Férfi NB I B: A hosszabbítások vasárnapja
08
2023
2023. május 8.  |  07:15
Csupán három mérkőzést játszottak vasárnap a férfi másodosztályban, ám ezek közül csak egy ért véget a rendes játékidőben. A piros csoportban a DEAC U23-as csapata 6 ponttal legyőzte a Ceglédet 40 perc alatt. Az 5-8. helyért zajló párharcok kuparendszerűek, és mivel az első meccsen Cegléden 6 ponttal a CKE nyert, így Debrecenben hosszabbítás következett - végül összesítésben 3 ponttal a debreceni fiatalok bizonyultak jobbnak. A zöld csoport mindkét elődöntője 1-1-re áll két mérkőzés után. A SMAFC a negyedik negyedben nyújtott pontosabb játékával legyőzte a MEAFC-ot, a Tiszaújváros pedig hosszabbítás után verte a Budafokot és egyenlített a párharcban.

Piros csoport, az 5-8. helyért

DEAC U23 - CKE 101-92 hosszabbítás után

A kuparendszer gyönyörűsége címszót is adhatnánk a találkozónak, amelyen bő két perccel a negyedik negyed befejezése előtt még 6 ponttal vezetett a S. Karavdic (36 p., 12 lep.), Tóth Z. (19/9 p., 3 ea., 6 gp.) és Csaba Gy. (12/6 p., 8 lep., 3 gp,) pontjaiban bízó vendég Cegléd. A debreceni fiatalok azonban egy szédületes 13-1-es végjátékot produkáltak, így 40 perc után 85-79-et mutatott az eredményjelző. Tekintettel arra, hogy az első összecsapást 77-71-re a CKE nyerte, mivel a visszavágón a rendes játékidőben 6 ponttal a debreceni fiatalok győztek, és a párharc kuparendszerben zajlott, hosszabbítás következett. Ezt 7-0-lal kezdte a tripla-dupla közelében járó Ságodi R. (25 p., 9-9 lep és gp., 3 szl., 4 ea.), valamint Neuwirth B. (19/6 p., 4 lep.), Pollák B. (15/6 p., 4 ea., 5 gp.), Balázsi S. (13/3 p., 5 lep.) és Gáspár M. (11 p., 9 lep.) kosaraira alapozó, a "túlórát" jelentős lélektani előnyből kezdő debreceni gárda. Egy 8-2-vel visszajött 7, összesítésben pedig 1 pontra a Cegléd, de a végjátékban a debreceni fiatalok keze nem remegett meg a büntetővonalon, 4-ből 4 büntetőt értékesítve megnyerték a párharcot.

A párharc győztese: a DEAC U23 172-169-cel.

Zöld csoport, rájátszás az 1-4. helyért

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - MEAFC 90-81

Az első negyedben váltott vezetéssel, végig fej-fej mellett haladtak a felek. A második etap derekán 8 ponttal elléptek a vendég miskolciak, de szünetig 2 pontra felzárkózott a házigazda soproni gárda. A második félidőt 10-2-vel kezdve hamar elhúzott 10 ponttal a Szögi Á. (23/3 p., 4-4 lep. és szl., 10 gp.)-Kozák M. (19/6 p., 5 lep., 6 gp.), R. J Williams (13/3 p., 5 ea.)-Gerőcs R. (12 p., 6 lep.) kvartett vezette MEAFC, ám erre egy 12-2-vel reagálva a negyed derekára ledolgozta hátrányát a SMAFC, és a záró etapra már a soproniak fordultak minimális előnnyel. Ebben az addig előnyben lévő miskolciak kezdték üldözni a sokáig ellenfele és az eredmény után futó soproniakat. A Csátaljay B. (23/9 p., 3 szl.), Flasár B. (21 p., 9 lep., 3 ea.), Csátaljay P. (18/6 p., 8 lep., 4 ea., 6 gp.) és Schöll R. (18/3 p., 9 lep.) ponterős játékára alapozó SMAFC a negyed közepén egy 8-2-vel 10 ponttal elhúzott, és ezután a MEAFC már nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót.

A párharc állása: 1-1.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Budafok 79-75 hosszabbítás után

A nyitó negyedet egy, a közepén bemutatott 7-0-s rohamnak köszönhetően a hazaiak nyerték, akik a második szakaszt 8-1-gyel indítva 10 pont fölötti előnyre tettek szert. A negyed második felében egy 11-0-lal ledolgozta a hátrányát az alapszakaszt megnyerő Budafok. A félidő egy 5-1-es hazai rohammal és 4 pontos borsodi vezetéssel zárult. Fordulás után tartotta szűk előnyét a Tiszaújváros, majd a harmadik etap közepén 8 ponttal ellépett. A negyed második fele viszont egyértelműen a K. Swanson (25/3 p., 12 lep., 3 ea.) és Tursics K. (18/6 p., 5-5 ea. és gp.) eredményességére építő vendégeké volt, akik egy 12-2-vel fordítottak. A záró etapot döntetlen állásról kezdték a felek, és a negyedik negyedben sem tudták döntésre vinni a dolgot, viszont amit 40 perc alatt elért, azzal mindkét gárda büszkén "hetvenkedhet", hiszen a rendes játékidő végén 70-70-et mutatott az eredményjelző - jöhetett a hosszabbítás. Ennek első perce a "pontatlanság" jegyében telt, majd egy triplával 3 pontos előnyt szerzett a Budafok. Ezután azonban elfogyott a tudomány a Budafoknál: a hosszabbítás hőse, J. Santiago (29/6 p., 10 lep., 4 szl, 6 ea.), valamint Bán T. (24/12 p., 4-4 lep., szl. és ea.) ponterős játékában bízó hazaiak a maguk javára fordították a találkozót, és kiegyenlítettek a párharcban.