Férfi NB I B: Kettős pécsi lépéselőny
04
2023
2023. május 4.  |  13:40
Megkezdődtek az elődöntők a férfi másodosztály piros csoportjában. A két éllovas pécsi gárda két fővárosi riválisát fogadta, és a PVSK a MAFC-ot, az NKA pedig - bár az első negyed után még hátrányban volt - a Vasast verte biztosan. Az alsóházban is zajlanak a küzdelmek: a Megyeri Tigrisek kettős győzelemmel bizonyult jobbnak a Salgótarjánnál. A zöld csoportban az egyik elődöntőben a miskolciak simán verték a tartalékos SMAFC-ot, az alsóházban pedig a Bonyhád a döntő ütközetben fordulatos, nagy csatában múlta fölül a NyíKSE együttesét.

Az 1-4. helyért

PVSK-VEOLIA - MAFC 95-79

A nyitó és a záró etapban jobban, pontosabban játszva kezdte Halász Á. (22/9 p., 3 lep., 5-5 szl. és ea., 7 gp.), C. Harler (21/3 p., 3 ea.), Németh A. (12/9 p., 3 gp.), Horti B. (12 p., 8 lep.) és Molnár M. (11/6 p.) kosaraira alapozva összességében biztosnak mondható győzelemmel az elődöntő párharcot a PVSK a nagyrészt Buzás B. (16/6 p., 4 lep., 6-6 szl. és ea.), Polgárdy Á. (15/9 p., 3 ea.), Komma L. (13 p., 4 lep.), Tóth P. (11/3 p., 7 lep., 6 ea., 3 gp.) és Bordács S. (11 p., 14 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó MAFC ellen.

NKA Pécs - Vasas Akadémia 83-59

Az első negyedet még 5 ponttal "elvitte" a vendég Vasas, ám a 30-8-ra megnyert második negyednek, valamint elsősorban Lados E. (28/12 p., 6 lep., 3 gp.), Meleg G. (16 p., 7 lep., 3-3 ea. és gp.), Kollár B. (11/3 p., 5 lep.) és N. Djordjevics (11/3 p., 5 lep., 3 ea.) eredményességére építve győzte le biztosan az NKA a Vasast. A fővárosiaktól egyedül a hibátlanul dobó Moravcsik Á. (18/6 p. - 4/4 du. és bü., 2/2 tr. -, 5-5 lep. és ea., 4 gp.) jutott 10 pont fölé.

A 9-14. helyért

Salgótarjáni KSE - Phoenix-MT Fót 65-97

Minden negyedet megnyerve aratott a mezőnyből hibátlanul dobó Varga D. (24/6 p. - 6/6 du., 2/2 tri. -, 6 lep.), valamint J. Kinney (23/6 p., 7 lep., 9 gp.), Füzi R. (19/9 p., 13 lep.), Katona B. (14/6 p., 3 lep., 4 ea., 5 gp.) és Varga B. (11/3 p., 8 lep.) vezérletével fölényes győzelmet a vendég együttes az elsősorban Molnár M. (14 p., 4 lep., 3 ea.) és Geiger B. (11 p., 4 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó Salgótarján otthonában.

Phoenix-MT Fót - Salgótarjáni KSE 85-77

A végeredmény szoros csatát sejttet, ám a harmadik negyed végére Katona B. (20/9 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.), J. Kinney (19 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea., 6 gp.), Varga D. (11/3 p., 3 gp.), Füzi R. (10/3 p., 5 lep.) és Varga B. (10 p., 13 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva 20 pontos előnyt épített fel a hazai gárda. A záró szakaszban a Dragasevic V. (14/3 p., 3 lep., 5 gp.)-Molnár M. (12/6 p., 3-3 ea. és gp.) kettős vezette, az utolsó pillanatig küzdő nógrádiak 10 ponton belülire "kozmetikázták" vereségüket, de igazán nem tudták szorossá tenni a találkozót.

A párharc győztese: Phoenix-MT Fót 2-0-lal.

