Férfi NB I B rájátszás: Otthon, édes otthon
14
2023
2023. április 14.  |  11:59
Mind a nyolc mérkőzésen hazai siker született a férfi másodosztály rájátszásában. A piros csoportban a "legszorosabb" a MAFC- Jászberény találkozó volt, de ezen is 16 pontos hazai siker született. Az első fordulóban messze a legizgalmasabb mérkőzést Hódmezővásárhelyen játszották, ahol sokáig a Tiszaújváros akarata érvényesült, de a Kosársuli óriási hajrával fordított.

NKA Pécs - CKE 105-68

A két középső negyedben nagy fölényben játszva, Meleg G. (18 p., 4 lep.), Scherer B. (16/12 p. - 4/4 tr. -, 3 ea.), N. Djordjevics (16/9 p. - 3/3 tr. -, 8 lep.), Meszlényi R. (15/9 p., 9 lep., 4-4 szl. és ea., 5 gp.) és Kollár B. (13 p., 5 lep.) vezérletével magabiztos győzelemmel kezdte a rájátszást az alapszakasz győztese, az NKA a Velkey J. (21/12 p.) és Csaba Gy. (21/3 p., 3 lep.) ponterősségében bízó ceglédiek ellen.

MAFC - Jászberényi KSE 100-84

A két együttes a minap a Hepp-kupa elődöntőjében szoros mérkőzést játszott egymással, akkor 5 pontos MAFC-siker született. Ezúttal a fővárosiak a 26-13-ra megnyert első negyednek, valamint Buzás B. (34/15 p., 5 szl.), Misek L. (19/6 p., 3 ea.), Tóth P. (16/6 p. 6 gp.), Biber Á. (12 p.), Polgárdy Á. (11/3 p. - 12 mk. -, 4 lep., 5 gp.) eredményes játékának köszönhetően jóval biztosabban győzte le a párharc első mérkőzésén leginkább Mester M. (18/12 p., 4 lep., 3-3 szl. és ea.), Rosic U. (15/6 p., 3 ea., 5 gp.), Homoki D. (11/6 p., 4 lep.) és T. Ivosev (11/3 p., 3-3 lep. és ea.) találataira támaszkodó jászságiakat.

Pécsi-VSK Veolia - BKG Príma Akadémia 96-71

Ahogy az előző, úgy ennek a párharcnak a résztvevői is találkoztak a Hepp-kupa elődöntőjében - 17 pontos pécsi sikerrel zárult az a találkozó. A bajnoki negyeddöntő első mérkőzésén a Hepp-kupa friss győztese az első három negyedben C. Harler (24 p., 9 lep., 4 gp.), Horti B. (15 p., 6 lep., 3 ea.), Bíró O. (14/6 p., 6 lep.) és Molnár M. (11/9 p.) kosaraira alapozva kézben tartva a játék irányítását ezúttal 25 ponttal győzte le a negyeddöntő első mérkőzésén a Nagy Bo. (20/12 p. - 23 mk. -, 4 lep., 6 gp.)-F. Lilaj (16 p., 8 lep., 3 ea.) kettős vezette BKG csapatát.

Vasas Akadémia - DEAC U23 83-65

Szünetben 2 ponttal még a Kenéz Cs. (19/9 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.)-Balázsi S. (10/6 p., 3 lep.)-Gáspár M. (10 p. - 11 mk. -, 6 lep., 3 ea.) trió vezette debreceni fiatalok álltak jobban. Térfélcsere után azonban már egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, amely Andrássy G. (19/3 p., 3 gp.), Fekete V. (13 /9 p., 5 lep., 6 gp.) és Farkas A. (11/3 p., 3 lep.) vezérletével magabiztos győzelemmel kezdte a párharcot.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 73-71

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetben 13 ponttal még a J. Santiago (31/3 p., 12 lep., 4-4 gp. és ea., 3 szl.), Bán T. (17/9 p. - 19 mk. -, 4-4 lep. és gp.) és Kovács Z. (10/6 p., 6 lep.) eredményességére építő vendég Tiszaújváros vezetett, s ez a különbség a harmadik negyed végére is megmaradt a csapatok között. A záró szakaszban azonban a nagyrészt Kelemen B. (24/6 p., 7 lep.), Varga Á. (14/3 p., 13 lep., 4-4 ea. és gp.), Varga Z. (13/9 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.) és Bálint E. (13/3 p., 3-3 lep. és gp.) kosaraira alapozó hazaiak hatalmas hajrával megfordították a találkozót.

MEAFC-Miskolc - Agrofeed UNI Győr 101-89

A szünetig szerzett kerek 30 pontos előnyének, valamint leginkább R. J. Williams (20/3 p., 7 lep., 4 szl., 3 gp.), Kozák B. (15/9 p.), Pintér D. (13/6 p., 3 gp.), Szögi Á. (13/3 p., 5 gp.) és Lippai Sz. (11 p.) találatainak köszönhetően győzte le biztosan a MEAFC a szünet után a Sonyák B. (21/6 p., 5 lep.)-Hágen T. (16/6 p., 3 lep.)-Lógár B. (15/9 p., 10 lep., 4 gp.)-Bakon Cs. (12/6 p.) kvartett vezetésével feljavuló győri gárdát.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Dunaharaszti MTK 96-78

Minden negyedet megnyerve győzte le Flasár B. (22/9 p., 6 lep., 3 ea.), Schöll R. (13 p., 6 lep.) és Csátaljay P. (12 p. - 15 mk. -, 6 lep.) vezérletével a SMAFC a nagyrészt Burai R. (19/9 p., 3 lep., 5 gp.), Mészáros B. (15/9 p., 3-3 ea. és gp.), Boinitzer D. (13/6 p., 5 lep.) és Bocsárdi G. (10 p., 5 lep.) találataira támaszkodó Dunaharasztit.

Budafok - Pénzügyőr SE 71-60

Hiába adta Kerkai Á. (27/6 p., 9 lep., 3 ea.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a vendég Pénzügyőr, mivel csapatából más nem jutott 7 pont fölé, az első három negyedben K. Swanson (20 p., 13 lep., 4 ea.), Tursics K. (11/6 p.) és Siklós O. (11 p.) jóvoltából jobban, pontosabban játszott az alapszakasz győztese, a Budafok, amely megnyerte a párharc első összecsapását.