Búcsúzott a Csata az Európa Kupától
13
2022
2022. október 13.  |  22:45

Az Európa Kupa selejtező visszavágóján a Ramat Hasharon 71-68-as győzelmet aratott a Ludovika-Csata otthonában. Ezzel az izraeli gárda kettős győzelemmel, 141-130-as összesítéssel jutott tovább a sorozat főtáblájára.

Az első mérkőzésen 70-62-es sikert aratott hazai pályán a Ramat Hasharon. A Csata 20 pontos hátrányból állt talpra múlt héten. Barnai Judit büntetőjével a magyar csapat szerzett vezetést a mérkőzés elején. Erre viszont hét izraeli pont érkezett válaszul, így két és fél perc után már 7-1-re vezetett a Ramat Hasharon. A Csatának 13-11-nél volt egy felzárkózása, de innen újabb 6-0-s futással növelte előnyét a rivális. A legnagyobb differenciát 22-13-nál jegyezhettük fel, ezt követően azonban a negyed hajrájában szépített a Csata. Czank Tímea szerzett 5 pontot a felzárkózás alkalmával. A 23-20-ról induló második etapban másfél perc után 25-25-nél egyenlített a Csata. Ez összességében 12-3-as futás volt a mieinktől. Erre viszont Charli Collier válaszolt egy triplával.

A második negyedben is őrizte kisebb előnyét a Ramat Hasharon. A különbség 3-5 pont között mozgott. A vendégeknek 43-36-nál volt egy kisebb megugrásuk, de Barnai Judit duplájával és Horváth Bernadett triplájával a nagyszünetig 45-41-re szépített a magyar csapat. A félidőben a 13 pontos Czank Tímea volt a legeredményesebb. Nagyon hiányoztak Jaelyn Brown pontjai, aki mindössze 13 percet tudott vállalni az első félidőben, a második 20 percben nem is lépett pályára. Izraeli oldalon a 14 egységnél járó Milica Jovanovic és a 13 pontos Charli Collier remekelt. A harmadik negyedet Sam Fuehring két büntetője indította. Erre azonban 6-0-val válaszolt a Ramat Hasharon. Az eredmény 51-45-nél hosszú percekre befagyott. Mindkét csapat tisztában volt vele, hogy döntő lehet merre indul el erről az állásról a visszavágó. Azóta már tudjuk, kedvezőtlen irányba indult.

Charli Collier egy duplával 53-45-re alakította az eredményt, ami már 16 pontos előnyt eredményezett összetettben a Ramat Hasharon alakulatának. A Csata egy pillanatra nem adta fel. Jókor jött Toman Dóra és Horváth Bernadett triplája. Az utolsó 10 percnek végül 58-53-ról futottak neki a csapatok. A záró szakaszban végig a Ramat Hasharon vezetett. Egy triplával indítottak, amivel 61-53-ra szakadtak el. Nem sokkal később Charli Collier is hárompontost értékesített, amivel 67-58-ra mentek a vendégek. Jáhni Zsófia állt a Csata élére, öt pontot szerzett, majd Szabó Fanni is betalált. 67-63-nál már csak 4 pont választotta el a feleket. Ha továbbjutási esélyek nem is éltek már, de a mérkőzés megnyerésére ezzel még megnyílt a lehetőség. A hajrában azonban újra elszakadt a Ramat Hasharon. 70-63 után végül Toman Dóra és Sam Fuehring büntetőivel alakította ki a 71-68-as végeredményt a Csata.

LUDOVIKA CSATA - RAMAT HASHARON 68-71 (20-23, 21-22, 12-13, 15-13)