Férfi NB I B: Budafok-MEAFC döntő lesz a zöld csoportban
12
2023
2023. május 12.  |  20:38
A Budafok Tiszaújvárosban, a MEAFC pedig Sopronban aratott magabiztos győzelmével harcolta ki a részvételt a férfi másodosztály zöld csoportjának döntőjében.

A 9. helyért

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 79-68

A félidőben 4 ponttal még a Czura A. (19/6 p., 4-4 lep. és gp.), Farkas D. (11/3 p., 3-3 lep. és ea.), Armaghani Á. (11 p., 12 lep., 3 ea.) és Boros M. (10/6 p. - 12 mk. -, 6 lep., 5-5 ea. és gp.) kosaraira alapozó vendég óbudaiak vezettek. Térfélcsere után azonban elsősorban D. Herendic (21/3 p., 5-5 lep., szl. és gp.), Dragasevic V. (12 p., 3 lep.), Kuttor G. (11/3 p., 10 lep.) és Takács A. (10/3 p., 9 lep.) jóvoltából már egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült.

A 11. helyért

Veszprémi KK - Nagykőrösi Sólymok KE 79-77

10 perc után 11 ponttal még a leginkább Lakosa Á. (20/9 p., 8 lep., 4-4 ea. és gp.), Kovács B. (12/3 p., 3 lep.) és Timkó N. (10 p., 14 lep.) eredményességére építő vendég Nagykőrös vezetett, a harmadik etap végére azonban N. Ratiani (26/9 p., 15 lep.), Udemezue E. (21/12 p., 4 lep., 3 ea.) és Szabó P. (19/3 p., 5-5 lep. és gp.) ponterős játékával 1 pontra felzárkózott a vendéglátó Veszprém. A záró szakasz roppant izgalmasan alakult, váltva vezettek a csapatok. Fél perccel a befejezés előtt 2 ponttal még a Nagykőrös vezetett, de az "utolsó szó" egy tripla és egy büntető formájában a hazaiaké volt, akik így egyenlítettek a párharcban.

A párharc állása: 1-1.

Az 1-4 helyért

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - MEAFC-Miskolc 69-103

A kiegyenlített játékot hozó harmadik etapot leszámítva a Lippai Sz. (25 p., 10 lep, 3 ea.), Kozák M. (17/6 p., 3 lep., 5 gp.), Gerőcs R. (16/6 p., 5 lep.), R. J. Williams (12/3 p., 3 szl.) és Kozák B. (11 p., 3 lep.) kosaraira alapozó miskolci együttes akarata érvényesült a Csátaljay P. (14/6 p., 3-3 lep. és ea.), Csátaljay B. (14/3 p., 3 ea., 4 gp.) és Kovács B. (13 p., 9 lep.) találataira támaszkodó soproniak ellen. A MEAFC ezzel nemcsak a meccset, hanem a párharcot is megnyerte, és bejutott a fináléba.

A párharc végeredménye: 3-1 a MEAFC-Miskolc javára.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Budafok 59-79

Az első negyed után 6 ponttal még a Habel A. (14/6 p., 8 lep.), Kiss K. (12/6 p., 6 lep., 4 gp.), Kovács B. (10/6 p., 5 lep.) és J. Santiago (10 p. - 16 mk. -, 5 lep., 4 ea.) eredményességére építő hazaiak vezettek. A második etapban viszont az alapszakaszt megnyerő budafokiak írd és mondd egyetlen tripla formájában szerzett 3 ponton tartották a borsodiakat, s K. Swanson (19/3 p., 5 lep.), Siklós O. (14/3 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 9 gp.), valamint Fehér Cs. (12/6 p., 5 lep., 4 gp.) vezérletével 25-öt dobva 16 egységnyi előnnyel térhettek pihenőre. Erre a harmadik negyedben 4 pontot még rátett s Budafok, s megtartva 20 pontos előnyét megnyerte a találkozót és a párharcot is, így bejutott a döntőbe.

A párharc végeredménye: 3-1 a Budafok javára.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Dávid Kornél KA 64-62

A hullámzó játékot hozó találkozón úgy győzte le a Simon B. (18/3 p., 5 lep., 3 ea.)-Bata O. (14/6 p., 5-5 lep. és ea.)-Molnár D. (14/6 p., 5 lep., 4 ea.) trió vezette fehérváriakat végül a hazai együttes, hogy mind a 11 játékosa szerzett pontot, ám 10 fölé csupán Pavlik B. (20/9 p., 7 lep., 5 ea., 4 gp.) jutott.

KTE-Duna Aszfalt U23 - NyíKSE-Szegfű Bútor 101-69

Minden negyedet megnyerve győzték le a nagyrészt Asztalos I. (20/9 p., 9 lep.), Földesi N. (12/6 p., 3 lep.), Tisza B. (11/3 p.) és Cvijin P. (10 p., 9 lep.) találataira támaszkodó, ám a záró szakaszra "elfogyó" nyíregyházi együttest fölényesen Ladovszky J. (17/15 p.), Dávid B. (14/6 p., 4 lep.), Kégel T. (11/9 p.), Gera F. (10 p., 4 lep.) és Tóth P. (10 p., 3 lep., 4 ea.) vezérletével a kecskeméti fiatalok.

A párharc végeredménye: 2-1 a KTE-Duna Aszfalt U23 javára.