Férfi NB I B: 203 pont a PVSK-MAFC rangadón, SMAFC-bravúr a Budafok ellen
19
2023
2023. március 19.  |  20:26
Volt érdekesség bőven a férfi másodosztály legutóbbi fordulójában. A piros csoportban Salgótarjánban egyetlen pont döntött a hazaiak javára a Jászberény ellen, a remek játékot és óriási izgalmakat hozó PVSK-MAFC rangadón pedig úgy született 203 pont, s hazai siker, hogy mindkét fél három számjegyű pontot "termelt". Az éllovas NKA a TF-BP otthonában, a BKG pedig a Veszprém ellen hazai pályán jutott 100 pont fölé és győzött biztosan. Távol állt a "százas" elérésétől a Vasas, amely izgalmas mérkőzést nyert meg a Megyeri Tigrisek otthonában. A zöld csoportban az erős összetételben pályára lépő SMAFC simán verte az éllovas Budafokot. A MEAFC a Pénzügyőrt, a Győr a Bonyhádot, a Dunaharaszti pedig a DKKA együttesét győzte le különösebb nehézség nélkül.

Salgótarjáni KSE - Jászberényi KSE 78-77

A rendkívül hullámzó találkozó szünetében döntetlenre álltak a felek, majd a harmadik negyedben 10 ponton tartva a vendégeket 10 pontos előnyt szerzett a nagyrészt Hargitai K. (23/18 p., 5 lep.), a tripla-duplát elérő D. Herendic (15 p., 14-14 lep. és gp., 4 ea.), Dragasevic V. (13/3 p., 3 lep., 4 gp.) és Takács A. (11/3 p., 9 lep., 3 gp.) pontjaiban bízó Salgótarján. A záró etapra aztán nagyon "összekapta" magát, és a végjátékra fordított is a T. Ivosev (20/3 p., 11 lep., 3 gp.)-Homoki D. (14/6 p., 14 lep.)-Csík R. (13/3 p., 4 ea., 5 gp.)-Kucsora Cs. (12/6 p., 3 lep.) kvartett vezette Jászberény, amely 2 ponttal vezetett. Az utolsó szó azonban az addigi 4 tripláját elhibázó, ám a legfontosabb pillanatban távolról betaláló Dragasevic hármasával a hazaiaké volt, akik megnyerték a találkozót.

PVSK-VEOLIA - MAFC 103-100

Remek játékot, sok-sok izgalmat, egy nagyon hullámzó első félidőt és egy végig szoros, kiélezett második félidőt hozott a két dobogós gárda rangadója, amelynek utolsó percében is nem kevesebb, mint négy alkalommal változott a vezető csapat kiléte. Előbb büntetőből a Tóth P. (24/6 p., 5 lep., 3-3 szl. és ea., 6 gp.) Polgárdy Á. (23/3 p., 3-3 lep., ea. és gp.), Bordács S. (15 p., 13 lep., 5 ea., 3 gp.), Pintér D. (11/9 p., 3 ea.), Misek L. (10/3 p.) és Komma L. (10 p., 9 lep.) kosaraira, valamint a 45-31-re megnyert lepattanózásra alapozó MAFC szerzett vezetést, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A végjátékban aztán két triplával az Antóni Cs. (24/18 p., 5 lep.), C. Harler (19 p., 5-5 lep. és ea., 3 gp.), Horti B. (16 p., 6 lep.) és a tripla-dupla közelében járó Halász Á. (14 p., 8 szl., 4 ea., 9 gp.) ponterősségében bízó PVSK kerekedett felül, s értékes győzelmet aratott a szintén remekül játszó MAFC ellen.

TF-BP - NKA Pécs 78-105

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint elsősorban Meleg G. (15/3 p., 4 gp.), Meszlényi R. (13/9 p.), Lados E. (13/3 p., 3-3 lep. és gp.), Scherer B. (10/6 p. - 11 mk.) és Kovács P. (10/3 p.) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan az éllovas NKA a nagyrészt Anda D. (18 p., 7 lep., 4 ea.), Simon B. (14/12 p.), Dancsecs A. (12/9 p., 4 lep., 3 ea., 8 gp.), Oroszi B. (11/9 p., 5 szl., 3 gp.) és Nagy Sz. (10/6 p., 5 lep.) pontjaiban bízó TF-BP gárdáját.

DEAC U23 - Ceglédi KE 85-69

Szünetig 15 pontos előnyt szereztek a Kenéz Cs. (20/9 p., 5-5 lep. és gp.), Hőgye P. (14/9 p., 4 lep.), Gáspár M. (14 p., 12 lep.) és Kovács Á. (13/3 p., 4-4 lep. és gp.) kosaraira alapozó debreceni fiatalok. A harmadik negyed első felét 18-6-ra nyerve 3 pontra felzárkózott a S. Karavdic (17/3 p., 4 lep., 3 ea.)-Velkey J. (14/6 p., 4 ea.)-Tóth B. (11 p., 6 lep., 8 gp.) trió vezette Cegléd. A szakasz közepén egy 12-1-gyel ismét megnyugtató előnyhöz jutott a hazai együttes, és bár a negyedik negyed közepén "benézett" 10 pont alá a Cegléd, a hajrát uralva végül 16 ponttal nyert a DEAC U23-as együttese.

