Az NKA Pécs az idei fiú kadett országos bajnok
11
2023
2023. június 11.  |  19:21
Ma rendezték a helyosztókat a fiú kadett bajnokság országos döntőjében.

A 7. helyért rendezett találkozón a két páratlan negyedben jobban játszott, és ennek köszönhetően győzött a Czeibert Soma Gergő (29 pont, 12 pattanó, 37 VAL), Gálos Zsombor László (14 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Nagy Barnabás (18 pont, 4-4 gólpassz és blokk), Sághy Tamás (10 pont, 7 pattanó) és Oros Márton (8 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) vezette KASI/A az AKMÉ Körmendi Törpördögök ellen (76-92). A körmendiek vezérei Farkas Levente (27 pont, 11 pattanó) és Hadnagy Csanád (19 pont, 5 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda) voltak.

Az 5. helyért rendezett összecsapáson is a páratlan negyedek bizonyultak döntőnek - ezekben a Budapesti Honvéd SE/A összesen 15 ponttal bizonyult jobbnak Puskás Kadosa Kán (12-12 pont és pattanó, 8 gólpassz, 6 szerzett, 7 eladott labda) vezetésével. A Lestyák Benedek (25 pont, 7 eladott labda), Biber Zsigmond (10 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) és Viola Dávid Zsolt (12 pont, 8 pattanó) húzta MAFC/A mindent megpróbált a végjátékban, a legvégén két pontra fel is jött fővárosi riválisára, de egyenlíteni vagy fordítani nem tudott (67-70).

A bronzmérkőzés félidejében egyetlen ponttal még a Szafkó Márk (21 pont, 8 pattanó) fémjelezte DEAC KA U16/A vezetett. A leginkább Rosta Péterre (26 pont, 9 pattanó, 39 VAL) és Flanek Vilmos Márkra (9 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) építő Vasas Akadémia/A aztán a negyeddöntőjéhez hasonlóan ezúttal is a harmadik negyedben robbantott, ezt 12 ponttal megnyerte, és ezzel az egész meccset is eldöntötte a maga javára, amivel megszerezte a harmadik helyet és a bronzérmet (59-68).

A döntőben a házigazda NKA Pécs/A és a favoritnak tartott Soproni SI KA SKC/A találkozott egymással. Az első félidőben egyértelműen jobban játszott a Lukácsi Gábor (33 pont, 4 pattanó, 10 gólpassz, 39 VAL), Mezőfi Márk (13-13 pont és pattanó, 6 eladott labda) és Somogyi Zsombor (7 pont, 6 pattanó) vezette pécsi alakulat, amely a nagyszünetben 11 ponttal vezetett (35-46). A fordulást követően mindent megpróbált a Sopron, többször is visszajött 2 pontra, de a harmadik negyed végén megint 9 pont volt a különbség (52-61), majd a záró felvonás közepén 13 (62-75). Innen még volt visszaút az SKC-nek, amely megint visszakapaszkodott többször is 2-2 pontra. A Pécsnek azonban mindenre volt válasza, így egy kifejezetten jó meccs után országos bajnok lett (79-85).