U20: Nagy formában a Sopron, botlott a Szolnok
11
2022
2022. december 11.  |  10:42
A héten 9 mérkőzést bonyolítottak le a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A legjobban a körmendieknek sikerült ez a szakasz, hiszen két győzelmet is arattak a vasi piros-feketék, ebből egyet Szolnokon. A Sopron zsinórban hatodik sikerét szerezte meg, és kezd elválni a többiektől az országos döntőért harcoló hét együttes - kettészakadt a mezőny.

12. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 (9-2) - Alba Fehérvár U20 (4-7) 89-70 (27-17, 12-16, 30-17, 20-20)

A két páratlan negyedben elég komoly fölényben játszott, így összességében simán győzött a Tóth József (35 pont), Abraham Arabo (12 pont, 10 pattanó), Horváth Ákos (14 pont) és Vincze Roland (9 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) vezette Szolnok. A Kertész Dávid (17 pont, 5 pattanó) húzta székesfehérváriak a két páros negyedben felnőttek a feladathoz és ellenfelükhöz, de ez ezúttal kevés volt.

3. forduló

Szedeák U20 (1-9) - Egis Körmend U20 (6-3) 70-77 (16-20, 18-19, 8-20, 28-18)

A harmadik negyed végére úgy tűnt, hogy eldönti a mérkőzést a Körmend, melynek legjobbjai Herczeg Kristóf (25 pont, 8 pattanó, 9 eladott labda), Takács Kristóf (18 pont), Geröly Márton András (17pont, 5 pattanó) és Tóth-Erdei Bálint (7 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) voltak. A záró felvonásban nagyot hajrázott a leginkább Csornai Csaba (24 pont, 10 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), valamint Mészáros Tamás József (11 pont, 6 pattanó) játékára alapozó Szedeák, de 5 pontnál közelebb már nem tudott férkőzni.

11. forduló

Kometa Kaposvári KK U20 (5-6) - Sopron KC U20 (7-3) 69-76 (23-23, 25-20, 4-14, 17-19)

A Kaposvár a Paár Márk (11 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 7 szerzett labda), Antalics Dániel (14 pont, 4 pattanó), Hajduk Attila Dominik (19 pont, 8 pattanó), Halmai Dániel (11 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) kvartett vezetésével a félidőben még 5 ponttal vezetett. A fordulás után fordított a Csátaljay Péter (35 pont, 9 pattanó, 45 VAL) és Schöll Richárd (19 pont, 15 pattanó) fémjelezte Sopron, és bár a hazaiak 59-57-nél még vezettek, a végjátékban végig a soproniaknál volt az előny.

Alba Fehérvár U20 (4-8) - DEAC KA U20 (9-2) 63-97 (13-21, 27-17, 8-31, 15-28)

Hullámzó első félidő után két ponttal még a Vértes Zsombor (14 pont, 10 pattanó) és Kertész Dávid (14 pont, 8-8 pattanó és eladott labda, 6 gólpassz) vezette székesfehérváriak álltak jobban. A fordulás után azonban az első negyedben is jobban játszó, Neuwirth Bence (25 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Ságodi Róbert (16 pont, 5 pattanó, 8-8 gólpassz és szerzett labda), Várszegi Ádám (18 pont, 5 pattanó), Hegedűs Brúnó (9 pont, 11 pattanó) és Fekete Csongor (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) húzta DEAC dominált, és simán hozta a találkozót.

KTE-Duna Aszfalt U20 (5-6) - MVM-OSE Lions U20 (2-9) 90-60 (21-21, 21-10, 20-19, 28-10)

A két páratlan negyedben nyújtott játékával megérdemelten győzött a Kecskemét az OSE ellen - a hazaiak legjobbjai ezúttal Tóth Balázs (10 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 4 szerzett labda), Tóth Barna (10-10 pont és pattanó, 5 gólpassz, 6 szerzett labda), Kiss Dávid (12 pont, 9 pattanó), Velkey Géza (22 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Tóth Patrik (13 pont, 5 pattanó) voltak.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (9-2) - Szedeák U20 (1-10) 104-66 (21-16, 29-16, 26-14, 28-20)

Egy negyedig még egészen jól tartotta magát az ezúttal is Csornai Csaba (22 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) és Mészáros Tamás József (11 pont) játékára alapozó Szedeák Szombathelyen. Ezt követően viszont a Falco Takács Zsolt (21 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz), Kovács Levente Hetény (12 pont, 5 pattanó, 10 gólpassz), Horváth Ádám (18 pont), Hansen Dániel (10 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), illetve Németh Bálint Péter (12 pont) vezetésével hengerelt.

Atomerőmű SE U20 (2-9) - Zalakerámia ZTE KK U20 (7-4) 73-93 (24-17, 13-26, 19-25, 17-25)

Egy negyed után 7 ponttal még jobban állt a Sáfrán Botond (26 pont, 16 pattanó) fémjelezte ASE. Ezután viszont az történt a pályán, amit a Simó Bence (18 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Szalay Domonkos (15 pont, 5 pattanó), Takács Levente (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Csuti Kornél (12 pont, 7 pattanó) vezette ZTE akart, így 20 ponttal győzött is a vendég gárda.

Szolnoki Olajbányász U20 (9-3) - Egis Körmend U20 (7-3) 63-67 (21-21, 20-11, 8-22, 14-13)

A félidőben még 9 ponttal a Vincze Roland (23 pont, 13 pattanó) húzta hazai gárda állt nyerésre. A harmadik negyedben aztán fordított a Körmend, melynek legjobbjai Herczeg Kristóf (23 pont, 6 gólpassz), Nagy Péter (11 pont, 7 pattanó) és Takács Kristóf (23 pont, 4 pattanó) voltak. A negyedik negyedben 59-56-nál vezetett még a Szolnok, de itt futott egy 10-0-t a vendég gárda, amely ezzel be is biztosította eheti második sikerét, megnyerte a forduló rangadóját.

Budapesti Honvéd SE U20 (10-1) - Nyíregyháza Blue Sharks U20 (0-11) 103-48 (28-11, 26-14, 27-10, 22-13)

A listavezető és a sereghajtó "csatája" nem meglepő módon teljesen egyoldalú küzdelmet hozott: a leginkább Köcse Bálint (17 pont, 5 pattanó), Dócs Benedek András (12 pont, 6 pattanó), Reizinger Máté (15 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Cohill Eric (13 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), valamint Polster Péter (12 pont, 5 pattanó) játékára alapozó Honvéd minden negyedben sokkal jobban játszott, kétség sem férhetett sikeréhez.