Fiú serdülő döntő: MAFC-NKA Pécs meccs lesz a fináléban
20
2023
2023. május 20.  |  18:32
Ma rendezték a fiú serdülő országos döntőn az 5-8. helyért tartott keresztjáték mérkőzéseit, illetve a két elődöntőt.

A nap első találkozóján az Orvos Ádám (28 pont, 10 pattanó, 42 VAL) és Fórián Zsombor Zsolt (19 pont, 6 pattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda) vezette Cívis KK Debrecen/A az első negyedben felépített 12 pontos előnyéből végig jól gazdálkodott, ennek köszönhetően verte a Kecskeméti KA/A-t (80-87). A kecskemétiek legjobbjai Csipak Gergő (13 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Németh Zoltán (13 pont, 8 pattanó) és Hajkó Bálint (18 pont, 8 pattanó) voltak. A másik 5-8. helyért rendezett találkozón a félidőben még vezetett a Nagy Ágoston (28 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz), Lantos Levente Ferenc (12-12 pont és pattanó) és Ruszkai Dániel (13 pont, 6 pattanó) húzta Zsíros Akadémia Kőbánya/A. A harmadik negyedben azonban fordított, és el is döntötte a maga javára a mérkőzést a leginkább Gáspár Benedek (20 pont, 18 pattanó), Dross Máté (23 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz) és Karsai Dávid (20 pont, 5 pattanó) jó játékára alapozó KASI/A (79-87), amely így holnap az ötödik helyért küzdhet majd a debreceniekkel.

Az első elődöntőben egy negyed után 8 ponttal még vezetett a Budapesti Honvéd/A Kurfis Zétény Mihály (12 pont, 13 pattanó) vezetésével, és 13 pont is volt az előnye a második felvonásban. A félidőre aztán nagyban csökkentette hátrányát a Lőrinczi Zsombor Attila (21 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) és Németh Donát Gergő (16 pont) fémjelezte MAFC/A, amely a nagyszünetet követően fordított is. A 36. percben 67-67-nél még egyenlő volt az állás, a MAFC azonban ezt követően végig előnyben játszott, így bejutott a holnapi fináléba (83-78). A másik elődöntőben nagyszerűen kezdett a Rozmán Flórián (12 pont, 8 pattanó) vezette MEAFC-Jezsuita/A, amely 10 perc játékot követően 9 ponttal állt jobban a házigazdánál. Az NKA Pécs/A a félidőre már fordított, majd a fordulást követően Zöldi Zétény István (12 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) és Marokházi Levente (12 pont, 6 pattanó) vezetésével el is döntötte az összecsapást a maga javára (70-46), így holnap döntőt játszhat a MAFC-cal az aranyéremért és az országos bajnoki címért.