2022/23 - Kecskeméti KA/A - NKA Pécs/A  76-90
Jun
2023
2022/23 - Kecskeméti KA/A - NKA Pécs/A 76-90
2023. június 3.  |  21:17

Kecskeméti pontokkal indult az első elődöntő a kadett országos döntőben, amelyre pécsi oldalról büntetőkkel reagáltak. Keményen védekezett mindkét csapat, érezhető volt az első perctől kezdve a mérkőzés tétje. 22-18-as kecskeméti vezetésnél Halmai Gábor időt kért két perccel az első negyed vége előtt. Az első negyedben 100%-os teljesítménnyel dobta mindkét csapat a büntetőket, 24-24-es első játékrész után folytatódhatott a mérkőzés.  A második negyedben Gréts Dalma, Halmágyi Kitti és Török Arina kosarainak köszönhetően 6 ponttal meglépett az NKA Pécs, amit Bojtár Bettina büntetői és hárompontosa növeltek. 4, kecskeméti szempontból pontszegény perc után Sinka-Pálinkás Szofitól érkeztek a második negyed első pontjai, ezt követően Szentpáli Gergő kért időt. Egyre hatékonyabb támadásokat vezetett a Kecskemét, feljött 6 pontra, így az NKA Pécs kikérte második idejét. Pécsi pillanatok következtek: Bojtár Bettina második hárompontosának és Gréts Dalma találatainak köszönhetően már 10 ponttal vezetett az NKA Pécs, amit Halmágyi Kitti növelt 30 másodperccel az első félidő vége előtt. Gergő Janka mindkét büntetőjét értékesítette, így 10 pontos pécsi vezetés mellett mehettek szünetre a felek (35-45).

Jobban kezdte a Kecskemét a második félidőt, Polyák Emili hárompontosával már 4 pontra is feljött Halmai Gábor együttese. Bagi Evelin Lara betörésével már 2 pontra megközelítette a Kecskemét a Pécset, amire Csirke Petra két hárompontossal reagált. Kecsmárik Olívia duplájával ismét 10 pont volt az NKA Pécs előnye, a Kecskemét kikérte a második félidőben az első idejét. 59-66-os állásnál vághattak neki a csapatok az utolsó 10 percnek. 7 perccel az első elődöntő vége előtt két kecskeméti játékos is sérülten hagyta el a pályát. Halmai Gábor 4 perccel a lefújás előtt időkérés során adott taktikai utasításokat csapatának a végjátékra, ekkora már 12 pont volt a pécsiek előnye. A végjátékban Csirke Petra hárompontosával és Bojtár Bettina büntetőivel eldőlt a találkozó, az NKA Pécs nagy csatát követően jutott a vasárnapi fináléba, a Kecskemét pedig a bronzéremért meccselhet.

Kecskeméti KA/A - NKA Pécs/A  76-90  (24-24, 11-21, 24-21, 17-24)

Kecskeméti KA/A: Bagi Evelin Lara 12/3, Viczián Réka 3, Samu Petra 5, Sinka-Pálinkás Szofi 20/3, Gergő Janka 24. Csere: Csomor Laura, Polyák Emili Zoé 4/3, Varjú Róza 4, Lengyel Anna 4.

NKA Pécs/A: Bojtár Bettina 16/6, Gréts Dalma 12, Halmágyi Kitti 18, Csirke Petra 13/9, Mészáros Ágota 8/3. Csere: Kecsmárik Olívia 4, Babovics Anja 17, Török Arina 2, Kropp Anna.

Halmai Gábor (Kecskeméti KA/A): - Van egy nagybetűs BAJNOKCSAPATom. Ma nekem, és szerintem sokaknak (nem csak kecskemétieknek) ők a győztesek.

Szentpáli Gergő (NKA Pécs/A): - Gratulálok a lányoknak, ez igazi csapatmunka volt, nehéz pillanatokban is teljes odaadással és szívvel küzdöttek egymásért. Mostantól már csak a döntőre fókuszáljunk, mindent meg fogunk tenni a siker érdekében.