Fiú kadett döntő: DEAC-Sopron és Vasas-NKA elődöntők lesznek holnap
09
2023
2023. június 9.  |  21:46
Ma délelőtt, a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián elkezdődött az idei fiú kadett bajnokság országos döntője.

Az első negyeddöntőben egy negyed után 9 ponttal vezetett a Fekete-Gál Csongor (35 pont, 12 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szász-Veres Márk (19 pont, 9 pattanó) és Szafkó Márk (9 pont, 10 pattanó) húzta DEAC KA U16/A, és 30 perc játék után is ugyanennyi volt a hajdúságiak előnye. A Viola Dávid Zsolt (12-12 pont és pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Szilágyi Mihály (4 pont, 9 pattanó) és Lestyák Benedek (16 pont, 4 pattanó) fémjelezte MAFC/A egy 10-0-s rohammal kezdte a záró felvonást, ezzel fordított is, és még az utolsó percre fordulva is vezetett (70-71). Itt jött azonban Fekete-Gál, aki egy 2+1-gyel visszavette a DEAC-nak a vezetést, majd 73-73-nál az ő triplája döntött (76-73).

A nap második találkozóján az egész torna favoritjának számító Soproni SI KA SKC/A esélyt sem hagyott az AKMÉ Körmendi Törpördögöknek. A soproniak a második negyedet leszámítva végig fölényben játszottak, és a Flasár Zalán (20 pont, 17 pattanó, 8 eladott labda), Palotai Máté (19 pont, 12 pattanó), Tallós Levente (14 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Nyikos Balázs (9 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda, 10 gólpassz), Kovács Áron (13 pont, 8 pattanó) ötösfogat vezetésével 35 pontos sikert arattak (96-61). A körmendiek, akiknek a legjobbja Hadnagy Csanád volt (22 pont), a második szakaszban egyenrangú ellenfelei voltak a bajnokesélyes SKC-nek, de összességében nem tudták megszorongatni ellenfelüket.

A harmadik összecsapás első félideje után 8 ponttal vezetett a leginkább a Puskás Kadosa Kán (18 pont, 8 pattanó), Baráth Titusz (19 pont, 5 pattanó), Nagy Gábor (14 pont, 10 pattanó) trió játékára építő Budapesti Honvéd SE/A - érett egy kisebb meglepetés (33-41). A fordulás után viszont nagyot fordult a játék képe, hiszen a harmadik negyedet 25-7-re hozta a Rosta Péter (15 pont, 6 pattanó) és Vajda Zoltán Márk (15 pont, 5 pattanó) vezette Vasas Akadémia/A, amely ezzel 10 pontos előnybe is került. Volt már 15 pont is a két gárda közötti differencia, amit a Honvéd az utolsó előtti percben háromra ledolgozott (72-69), ennél közelebb azonban már nem került fővárosi riválisához - nyert, és ezzel továbbjutott a Vasas (74-69).

A nap utolsó találkozóján a Gálos Zsombor László (18 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) húzta KASI/A a 19. percben még csak 37-34-es hátrányban volt a házigazda NKA Pécs/A ellen. Ezt követően azonban már a félidőben is 12 ponttal vezetett a mecsekaljai alakulat (47-35), melynek legjobbjai Burony Bálint (12 pont, 7 pattanó), Mezőfi Márk (15 pont, 5 pattanó), Török-Papp Benedek (11 pont, 6 pattanó) és Pavlik Benjamin (13 pont) voltak. A fordulás után el is döntötte a meccset az NKA, amely egy 11-0-s sorozattal kezdte a második félidőt, ezzel 20 pont fölé növelte előnyét (58-37), és innen már nem volt visszaút az első félidő nagy részében hatalmasat küzdő kaposváriak számára, a végén pedig közel 40 pont lett a különbség (96-57).