TF-BP - Óbudai Kaszások 81-71

A 24-11-re megnyert harmadik negyednek, valamint elsősorban Dancsecs A. (21/9 p., 4 lep., 6 ea.), Kelenföldi D. (18 p., 11 lep.) és Szántó D. (13/3 p., 8 lep., 4 gp.) eredményes játékának köszönhetően győzte le összességében biztosan a TF-BP a leginkább Tichov D. (19/12 p., 4 lep.), Bartos B. (14 p., 5 lep.) és Boros M. (12 p., 3-3 lep. és szl., 5 ea., 4 gp.) találataira támaszkodó óbudaiakat.

Az 1-4 helyért

MEAFC-Miskolc - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 101-62

Minden negyedet megnyerve kezdte Gerőcs R. (21/9 p.), Ragályi L. (12 p., 3 szl., 3 gp.), R. J. Williams (11/9 p. - 13 mk. -, 3-3 lep., ea. és gp., 5 szl.) és Orliczki M. (10/6 p.) vezérletével fölényes sikerrel a párharcot a MEAFC. Az erősen tartalékos soproniak elsősorban Flasár B. (25/3 p., 13 lep., 6 gp.) és Réti B. (12 p.) jóvoltából csak a harmadik negyedben tudtak felnőni ellenfelükhöz és a feladathoz.

A 9-12. helyért

Atomerőmű KSE Bonyhád - NyíKSE-Szegfű Bútor 83-79

A párharc döntő ütközetének elején a Kékesi K. (20/15 p., 4 ea.), Csizmadia A. (11/9 p.) és Géringer G. (10/6 p., 3-3 lep és szl.) kosaraira alapozó hazaiak valósággal "állva hagyták" a tompán kezdő nyíregyházi gárdát, ám a folytatásban fokozatosan talált magára, és csökkentette hátrányát a NyíKSE gárdája. Ez olyan jól sikerült a Tisza B. (32/12 p., 7 lep., 5 szl., 3-3 ea. és gp.)-Asztalos I. (10 p., 3 ea.) kettős vezette vendégeknek, hogy a hajrában fordítottak, és az utolsó 3 percnek 5 pontos előnyről vághattak neki. Ezt követően azonban egy 2 tripla és 2 büntető formájában "elővezetett" 8-0-lal a Bonyhád a maga javára fordította a találkozót, és a mérkőzéssel együtt a párharcot is megnyerte.

A párharc győztese: Atomerőmű KSE Bonyhád 2-1-gyel.

A 9. helyért

Atomerőmű KSE Bonyhád - Dávid Kornél KA 73-70

Fordulatos mérkőzést nyert meg a páratlan negyedekben nyújtott jobb játékára, valamint leginkább Pavlik B. (16/3 p., 4 lep.), Baki S. (16 p., 4 lep., 3 szl.), Kupai L. (14/12 p., 3 lep.) és Tömösváry M. (13/3 p., 11 lep., 3 ea.) eredményességére építve a Bonyhád a Szalczgruber Á. (17/9 p.)-Molnár D. (16/9 p. - 19 mk. -, 7 lep., 5 ea., 3 gp.)-Somogyfoki P. (14/9 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea.)-Simon B. (12 p., 10 lep.) kvartett vezette fehérvári együttes ellen.

A 11. helyért

KTE-Duna Aszfalt U23 - NyíKSE-Szegfű Bútor 68-66

A nyitó etapban a kecskeméti fiatalok - akik közül csak Kégel T. (14/12 p.) jutott 10 pont fölé - valósággal átrohantak a nyírségi legénységen, és 20 pont fölötti előnyre tettek szert. A folytatásban a vendégek elsősorban Asztalos I. (18/3 p., 7 lep.), Gáspár B. (15 p., 8 lep., 4 ea., 9 gp.) és Végső B. (11 p. - 13 mk.) jóvoltából fokozatosan csökkentették hátrányukat. A záró etap előtt 2 pontra csökkent a hazai előny, sőt másfél perccel a befejezés előtt 4 ponttal már a vendégek vezettek, ám a végjátékban egy két hárompontos kosárra épített 7-1-gyel végül a hazaiak diadalmaskodtak.