Női Amatőr: Még négy csapat is bajnok lehet
23
2023
2023. április 23.  |  19:11
Zajlanak a rájátszás küzdelmei a bajnoki címért és a helyezésekért a Női Amatőr NB I-ben. A bajnoki címért még négy csapat verseng, a három csoportgyőztes fővárosi együttes, a Csata, a MAFC és az MTK-TFSE mellett a rájátszásban remekül menetelő soproni együttes, a Sportdarázs-SMAFC, így nagyon izgalmas végjáték várható.

Nyíregyházi Kosársuli - Sportdarázs-SMAFC 43-84

Minden negyedet megnyerve aratott Bakó P. (19/3 p., 7 lep., 3 szl.), Erdélyiová A. (19 p., 5 lep., 6 szl., 4 ea., 3 gp.), Molnárová A. (12 p., 7 lep., 4 ea., 3 gp.) és Gombkötő L. (11/9 p.) vezérletével fölényes győzelmet a soproni együttes a Karakó D. (14 p., 8 lep., 6 ea., 3 gp.)-Mátyás E. (10 p. - 11 mk. -, 5 lep., 6 ea., 4 gp.) kettős vezette nyíregyháziak otthonában.

MAFC - Csata DSE 62-66

Az ellentétes félidőket hozó fővárosi derbi szünetében 14 ponttal még az Aradi Zs. (24/3 p., 15 lep., 8 ea.) és Hercze Sz. (19/15 p., 6 lep., 3-3 ea. és gp.) ponterősségében, valamint az 52-31-re megnyert lepattanózásában bízó hazai együttes vezetett. A fordulás óriási fordulatot hozott: a harmadik negyed végére leginkább Szörényi L. (18/6 p., 3 gp.) és Gábor L. (17 p., 3 szl., 4 gp.) jóvoltából egyetlen pontra csökkentette hátrányát, a végén pedig meg is fordította a találkozót a Csata. A vendégek a simán "elbukott" lepattanózást a szerzett (5, ill. 17), valamint az eladott (23, ill. 11) labdák területén tudták ellensúlyozni.

Sportdarázs-SMAFC - MTK-TFSE 72-51

A szünetig szerzett 15 pontos vezetésének, valamint elsősorban Erdélyiová A. (15/3 p., 3 lep., 6-6 szl. és gp.), Molnárová A. (15 p., 3 lep.), Bakó P. (14/3 p., 8 lep., 6 ea., 4 gp.) és Szeli K. (11-11 p. és lep., 4-4 szl. és gp.) kosarainak győzte le biztosan a soproni gárda a rájátszásban eddig veretlen fővárosiakat, akiktől ezúttal csak Herman A. (15 p., 3-3 szl. és ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Nyíregyházi Kosársuli - PINKK-PVSK U23 73-67

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint nagyrészt Karakó D. (27 p., 10 lep., 3-3 ea. és gp., 4 bl.), Mátyás E. (17/6 p., 9 lep., 7 ea.) és Bernáth L. (10 p. - 13 mk. -, 4-4 lep. és ea., 5 gp.) eredményes játékára építve győzte le a  Nyíregyháza a remek harmadik negyedével a Borbás P. (20/12 p., 3 ea.)-Schmidt L. (19/9 p. - 20 mk. -, 3-3 lep. és gp., 4 szl.)-Árvai N. (17 p., 9 lep., 8 szl., 10 ea.) trió vezetésével a záró etap közepén még a vezetést is megszerző, de a végére a fordításba belefáradó PINKK csapatát.

MAFC - Sportdarázs-SMAFC 48-81

Az első negyedet 4 ponttal még a hazaiak nyerték, akiktől Drávecz B. (9 p., 4 lep.) és Karlócai J. (8 p. - 10 mk. -, 14 lep., 4 szl., 7 ea.) volt a két legeredményesebb játékos. A második szakasztól már egyértelműen a Molnárová A. (21/3 p., 4 lep., 6 szl., 5 gp.), Sitku Zs. (19/3 p., 4-4 lep. és ea.) és Vasi H. (15/3 p.) ponterősségében bízó soproniak akarata érvényesült. Érdekesség, hogy a lepattanóharcot nagy fölénnyel, 49-32-re nyerték a soproni palánk alatt nem kevesebb, mint 22 lecsorgó labdát megkaparintó hazaiak, akik azonban 1/21-es (4.76%) triplamutatóval zárták a találkozót szemben a soproni 30%-kal (3/10). Jobban is büntetőztek a vendégek (17/30, 56.66%, ill. 18/24, 75%) és az eladott labdákban megmutatkozó differencia (31, ill. 20) is közrejátszott a vendég együttes fölényes sikerében.

MTK-TFSE - Csata DSE 54-59

Hétközi sima soproni veresége után az MTK-TFSE az első negyedben Burján L. (17/3 p., 6 lep., 3 szl.), Vígh B. (14 p., 5 lep.) és Herman A. (12 p. - 14 mk. -, 9 lep.) vezérletével valósággal állva hagyta a Hepp-kupa döntőbeli riválisát, és a remek első negyedével 14 pontos előnnyel térhetett pihenőre. A második félidőre egy egészen más felfogásban játszó, az első félidőben látottnál jóval agresszívebb Csata jött ki a pályára. A vendégek egységes csapatjátékkal, Gábor L. (13/3 p., 7 lep., 3 bl.), Vladár R. (12/3 p., 6 lep.), Toman D. (10/6 p. - 11 mk. -, 13 lep., 8 gp.) és Kastl D. (10 p. - 11 mk. -, 9 lep., 3-3 gp. és bl.) kosaraira alapozva szédületes, 24-4-es harmadik negyedet produkálva fordítottak, s 6 pontos előnyről várhatták a záró etapot. A fogcsikorgató küzdelmet hozó negyedik negyed második felében többször is feljött 3 pontra az MTK-TFSE, de fordítani nem tudott, így a Csata nyerte a rangadót.