Férfi NB I B: Érik a pécsi házidöntő és a fővárosi bronzcsata
07
2023
2023. május 7.  |  19:57
A PVSK nagy hajrával a MAFC, az NKA Pécs pedig remek első félidővel a Vasas otthonában diadalmaskodott, így a két pécsi gárda egyetlen győzelemre van a férfi másodosztály piros csoportjának döntőjétől. A kiesés elkerüléséért zajló párharcban a Nagykőrös 20 pont fölötti hátrányból fordítva nyerte meg a párharc első meccsét a Veszprém ellen. A zöld csoportban az elődöntőben az alapszakaszt megnyerő Budafok jó kezdésével szerzett előnyt a Tiszaújvárossal szemben.

Az 1-4. helyért

MAFC - PVSK-VEOLIA 79-86

A fordulatos összecsapás nyitó szakaszát 6 ponttal a vendég pécsi együttes nyerte, ám a két középső etapban a hazai gárda akarata érvényesült, amely Komma L. (21 p., 11 lep., 3 ea.), Tóth P. (20/3 p. - 21 mk. -, 6 lep., 5 ea., 3 gp.) és Buzás B. (10/3 p., 3 gp.) kosaraira alapozva 7 pontos előnyről várhatta a záró etapot. A 34. percben még 9-cel "mentek" a hazaiak, ám a szakasz derekán egy 19-2-es rohammal a 12 gólpasszt - éppen annyit, mint a hazaiak csapatszinten - "kézbesítő" Halász Á. által jól mozgatott, a Bíró O. (20/3 p., 10 lep., 3-3 ea. és gp.)-C. Harler (17/3 p., 3 gp.)-Antoni Cs. (15/15 p.)-Horti B. (12 p., 6 lep.) kvartett vezette PVSK "döntő csapást" mért ellenfelére, és a maga javára fordítva a találkozót egyetlen győzelemre került a finálétól.

A párharc állása: 2-0 a PVSK-VEOLIA javára.

Vasas Akadémia - NKA Pécs 77-93

A kosarakban gazdag első félidőben Meleg G. (23/9 p., 11 lep., 3 gp.), Benke K. (14/3 p., 5 ea., 6 gp.), N. Djordjevics (13/3 p., 8 lep., 3 szl.) és Kerpel-Fronius G. (11/6 p., 5 lep., 4 gp.) vezérletével 17 pontos előnyt szerzett az NKA. A második félidőt 6-2-vel kezdve a 10 pontos lélektani határ közelébe került a Cseh B. (14 p., 3 szl., 4 gp.), Farkas A. (13/9 p., 3 lep., 4 gp.), Bagó M. (11 p., 4 lep., 3 ea.) és Medve M. (10/6 p., 3 lep.) pontjaiban bízó Vasas. A szakasz derekán azonban egy 12-0-lal 25 pontosra növelte előnyét az alapszakasz győztese, és innen már nem volt visszaút. Bár a Vasas a záró etapban valamit "kozmetikázott" veresége mértékén, a biztos pécsi sikert nem tudta kétségessé tenni.

A párharc állása: 2-0 az NKA Pécs javára.

Az 5-8. helyért

CKE - DEAC U23 77-71

A 22-15-re megnyert harmadik negyedre, valamint Tóth Z. (25/21 p., 4 ea.), S. Karavdic (19 p., 5 lep.) és Csaba Gy. (14/3 p., 7 lep., 3 szl., 5 ea.) eredményességére építve győzte le a Cegléd a nagyrészt Kovács Á. (19/9 p., 3-3 lep. és gp.), Pollák B. (15 p., 5 ea., 3 gp.) és Gáspár M. (11 p., 6 lep.) pontjaiban bízó debreceni fiatalokat.

