7 lep., 3 ea., 6 gp.), Gilszki E. (16/12 p., 7 lep., 5 ea., 3 gp.) és Máté B. (12/6 p. - 14 mk. - 4 lep.) pontjaiban bízó egri együttes előnye. Ez a szakasz közepére 9 egységnyire nőtt. Ekkor azonban "szárnyra kapott" a Sólymok elsősorban Fehér P. (19/6 p. - 24 mk., 4 lep., 5 gp.), Mészáros B. (15/9 p., 8 gp.) és a hibátlanul dobó Tóth B. (12/6 p. - 3/3 du., 2/2 tr. - 7 lep., 4 gp.) eredményességére építő gárdája, amely egy 12-2-vel a végjátékban a maga javára fordította az összecsapást. Volt azonban erre válasza az Eszterházy együttesének, méghozzá Gilszkitől egy tripla formájában, így az egriek szerezték meg első győzelmüket.

Pénzügyőr SE - Dávid Kornél KA 71-87

Jól kezdett, és a 2. negyed közepéig vezetett is a Barócsi Á. (18/3 p., 8 lep., 3 ea.)-Tóth Z. (17/9 p., 5-5 ea. és gp.)-Kerkai Á. (13/6 p.) trió tagjainak találataira támaszkodó hazai gárda, majd egy 12-2-vel fordított, és 4 pontos előnnyel térhetett pihenőre a Dávid Kornél KA. Ahogy a meccset, a 2. félidőt is jobban kezdte, s a 3. negyed derekán 4 ponttal ismét vezetett a Pénzügyőr. A mérkőzés utolsó 15 percét azonban Molnár D. (23/12 p., 3 szl.), Szabó Zs. (15/3 p., 6 lep., 3 szl.), a tripla-dupla közelében járó Kis R. (13/3 p. - 17 mk. - 12 lep., 8 gp.) és a dupla-duplától nem sokkal elmaradó Tóth P. (10/3 p., 5 lep., 3 szl., 8 gp.) jóvoltából a vendégek bírták jobban, már a 3. negyedben fordítottak, a záró szakaszban pedig már egyértelműen az ő akaratuk érvényesült.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Vásárhelyi Kosársuli 89-63

Remekül, 12-2-vel kezdett a hazai gárda, amely ennek köszönhetően 7 ponttal nyerte a nyitó etapot a Tóth D. (15/3 p.), Rátvay T. (12/6 p., 4 lep., 5 gp.), Bakk K. (11 p., 5-5 lep. és gp., 3 szl.), Schöll R. (11 p., 3 lep.) és Bőhm Á. (10 p., 4 lep., 3 gp.) kosaraira alapozó SMAFC, a másodikat pedig 8-0-lal indítva 15 ponttal ellépett, és ezt az előnyét szünetig megtartotta.  A 2. félidőt 5-0-lal kezdve 20 pontosra növelte előnyét a soproni legénység, a végén pedig fölényessé tette sikerét, minden negyedet megnyerve a Bálint E. (20/6 p., 5 lep., 3 ea.), Pinnyey M. (15/9 p., 6 lep.) és Bősz R. (10/6 p., 3 gp.) eredményességére építő vásárhelyiek ellen.