20
Nov
2022
2022. november 20.  |  10:34
Egy héttel ezelőtt szombaton egy, ezen a héten pedig hat mérkőzéssel folytatódott a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja. A legtöbb találkozó nagyon simán, egyoldalúan alakult, kivéve a KTE és a Falco csatáját, amely az egyetlen meglepetést is hozta a 7. fordulóban.

7. forduló

DEAC KA U20 (6-1) - MVM-OSE Lions U20 (1-6)    85-45 (32-7, 18-7, 20-13, 15-18)

Az első három negyedben, különösen az elsőben hatalmas fölényben játszott a Kiss Kolos (15 pont) és Neuwirth Bence (11 pont, 4 pattanó) vezette debreceni együttes, amely percek alatt eldöntötte a találkozó sorsát. Az OSE, melynek legeredményesebb játékosa Czermann Máté volt (12 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz), az utolsó felvonást legalább meg tudta nyerni.

Szolnoki Olajbányász U20 (5-2) - Atomerőmű SE U20 (2-5)    86-45 (17-16, 22-5, 26-13, 21-11)

A Heimann Gergő (23 pont, 5 szerzett labda) húzta ASE az első 10 percben még tartotta magát Szolnokon. Ezt követően azonban végig a nagyszerű csapatjátékot bemutató, Abraham Arabo (20 pont, 9 pattanó), Sebők András (5-5 pont és pattanó, 4 gólpassz) és Szugyiczki Máté (8 pont, 5 pattanó) fémjelezte szolnokiak irányítottak.

KTE-Duna Aszfalt U20 (3-4) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (5-2)    73-68 (26-20, 15-20, 17-11, 15-17)

A Kovács Levente Hetény (14 pont, 7 gólpassz) és Takács Zsolt (15 pont, 7 pattanó) vezette Falco a harmadik negyed közepén 51-48-ra vezetett a Kecskemét otthonában. Ezt követően egy 10-0-lal zárta a játékrészt a KTE, melynek legjobbjai Tóth Patrik (14 pont, 6 pattanó), Takács Erik (11 pont, 10 pattanó) és Tóth Barna (14 pont, 5 pattanó) voltak. A negyedik negyedben egy vendég kosár után, 58-53-at követően még egy 9-0-t is csinált a vendéglátó, ezzel pedig eldöntötte az összecsapás kimenetelét, hiába hajráztak nagyot a szombathelyiek.

Szedeák U20 (0-6) - Sopron KC U20 (4-3)    53-100 (17-23, 12-27, 10-29, 14-21)

Minden negyedet megnyert, a középső két felvonásban pedig különösen nagy fölényben volt a Csátaljay Péter (21 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz), Schöll Richárd (13 pont, 13 pattanó), Csendes Péter (9 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) és Flasár Botond (13 pont, 6 pattanó) fémjelezte Sopron Szegeden.

Alba Fehérvár U20 (3-4) - Budapesti Honvéd SE U20 (7-0)    60-105 (11-22, 25-29, 18-23, 6-31)

A középső két játékrészben még egészen jól tartotta magát az Alba Vértes Zsombor (17 pont, 8 pattanó) és Osztoics Milán (12 pont, 4 pattanó) vezetésével. Az első és főleg az utolsó 10 perc azonban egyértelműen a továbbra is veretlen listavezetőé volt, amely a Vámos Ádám (17 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda), Dócs Benedek András (16 pont, 8 pattanó), Gyürk Zsigmond (15 pont, 4 szerzett labda), Rédei Péter (23 pont), Dékány Imre (10 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Pafféri Péter (8 pont, 7 gólpassz), Boka-Magó Áron István (14 pont, 5 pattanó) hetesfogat révén újabb nagyarányú sikert aratott.

Egis Körmend U20 (4-2) - Kometa Kaposvári KK U20 (3-4)    80-54 (17-13, 25-11, 23-16, 15-14)

Az első és az utolsó negyedben Halmai Dániel (16 pont, 4 pattanó) és Bogdán Dávid Bence (10 pont, 7 pattanó) vezetésével egyenrangú ellenfele volt a Kaposvár a Körmendnek. A Geröly Márton András (23 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda), Herczeg Kristóf (20 pont, 7 gólpassz), Takács Kristóf (15 pont, 8 pattanó) trió húzta hazaiak azonban a középső két játékrészben eldöntötték a mérkőzést a maguk javára.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 (0-7) - Zalakerámia ZTE KK (5-2)    59-71 (20-18, 18-15, 10-18, 11-20)

Az első félidő után 5 ponttal még a Tóth Gergő (15 pont, 8 pattanó) és Mokánszki Milán (21 pont, 6 pattanó) vezette nyírségiek álltak jobban. Ezt követően váltott az egységes csapatmunkája mellett leginkább Ungvárai Zalánra (17 pont, 9 pattanó) és Csuti Kornélra (21 pont, 7 pattanó) építő ZTE, amely a fordulás után már irányította a találkozót, és végül nagyobb izgalmak nélkül győzött - hiába volt 60-56-os vendég vezetésnél még viszonylag szoros a mérkőzés a negyedik negyed közepén.