A 13. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - Veszprémi KK 67-62

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás elején a vendég veszprémiek valósággal állva hagyva a roppant görcsösen kezdő hazaiakat, egy 16-3-as 8 percet repesztettek. Ezt követően átmenetileg kiegyenlítetté tette a játékot a Nagykőrös, majd a második etap eleje ismét az elsősorban Birkás A. (14/3 p., 3-3 lep. és ea.) és Orgona G. (13/3 p., 11 lep., 3 ea.) kosaraira alapozó vendégeké volt, akik a szakaszt 13-2-vel kezdve 20 pont fölötti előnyt szerzett a második etap derekára. Egy 7-0-lal próbáltak kapaszkodni a vendéglátók, ám szünetben így is tetemes, 17 pontos hátrányban voltak. Térfélcsere után hamar újból 20 pont fölé "hizlalta" előnyét a Veszprém, ám a szakasz második felében egy 17-4-es rohammal 10 ponton belülre került a "szárnyra kapó" Sólymok együttese. A Veszprém a záró etap derekáig tartotta 5 és 10 pontos előnyét, ám a Lakosa Á. (21 p., 10 lep., 4 szl., 6 gp.)-Timkó N. (11 p., 10 lep.) kettős vezette hazaiak egy szédületes, 16-2-es hajrával megfordították a találkozót.

Budafok - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 71-60

A 22-13-ra megnyert első negyednek, valamint jórészt K. Swanson (21 p., 7 lep.), Siklós O. (13 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.), valamint Tursics K. (12/6 p., 5 gp.) kosarainak köszönhetően kezdte győzelemmel az elődöntő párharcot a Budafok a Bán T. (17/15 p. - 21 mk. -, 4 lep.)-Kiss K. (12 p. - 19 mk. -, 10 lep.) kettős vezette Tiszaújváros ellen.

Agrofeed UNI Győr - Dunaharaszti MTK 97-90

A kosarakban gazdag összecsapás első negyedét 9 ponttal még a Boinitzer D. (34/6 p., 13 lep.)-Burai R. (26/6 p., 5 lep., 3 gp.)-Simonics O. (12/3 p., 5 lep.)-Joó T. (11/3 p., 4 lep., 3 ea.) kvartett vezette vendég Dunaharaszti nyerte. A folytatásban azonban a hazaiak átvették az irányítást, és egységes csapatmunkával, Bakon Cs. (18/18 p.), Sonyák B. (14/6 p.), Hágen T. (13/3 p., 4 lep.), Nagy T. (12/9 p., 3 gp.) és Gosztola G. (11/3 p., 8 lep., 4 gp.) jóvoltából már szünetre fordítottak, és végül 7 ponttal győztek.

Pénzügyőr SE - Vásárhelyi Kosársuli 71-69

Az első három negyedben inkább a Kerkai Á. (21/6 p., 7 lep., 5 gp.)-Barócsi Á. (10 p. - 11 mk. -, 8 lep., 4 szl., 3 ea.) kettős vezette hazai együttes akarata érvényesült, amely apránként 10 pontos előnyt alakított ki a harmadik negyed végére. A záró szakaszban a nagyot hajrázó vendég vásárhelyiek Varga Á. (20/3 p., 14 lep., 6-6 szl. és ea., 5 gp.), Varga Z. (18/9 p., 6 gp.) és Balogh L. (10 p., 4-4 lep. és ea.) révén felzárkóztak, de 2 pont megmaradt a végére a hazai előnyből.

A 11. helyért

NyíKSE-Szegfű Bútor - KTE-Duna Aszfalt U23 63-55

Küzdelmes mérkőzésen a páros negyedekben valamivel pontosabban játszva győzött Gáspár B. (16/3 p., 7 lep., 5 ea., 4 gp.) és Asztalos I. (10 p., 6 lep., 3 ea.) vezérletével a nyíregyházi együttes, a tartalékos kecskeméti fiatalok közül egyedül Ladovszky L. (15/9 p., 4 lep.) jutott 10 pont fölé.

A párharc állása: 1-1.