BKG Príma Akadémia - Veszprémi KK 123-74

A második negyed közepéig tudta elsősorban Orgona G. (26/3 p., 10 lep., 3 ea.), E. Udemezue (14/6 p., 4 lep., 3 ea.) és Szabó P. (12/3 p., 5 gp.) révén tartani a lépést a Veszprém a hazaiakkal. A hátralévő időben azonban Nagy Bo. (40/21 p., 3 ea., 12 gp.), Plézer G. (22/15 p., 3 lep.), F. Lilaj (13-13 p. és lep.), Nagy S. (12/9 p.), Halász Á. (12 p., 4 gp.) és Galambos Á. (11 p., 4 lep.) eredményességére építve nagy fölénybe került, és simán győzött a BKG.

Nagykőrösi Sólymok KE - Óbudai Kaszások 85-70

Az első negyedet 2 ponttal még "elvitte" a Tichov D. (15/9 p. - 17 mk. -, 3 lep.), Boros M. (14/6 p., 6-6 lep. és gp., 4 ea.) és S. Rosemond (12/3 p. - 14 mk. -, 5-5 szl. és ea.) találataira támaszkodó vendég Óbuda. A folytatásban azonban a Nagykőrös Lakosa Á. (16/12 p., 5 lep., 3 ea.). Váits O. (14 p., 4 lep., 5 gp.), Kocsis A. (13 p., 4-4 lep. és ea.) és Horváth M. (10 p., 3 lep.) vezetésével átvette a játék irányítását, és végül biztos, 15 pontos győzelmet aratott.

Phoenix-MT Fót - Vasas Akadémia 75-79

A végig kiélezett, szoros, fordulatos összecsapáson a negyedik negyed közepén minimális különbséggel még a Katona B. (17/15 p., 4 lep.)-J. Kinney (15 p., 3 ea., 4 gp.)-Varga D. (11 p., 6 lep.) trió vezette hazai együttes állt jobban. A végjátékban pontosabban játszó Vasas viszont Andrássy G. (15 p., 7 lep.), Medve M. (12/6 p., 8 lep., 3 gp.) és Fekete V. (12/6 p., 4 lep.) kosaraira alapozva, valamivel jobban (13/23, 56.5%, ill. 10/21, 47.6%) célozva a vonalról megnyerte a két igen gyengén büntetőző csapat összecsapását.

MEAFC-Miskolc - Pénzügyőr SE 92-69

A páratlan negyedekben nyújtott sokkal jobb, pontosabb játékának és elsősorban R. Williams (21/9 p., 4-4 lep. és gp.), Kozák M. (19 p., 4 gp.) és Csák B. (10/6 p., 4-4 lep. és gp.) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a MEAFC a nagyrészt Kerkai Á. (21 p., 5 lep., 3 szl.) és Barócsi Á. (17 p., 10 lep., 4 ea., 2 bl.) ponterősségében bízó Pénzügyőr együttesét.

Agrofeed UNI Győr - Atomerőmű KSE Bonyhád 108-74

Három negyedet megnyerve, egyet, a másodikat pedig döntetlenre adva győzte le Sonyák B. (21/3 p., 4-4 lep., szl. és gp.), Lógár B. (16/12 p., 5 lep.), Bakon Cs. (13/9 p.), Nagy T. (11/9 p. - 13 mk. -, 4 lep.), Kámán B. (11 p., 6 lep., 7-7 gp. és ea.) és Gosztola G. (10 p., 11 lep., 3 gp.) vezérletével simán a Győr a Pupp B. (16 p., 5 lep., 4-4 ea. és gp.)-Tömösváry M. (15/3 p., 10 lep., 3 ea.)-Baki S. (12/6 p., 3 lep.) trió vezette Bonyhádot.

SMAFC 1860 Soproni Egyetem - Budafok 72-58

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyének, valamint Schöll R. (15 p., 11 lep., 3-3 szl. és gp.), Csátaljay P. (15/6 p., 3-3 lep., szl. és ea.) és Sitku M. (15/3 p., 8 lep., 4 ea.) ponterős játékának, no meg jó védekezésének köszönhetően győzte le simán a SMAFC a nagyrészt K. Swanson (19 p., 11 lep., 7 ea., 3 bl.) és Tursics K. (15/9 p., 5 lep., 3 ea.) pontjaiban bízó listavezető Budafokot.

Dunaharaszti MTK - Dávid Kornél KA 94-75

A páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Boinitzer D. (21/6 p., 10 lep., 3 gp.), Burai R. (18 p., 7 lep., 5 gp.), Mészáros B. (17/9 p., 4 gp.) és Simonics O. (12 p., 5 lep., 3 ea., 4 gp.) vezérletével biztosan a Dunaharaszti a Büki B. (14/6 p.), Simon B. (14/3 p., 5 lep.), Bata O. (13/6 p., 5 lep., 6 ea.) és Szalczgruber Á. (12/6 p., 3 lep.) kosaraira alapozó DKKA együttesét.