Két helyet javítottunk a FIBA-nál a női Eb előtt
05
2023
2023. június 5.  |  09:30
A FIBA múlt héten újabb rangsort hozott ki a női Európa-bajnokság előtt. Az első erősorrendben még a 12. helyet kapták a mieink, ezúttal azonban már a 10. pozícióba rakott minket a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség szakírója, Paul Nilsen.

Nilsen az elemzésében azt is kiemeli, hogy az eddigi edzőmérkőzések eredményei (4-0) alapján még jobb helyet is érdemelne Székely Norbert együttese, de Cyesha Goree és Juhász Dorka távolléte miatt felemás lehetett a felkészülés első pár hete a kontinenstorna előtt. Nilsen szerint szenzációs volt, ahogy szétkaptuk Szlovéniát, Kiss Virág különösen lenyűgöző volt ezen a két találkozón, de mások is kiváló teljesítményt nyújtottak. A Portugália elleni két összecsapás kevésbé volt meggyőző, de a győzelem ezen a két meccsen is megvolt, és a negyeddöntőbe jutásra komoly esélyesként kell minket kezelni.

Csoportellenfeleink közül Szerbia a harmadik, Törökország a hatodik, Szlovákia pedig a 15. helyen található Nilsennél.