U20: Változás a tabella élén, már a Falco az első
31
2022
2022. december 31.  |  11:00
A héten mindössze hat mérkőzést rendeztek a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában, de köztük volt a Falco-Honvéd csúcsrangadó is a tabella első két helyezettje között - a szombathelyiek sikerükkel meg is előzték a fővárosi együttest az élen. A 3-4. helyezett is összecsapott: a Sopron nagy sorozata Debrecenben szakadt meg. A Szolnok nehezen, de legyőzte a Kaposvárt, így visszavette a negyedik helyet.

14. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (12-2) - Budapesti Honvéd SE U20 (12-2) 85-71 (24-23, 23-13, 20-18, 18-17)

A Takács Zsolt (18 pont, 12 pattanó, 4 szerzett labda), Sövegjártó Ábel György (22 pont, 9 pattanó), Horváth Ádám (18 pont) és Kovács Levente Hetény (9 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz) vezette Falco a második negyedben nyújtott játékával végül nagyobb izgalmak nélkül verte az eddig listavezető Honvédot, így átvette az első helyet a tabellán. A fővárosiak legjobbja Major Bulcsú (13 pont, 4 pattanó) volt.

Egis Körmend U20 (9-5) - MVM-OSE Lions U20 (4-10) 67-51 (11-15, 20-19, 17-11, 19-6)

A félidőben 3 ponttal még a Szabadfi Márk (13 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) és Czermann Máté (15 pont, 5 pattanó) húzta oroszlányi alakulat vezetett. A fordulás után fordult a játék összképe is, a Körmend pedig Takács Kristóf (14 pont, 5 pattanó) és Tóth-Erdei Máté (11 pont, 7 szerzett labda) vezetésével a negyedik negyedben bebiztosította sikerét.

Alba Fehérvár U20 (4-10) - Atomerőmű SE U20 (4-10) 83-86 (26-27, 19-21, 21-23, 17-15)

Végig szoros mérkőzést vívott egymással a Góbi Marcell (18 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Horváth Zoltán (6 pont, 10 pattanó), Vértes Zsombor (18 pont, 6 pattanó), Márton Boldizsár (6 pont, 9 gólpassz) és Kiss Benedek (10 pont, 5 pattanó) fémjelezte Alba, valamint a leginkább Sáfrán Botond kiemelkedő (28 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 3 blokk, 51 VAL), illetve Pajor Kristóf (18 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Heimann Gergő (12 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz, 6 szerzett és 10 eladott labda) jó játékára építő ASE. A végjátékban, 83-83 után Sáfrán duplája és Heimann büntetője döntött végül a paksiak javára.

Szolnoki Olajbányász U20 (10-4) - Kometa Kaposvári KK U20 (6-8) 69-66 (22-11, 13-16, 20-19, 14-20)

A Kiss Dominik (9 pont, 11 pattanó, 3 blokk), Abraham Arabo (10 pont, 14 pattanó) és Tóth József (16 pont) vezette Szolnok jó első negyedének köszönhetően győzött. A Halmai Dániel (21 pont, 8 pattanó), Paár Márk (8 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), Bogdán Dávid Bence (8 pont, 6 pattanó) és Pucz Zalán (18 pont) húzta kaposváriak mindent megpróbáltak, 61-60-nál már csak egy pont volt a hátrányuk, és a legvégén is volt esélyük az egyenlítésre, de ez végül nem sikerült nekik.

DEAC KA U20 (11-3) - Sopron KC U20 (10-4) 87-75 (25-22, 24-22, 28-14, 10-17)

A debreceniek Neuwirth Bence (28 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda, 40 VAL), Turán Sándor (13 pont) és Varga Sándor (6 pont, 8 pattanó, 10 gólpassz) vezetésével az első félidő után is vezettek, a harmadik negyedben pedig bebiztosították győzelmüket. A leginkább Schöll Richárd (34 pont, 9 pattanó, 45 VAL), Flasár Botond (17 pont, 5 pattanó, 3 blokk) és Szekeres Áron András (12 pont, 4 gólpassz) játékára építő Sopron a záró 10 percben kozmetikázott veresége mértékén, de nem volt esélye a fordításra.

Szedeák U20 (1-13) - Zalakerámia ZTE KK U20 (8-6) 86-87 (25-23, 14-18, 22-23, 25-23)

Végig rendkívül szoros mérkőzést játszott egymással a Csornai Csaba (24 pont, 15 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda, 42 VAL) és Mészáros Tamás József (16 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte Szedeák, valamint a ZTE, melynek legjobbjai Simó Bence (29 pont, 9 pattanó), Csuti Kornél (16 pont, 6 pattanó), Unvárai Zalán (10 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Makkos Dávid (7 pont, 6 pattanó) voltak. Az utolsó percben 85-81-nél győztesnek látszottak a hazaiak, de Simó 1+3-as akcióval egyenlített, Kis Viktor büntetőjére pedig Ungvárai még felelni tudott egy duplával, így győztek végül a zalaegerszegiek.