Férfi NB I B: Győztek a piros csoport élcsapatai
13
2023
2023. március 13.  |  07:56
Sikerrel vette a legutóbbi akadályt a férfi másodosztály piros csoportjának első négy helyezettje. A két pécsi együttes idegenben nehezen, a két fővárosi gárda, a MAFC és a Vasas pedig saját otthonában jóval könnyebben diadalmaskodott. A zöld csoportban nagy hajrával nyert rangadót a MEAFC a SMAFC ellen, a Bonyhád is a hajrában fordított a DKKA ellen. Jó hetük volt a mindkét szoros mérkőzésüket megnyerő kecskeméti fiataloknak.

DEAC U23 - PVSK-Veolia 71-79

A debreceni fiatalok Kovács Á. (14 p., 8 lep.), Neuwirth B. (10/3 p., 3-3 lep. és szl., 4 gp.), Kenéz Cs. (13 p. - 17 mk. -, 5 lep., 4 gp.) és Pollák B. (12/6 p.) vezérletével a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a PVSK-val. Ekkor a C. Harler (26/12 p., 3 lep.), Horti B. (20 p., 7 lep.) és Bíró O. (16/6 p., 9 lep., 3 gp.) ponterős játékában bízó vendégek egy 12-4-es rohammal elléptek, s gyakorlatilag végig tartották 5 és 10 pont körüli vezetésüket, sőt a negyedik negyed közepén rövid ideig 10 pont fölé is növelték előnyüket.

CKE - Phoenix-MT Fót 72-65

A 20-20-as döntetlennel végződő nyitó negyedet követően a 22-14-re megnyert második etapnak, valamint nagyrészt Csaba Gy. (19/9 p., 9 lep., 3-3 szl. és ea.), Kalassai M. (17/15 p.), Kovács B. (13 p., 9 lep., 3 ea.) és Velkey J. (10/6 p. - 12 mk. -, 11 lep.) kosarainak, no meg a gyenge dobóformát kifogó Tóth B. (3 p. - 9 mk. -, 6 lep., 3 szl., 13 gp.) mezőnymunkájának, hatékony játékszervezésének köszönhetően győzték le a ceglédie a nagyrészt J. Kinney (16 p., 6 lep., 3-3 szl. és ea., 4 gp.), Varga D. (13 p., 11 lep.) és Katona J. (11 p., 9 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó Megyeri Tigrisek együttesét.

Jászberényi KSE - NKA Pécs 76-81

Úgy diadalmaskodott a végig szoros rangadón N. Djordjevics (28/6 p., 14 lep., 3 szl.) és Meleg G. (22/3 p., 3-3 lep. és gp., 4 ea.) ponterős játékával az NKA, hogy a második negyedet 2, a másik három etapot pedig 1-1 ponttal nyerte meg a T. Ivosev (18/6 p., 6 lep., 4 ea.)-Mester M. (12/3 p.)-Rosic U. (11/9 p., 3 lep.) trió vezette Jászberény otthonában.

MAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 96-72

Hiába adta Kovács S. (26/9 p., 6 lep., 4 ea., 3 gp.) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát az igazán jól csak a harmadik negyedben játszó Nagykőrös, rajta kívül a vendégektől csak Váits O. (14 p., 3 lep.) jutott 10 pont fölé. A MAFC a szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésére, valamint egységes csapatjátékára, azon belül pedig nagyrészt Pintér D. (19/12 p., 4 ea.), Bordács S. (12 p., 9 lep.), Tóth P. (11/3 p., 6 lep., 5 gp.), Buzás B. (11/3 p., 6 lep.) és Pápai M. (10 p. - 12 mk. -, 9 lep., 3 ea.) eredményességére, valamint a 47-37-re megnyert lepattanózásra építve biztosan győzött.

Veszprémi KK - Salgótarjáni KSE 82-96

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékára alapozva úgy nyert az E. Udumezue (17/6 p., 6 lep., 3 ea.), N. Ratiani (13 p., 7 lep.), Szabó P. (13 p.), Orgona G. (11/6 p. - 12 mk. -, 4 lep.) és Kis R. (10/6 p., 5 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) pontjaiban bízó Veszprém otthonában a Salgótarján, hogy nem kevesebb mint hat játékosa, Molnár M. (23 p., 7 lep., 5-5 ea. és gp.), D. Herendic (17/3 p., 8 lep., 3 ea., 9 gp.), Kocsis Z. (16 p., 6 lep., 4-4 szl., ea. és gp.), Takács A. (13 p., 6 lep.), Geiger B. (11/3 p., 3 lep.) és Hargitai K. (10/6 p.) is kétszámjegyű pontot ért el.

Vasas Akadémia - BKG Príma Akadémia 94-80

A lehengerlő, egy híján 20 ponttal megnyert első negyedre, valamint Cseh B. (19/3 p., 3 gp.), Marcikic L. (17/3 p., 4 gp.), Medve M. (12/6 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.) és Andrássy G. (11 p., 7 lep.) kosaraira alapozva győzte le a Vasas az igazán jól Nagy Bo. (34/21 p., 4 lep., 11 gp.), Nagy S. (17/9 p., 6 lep., 4 ea.), F. Lilaj (11 p., 5-5 lep. és ea.), valamint Plézer G. (10/3 p. - 13 mk.) vezérletével csak a harmadik negyedben játszó BKG együttesét.

