U20: A Sopron elvette a Honvéd veretlenségét
04
2022
2022. december 4.  |  12:23
Kilenc mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában - kettőt a 8. fordulóból, majd mind a hét találkozót a 10. körből. A két hétközi meccsen nem történt meglepetés, tegnap azonban az SKC U20-as csapata legyőzte az eddig hibátlan, de első vereségével együtt is listavezető Honvédet. Nem hibázott azonban a Falco, a Szolnok és a DEAC - ez a három csapat követi a fővárosiakat.

8. forduló

Atomerőmű SE U20 (2-7) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (7-2) 54-108 (17-35, 13-16, 11-38, 13-19)

Az Erdősi Gergő (14 pont, 7 pattanó) vezette paksiak a két páros negyedben még viszonylag jól tartották magukat. A két páratlan negyedben azonban teljes mértékben a Falco akarata érvényesült, amely a Kovács Levente Hetény (6 pont, 7 pattanó, 12 gólpassz, 6 szerzett labda), Takács Zsolt (17 pont, 7 pattanó), Horváth Ádám (15 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Sövegjártó Ábel György (18 pont, 6 pattanó), Németh Bálint Péter (22 pont), Hansen Dániel (15 pont, 5 pattanó) hatosfogat vezetésével kiütéses sikert aratott.

Budapesti Honvéd SE U20 (9-0) - KTE-Duna Aszfalt U20 (4-5) 100-57 (23-14, 21-16, 33-13, 23-14)

A Major Bulcsú (17 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda), Reizinger Máté (17 pont, 4 pattanó), Boka-Magó Áron István (10 pont, 5 gólpassz) és Dócs Benedek András (14 pont, 5 pattanó), de mellettük is sok hasznos teljesítményre építő Honvéd minden negyedet nyerve hozta ezt az összecsapást. A kecskemétiek legjobbjai Tóth Barna (20 pont) és Kiss Dávid (6 pont, 5 pattanó) voltak.

10. forduló

Nyíregyháza Blue Sharks U20 (0-10) - Alba Fehérvár U20 (4-6) 61-72 (13-16, 7-21, 16-22, 25-13)

Az első három negyedben jobban játszott, és itt megszerzett előnyéből az utolsó 10 percben jól gazdálkodott a Kertész Dávid (24 pont, 9 pattanó, 7 szerzett labda) és Osztoics Milán (16 pont, 15 pattanó, 9 eladott labda) húzta székesfehérvári gárda. A leginkább Salamon Bálint (11 pont, 9 pattanó) hasznos játékára alapozó sereghajtó a záró játékrészben kozmetikázott veresége mértékén.

Szedeák U20 (1-8) - Szolnoki Olajbányász U20 (8-2) 73-82 (17-17, 21-22, 16-23, 19-20)

Nagy különbség volt az eddig elért eredményekben, ennek ellenére csak egy pont volt a szünetben a Bella Ádám (26 pont, 5 szerzett labda) és Csornai Csaba (14 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) vezette Szedeák, valamint az Abraham Arabo (15 pont, 21 pattanó), Kiss Dominik (14 pont, 6 pattanó), Horváth Ákos (12 pont, 4 pattanó) és Vincze Roland (17 pont, 4 pattanó) fémjelezte Szolnok között. A vendégek aztán a harmadik negyedben léptek meg a szegediektől, és ebben a periódusban el is dőlt a találkozó sorsa.

MVM-OSE Lions U20 (2-8) - Atomerőmű SE U20 (2-8) 86-83 (20-22, 21-21, 26-20, 19-20)

A szinte végig szoros mérkőzés negyedik negyedében lépett meg ellenfelétől az OSE Czermann Máté (26 pont, 9 pattanó), Ungvárai Zsombor (20 pont, 6 pattanó, 3 blokk) és Polónyi Ákos (16 pont, 5 pattanó) vezetésével, és ezzel meg is nyerte a meccset. Az ASE leginkább a Heimann Gergő (32 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Sáfrán Botond (16 pont, 14 pattanó), Csizmadia Attila (11 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) trió jó játékára tudott építeni, de a többiek jócskán lemaradtak mögöttük.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (8-2) - Zalakerámia ZTE KK U20 (6-4) 90-68 (22-15, 26-22, 21-19, 21-12)

A Sövegjártó Ábel György (20 pont, 9 pattanó), Takács Zsolt (13 pont, 9 pattanó), Németh Bálint Péter (14 pont, 7 gólpassz), Horváth Ádám (16 pont) és Kovács Levente Hetény (13 pont) húzta Falco minden negyedet bezsebelt, így tudta megnyerni a hétvége egyik rangadóját viszonylag simán. A ZTE legjobbjai Csuti Kornél (21 pont, 4 pattanó), Ungvárai Zalán (12 pont, 7 pattanó) és Makkos Dávid (10 pont) voltak.

Sopron KC U20 (6-3) - Budapesti Honvéd SE U20 (9-1) 81-71 (16-21, 20-16, 21-18, 24-16)

Egy negyed után 5, a félidőben pedig egy ponttal vezetett a listavezető, amely eddig hibátlan volt, és amelynél ezúttal Csomós Kristóf (20 pont, 4 pattanó) nyújtotta a legjobb teljesítményt. A fordulás után fordított a Schöll Richárd (16 pont, 17 pattanó), Csendes Péter (27 pont, 4 pattanó), Tóth Dániel (11 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) és Csátaljay Péter (11 pont, 9 pattanó) vezette soproni gárda. A 37. percben még 70-68 volt az állás, aztán a végjáték már egyértelműen a hazaiak szája íze szerint alakult.

Kometa Kaposvári KK U20 (5-5) - KTE-Duna Aszfalt U20 (4-6) 95-74 (26-20, 19-20, 28-19, 22-15)

A Tóth Barna (15 pont, 7 gólpassz), Botka Botond (17 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) és Kiss Dávid (5 pont, 4 pattanó) húzta KTE csak a második negyedben tudott felnőni a kaposváriakhoz. A másik három felvonás során jobban játszott a Paár Márk (26 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz), Hajduk Attila Dominik (21 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) és Antalics Dániel (18 pont, 6 pattanó) nagyon hasznos játékára építő Kaposvár, amely megérdemelten nyerte meg az összecsapást.

DEAC KA U20 (8-2) - Egis Körmend U20 (5-3) 76-57 (21-12, 16-15, 26-14, 13-16)

A két páros negyedben ugyan összességében két ponttal jobb volt a Körmend, melynek legjobbja Herczeg Kristóf (20 pont) volt ezen a meccsen. A két páratlan felvonás során viszont nagy különbség volt a Hegedűs Brúnó (12 pont, 10 pattanó), Neuwirth Bence (17 pont, 6 pattanó), Czermann Patrik Ákos (12 pont, 8 pattanó) és Fekete Csongor (10 pont, 5 pattanó) fémjelezte debreceni alakulat javára, amely így nagyobb izgalmak nélkül tudott nyerni.