Férfi NB I B: Egyenlített a PVSK a piros csoport döntőjében
21
2023
2023. május 21.  |  10:09
Visszavágott a szerdai vereségért, és ezzel egyenlített a PVSK-VEOLIA az NKA Pécs ellen az NB I B piros csoportjának fináléjában. A Vasas Akadémia hazai pályán is legyőzte a MAFC-ot, így megszerezte a bronzérmet.

Döntő

PVSK-VEOLIA - NKA Pécs 67-58

A küzdelmes, kiegyenlített játékot hozó első félidőt követően a parádés, 27-11-re megnyert harmadik negyednek, valamint nagyrészt C. Harler (26/3 p., 3 lep.) és Németh A. (12/12 p., 3 ea.) kosarainak köszönhetően győzte le a záró etap derekán főként Meleg G. (17 p., 8 lep., 4 ea.) és Kovács P. (13/3 p., 5 lep., 7 ea.) révén egy 15-3-as rohammal 6 pontra felzárkózó NKA együttesét, és egyenlített a párharcban.

A párharc állása: 1-1.

A 3. helyért

Vasas Akadémia - MAFC 108-80

A Tóth P. (24/12 p., 5 lep., 4 ea.)-Polgárdy Á. (17/6p., 5 gp.)-Komma L. (12 p., 7 lep.)-Buzás B. (11/6 p. - 14 mk. -, 3 ea., 6 gp.) kvartett vezette MAFC a harmadik negyed közepéig tartotta a lépést a hazaiakkal. Ezt követően azonban Fekete V. (18/12 p., 4 lep., 3 gp.), Moravcsik Á. (13/3 p., 3 gp.), Dormán B. (12/3 p., 3-3 lep. és gp.), Medve M. (10/3 p., 6 lep.), Bagó M. (10 p., 3 lep.) és Farkas A. (10 p.) vezérletével nagy fölénybe került, és végül simán nyert a Vasas, amely így megszerezte a bronzérmet.

A párharc végeredménye: 2-0 a Vasas Akadémia javára.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 68-76

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 8 ponttal még a Schöll R. (17 p., 3 lep.), Soós B. (10/6 p., 3 lep., 7 ea., 9 gp.), Csátaljay B. (10/6 p., 4 ea., 5 gp.) és Kovács B. (10 p., 9 lep., 5 ea.) eredményességére építő hazai gárda vezetett. Szünet után azonban "feltámadt" a Phoenix, amely remek harmadik negyedére, valamint leginkább Asszú Á. (15/6 p., 4 lep.), Bán T. (13/6 p., 3 szl.), Kiss K. (12/3 p., 4 szl., 3 ea., 6 gp.) és Habel A. (12 p., 11 lep., 3 bl.) találataira támaszkodva fordított, és idegenben szerzett előnyt a bronzcsatában.

Az 5. helyért

Dunaharaszti MTK - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 69-75

Szünetben 4 ponttal még a vendégek vezettek, ám remek, 24-14-re megnyert harmadik negyedével fordított a nagyrészt Boinitzer D. (19 p., 11 lep., 3-3 szl. és gp.), Burai R. (18/6 p., 3 ea.) és Mészáros B. (15/9 p., 4 szl.) pontjaiban bízó Dunaharaszti. A záró szakaszban aztán újítani tudott a csapatként több lábon álló Hódmezővásárhely, amely a Bálint E. (18/9 p., 7 lep.)-Kelemen B. (16/12 p., 5-5 lep. és gp., 6 ea.)-Borbáth B. (15/3 p., 3-3 lep. és ea.)-Varga Á. (10/3 p. - 12 mk. -, 7 lep., 5 ea.) kvartett vezetésével a maga javára fordította a mérkőzést.