Férfi NB I B: Egy győzelemre a piros csoporttól a Budafok
20
2023
2023. május 20.  |  18:24
Remek hajrájával Miskolcon is nyerni tudott a félidőben még közel 10 pontos hátrányban lévő Budafok az NB I B zöld csoportjában a döntő második mérkőzésén, így az alapszakasz győztese egyetlen sikerre van attól, hogy a következő évadban már a piros csoportban szerepelhessen.

A 7. helyért

CKE - Jászberényi KSE 87-83

15 pontos jászberényi vezetésről indult a párharc visszavágója, amelyen az első negíed hajrájában 8 ponttal elhúzott a Csaba Gy. (23/6 p., 8 lep., 3 gp.)-S. Karavdic (21/9 p., 6 lep.)-Tóth B. (13/6 p., 5-5 lep. és ea., 15 gp.)-Kalassai M. (11/9 p., 3 lep.) kvartett vezette Cegléd. A második negyed első felében egy 9-0-lal 12 pontos előnyre tettek szert a hazaiak, akik előtt ekkor feltehetően felcsillant a fordítás esélye. A legközelebb ehhez a 18. percben, 42-29-nél állt a CKE. Ekkor azonban a Kucsora Cs. (29/15 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.) és Homoki D. (21/6 p., 11 lep.) ponterősségében bízó Jászberény egy 9-0-lal felzárkózott, és ettől kezdve már nem volt esélye a Ceglédnek a 15 pontos hátrány ledolgozására.

A párharc végeredménye: 176-165 a Jászberényi KSE javára.

A 9-12. helyért

TF-BP - Phoenix-MT Fót 93-92

Idegenbeli győzelemmel a "tarsolyában" vágott neki az összecsapásnak a TF-BP gárdája, amely a párharc nem kimondottan a védekezésről szóló második mérkőzésén Szántó D. (27/9 p., 6 lep., 3 ea., 5 gp.), Dancsecs A. (24/12 p., 6 lep., 3 ea., 9 gp.) és Kelenföldi D. (19 p., 6 lep.) eredményességére építve szünetre 5 pontos előnyt szerzett. A harmadik negyed viszont egyértelműen a tripla-duplát elérő J. Kinney (26/3 p., 10-10 lep. és gp.), valamint Csapai P. (18 p., 10 lep), Bus I. (11/3 p.), Katona B. (11 p., 3 ea.) és Varga D. (10 p., 3 lep.) kosaraira alapozó Phoenix együtteséé volt, amely a szünetbeli 5 pontos hátrányát a szakasz során ugyanekkora előnnyé alakította. Ez a különbség a záró etap derekán is megvolt a felek között, ám ekkor a hazaiak egy 9-0-lal visszaszerezték a vezetést, és izgalmas végjátékban végül minimális különbséggel meg is nyerték a találkozót.

A párharc nyertese: a TF-BP kettős győzelemmel.

Döntő

MEAFC-Miskolc - Budafok 72-82

A finálé második összecsapása ellentétes félidőket hozott. Az első 20 percben a Kozák-fivérek - Bertalan (16/9 pont) és Márton (16 pont, 7-7 lep. és gp., 3 szl., 5 ea.) - vezette hazai gárda 9 pontos előnyt szerzett. Térfélcsere után Piukovics B. (17/6 p.), K. Swanson (17 p. - 18 mk. -, 17 lep., 3 ea., 2-2 bl. és gp.), Rozs M. (15/3 p., 8 lep.) és Tursics K. (12/9 p., 4 gp.) kosarainak, no meg a végül 47-38-ra megnyert lepattanóharcnak köszönhetően a Budafok fokozatosan átvette a játék irányítását. A záró etap előtt még 5 pont előnye volt a MEAFC-nak, ám a szakasz derekára a vendégek utolérték a borsodi gárdát. Vagy másfél percig virított 65-65 az eredményjelzőn. A "közös holtpontról" Swanson a vendégeket mozdította el, átvette a vezetést az alapszakasz győztese, és ez a mérkőzést eldöntő 8-0-s vendég roham kezdetét jelentette, így a Budafok egyetlen győzelemre van a zöld csoport megnyerésétől.

A párharc állása: 2-0 a Budafok javára.

Agrofeed UNI Győr - Pénzügyőr SE 76-67

Bár az első negyedet 4 ponttal megnyerte a visszavágót 17 pontos hátrányból kezdő győri gárda, az ezúttal elsősorban Horváth B. (15/15 p., 3 ea.) és Kerkai Á. (13/3 p., 4-4 lep. és ea., 3 gp.) találataira támaszkodó Pénzügyőr a 23-11-re megnyert második negyeddel eldöntötte a párharcot. "Ki is engedett" szünet után, így a Kámán B. (22/9 p., 4 lep., 6 gp.)-Hágen T. (14/6 p., 4 lep.)-Gosztola G. (11 p., 6 lep.) trió vezette győri együttes a harmadik negyedben visszaszerezte a vezetést, de a párharcot igazán szorossá tenni már nem volt esélye.

A párharc végeredménye: 158-150 a Pénzügyőr SE javára.