Óbudai Kaszások - TF-BP 85-77

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett 15 pontos előnyének, valamint nagyrészt Boros M. (23/3 p., 3 lep., 5 gp.), Armaghani Á. (19/6 p., 10 lep., 3 gp.) és Tichov D. (16/9 p. - 18 mk.) ponterős játékának köszönhetően győzte le az Óbuda a szünet után Dancsecs A. (33/15 p., 4 lep., 5 ea., 3 gp.), Szántó D. (12 p., 5 ea., 8 gp.) és Kelenföldi D. (10/3 p. - 12 mk. -, 7 lep.) révén feljavuló TF-BP gárdáját.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Pénzügyőr SE 82-77 hosszabbítás után

A fordulatos összecsapás nyitó etapja után 1 ponttal még a kecskeméti fiatalok, a harmadik szakasz után viszont 6 ponttal már a Barócsi Á. (16/3 p., 9 lep.), Horváth B. (12/6 p., 3 ea.), Kerkai Á. (12/3 p. - 13 mk. -, 5 lep., 3 szl., 4 ea., 6 gp.), dr. Szekeres Á. (11/6 p., 5 gp.) és Széphelyi T. (11 p., 5 lep., 3 szl.) kosaraira alapozó fővárosi együttes állt jobban. A negyedik negyed izgalmasan alakult: a szakasz végére a Tóth Barna (17/6 p., 5 lep.)-Ivkovic M. (15/3 p., 7 lep.)-Fazekas M. (13/3 p., 9 lep., 5 ea.) trió vezette hazaiak Ivkovic triplájával ledolgozták a hátrányukat, és hosszabbításra mentették a találkozót. A kecskemétiek a ráadásban lélektani előnyüket kihasználva, a plusz 5 perces szakaszt egy 9-2-vel indítva megnyerték az összecsapást.

MEAFC-Miskolc - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 75-74

A negyedik negyed közepén 10 ponttal még a nagyrészt Schöll R. (17/3 p., 13 lep.), Csendes P. (13/3 p., 4-4 lep. és ea., 8 gp.) és Flasár B. (12/3 p., 7 lep.) találataira támaszkodó soproniak vezettek a rangadón. Ekkor azonban egy 14-0-t "repesztve" fordított a Kozák M. (26/3 p., 8 lep., 3 szl., 4 gp.), Szögi Á. (16/6 p., 5 gp.) és Csák B. (13/6 p.) eredményességére építő MEAFC gárdája, amely ezt követően az izgalmas végjátékban már nem adta ki a vezetést a kezéből.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Agrofeed UNI Győr 90-71

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan Bán T. (22/15 p., 3 lep.), J. Santiago (21/12 p., 3 lep., 5 ea., 8 gp.) és Okoh V. (14 p., 3 lep.) vezérletével a Tiszaújváros a negyedik negyedben elsősorban Sonyák B. (28/9 p., 3 lep.) és Gosztola G. (11 p., 7 lep.) jóvoltából végül 20 ponton belülre kerülő győri együttest.

NYÍKSE-Szegfű Bútor - Dunaharaszti MTK 67-79

Remekül kezdett, s az első negyedét 23-14-re megnyerte a Cvijin P. (12/3 p., 6 lep.)-Gáspár B. (11/3 p., 8 lep., 4 gp.)-Skorcov G. (10 p., 6 lep.) trió vezette, a lepattanózást végül 49-37-re megnyerő hazai gárda. A második szakasztól azonban már a Dunaharaszti akarata érvényesült, amely elsősorban Burai R. (26/6 p., 6 lep., 4 szl., 3 gp.), Joó T. (21/6 p., 5 lep., 3 ea.) és Mészáros B. (12/6 p., 3 gp.) kosaraira, no meg a sokkal jobb, mondhatni kiváló büntetőzésére (12/23 52.2%, ill. 31/35 88.6%) alapozva végül 12 ponttal győzött.

Vásárhelyi Kosársuli - KTE-Duna Aszfalt U23 76-78

A fordulatos összecsapás első negyede után 13 ponttal a Kiss D. (20 p., 8 lep.), Ivkovic M. (18/9 p.) és Tóth Barna eredményességére építő kecskeméti fiatalok, a záró etap előtt viszont Pinnyey M. (15 p., 10 lep.), Bálint E. (14/12 p.), Kelemen B. (14/6 p., 9 lep., 3 gp.), Borbáth B. (12/6 p., 4 lep., 6 gp.) és Varga Á. (12/3 p., 5 lep., 3 gp.) vezérletével már a hazaiak álltak jobban. A végig kiélezett, szoros negyedik negyed végén a vendégek örülhettek.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Dávid Kornél KA 82-78

A nyitó etapot 12 ponttal "elvitte" a sokkal határozottabban, pontosabban kezdő vendég együttes, majd szünetre 4 pontra feljött a Bonyhád. Ezt követően hullámzó volt a játék, a záró etap előtt egyetlen triplányival, de még mindig a Bata O. (26/15 p.), Simon B. (18/12 p. - 20 mk. -, 8 lep.) és Somogyfoki Sz. (13 p., 9 lep., 3 gp.) kosaraira alapozó DKKA állt jobban, sőt a záró etap közepén 9-cel "mentek" a vendégek. Ekkor azonban óriási hajrát indított a Pajor D. (19/9 p., 4-4 lep. és gp.)-Baki S. (19 p., 8 lep.)-Pupp B. (14/6 p., 7 lep., 3 szl., 5 ea., 9 gp.)-Csizmadia A. (11/6 p., 6 lep.)-Tömösváry M. (10/3 p.) "ötösfogat húzta" vendéglátó, amely egy huszáros 17-4-es hajrával megfordította és megnyerte az összecsapást.