Férfi NB I B: Jászberényben nyert a PVSK, kétszeri hosszabbítás Bonyhádon
10
2022
2022. október 10.  |  10:45
Volt izgalom, érdekesség bőven a férfi másodosztályban a hétvégén. A piros csoportban az élvonalból kieső PVSK simán nyert rangadót az előző évad döntőse, a Jászberény otthonában. 215 pontot hozott a MAFC szigetszentmiklósi vendégjátéka, amelyen úgy született sima vendég siker, hogy mindkét csapat túljutott a 100 ponton. A Megyeri Tigrisek egy végig kiélezett meccsen nagyot hajrázva győzte le a debreceni fiatalokat. A legtöbb izgalmat egy zöld csoportos találkozó hozta: a SMAFC kétszeri hosszabbítás után - a második ráadás közepén 7 pontos hátrányból fordítva - tudott nyerni Bonyhádon. A Tiszaújváros is izgalmas csatában diadalmaskodott a Dávid Kornél KA otthonában.

Jászberényi KSE - PVSK-Veolia 75-96

Az előző évad döntőjét elveszítő, illetve az élvonalból kieső gárda rangadóját a vendég pécsiek kezdték jobban, akik a nyitó negyed közepére 16-7-es előnyt szereztek, amelyet a szakasz végén 12 pontosra növeltek. A második etapban a C. Harler (21/12 p., 4 gp.), Halász Á. (15/6 p., 3 lep., 6 gp.), Bíró O. (13/9 p., 6 lep.) és a dobást nem hibázó Tóth N. (12 p., 6 lep.) eredményességére építő pécsiek gyakorlatilag végig tartották 10 és 15 pont közötti előnyüket, szünetben 13-mal "mentek". A második félidő elején tartotta 15 pont körüli előnyét a PVSK, ám a szakasz közepén egy 10-0-lal 6 pontra feljött a Velkey J. (19/9 p., 5 gp.)-Czirbus J. (11/6 p.) kettős vezette Jászberény. A hazaiak azonban ezzel "ellőtték puskaporukat": a szakaszt egy 17-4-es rohammal zárva, ezzel közel 20 pontos előnyt szerezve a PVSK el is döntötte a találkozót.

Nagykőrösi Sólymok KE - CKE 80-61

A "szomszédvári derbit" sokkal jobban, pontosabban, 8-0-lal kezdték a vendég ceglédiek, majd a vendéglátók felhagytak az első percek "udvariaskodásával", és egy 14-4-et "vágtázva" a szakasz közepén fordítottak. A szakasz második felében váltott vezetéssel haladtak a felek, a negyed végén a hazaiak 4 pontos előnyt szereztek. A második negyed elején tartották szűk előnyüket a főként Fehér P. (16/6 p., 3-3 lep. és gp.), Molnár B. (15 p., 6 lep.), Timkó N. (13 p., 12 lep.) és Lakosa Á. (11/3 p., 4-4 lep. és ea.) pontjaiban bízó hazaiak, akik egy 14-3-as rohammal a szakasz közepén 10 pont fölötti vezetést szereztek. A Cegléd a félidő hajrájában egy 14-6-ot produkálva szünetre 4 pontra feljött. A CKE - amelyből végül csak Csaba Gy. (13/3 p. - 15 mk. -, 6 lep.) és Tóth B. (12/3 p., 5 lep.) jutott 10 pont fölé, a harmadik negyedben végig "tapadt" a hazaiakra, a záró etapra 2 pontos Sólymok vezetéssel fordultak a felek. Az utolsó 10 percre "elfogytak" a vendégek: a Sólymok gárdája egy 18-2-es 7 perccel tette látszólag simává sikerét.

TF-BP - Vasas Akadémia 73-84

A szoros nyitó etapot még "elvitte" a papíron "hazai" gárda, de a második szakasz közepén egy 8-0-lal fordított a Vasas. Innen még egyenlített a TF-BP, de a félidőt a "vendég" Vasas zárta 5 pont előnnyel. A harmadik etapban nagyon "otthon érezte" magát a Vasas, viszont a TF-BP játéka szétesett - az ezt a szakaszt egy 21-4-es 7 perccel nyitó, Bagó M. (13 p., 4 lep.), L. Markicic (12/6 p., 3 lep.), Farkas A. (11/6 p.) és Dormán B. (11/3) kosaraira alapozó Vasas előnye ezzel 20 pont fölé nőtt, s ezzel el is dőlt a "házi rangadó". A záró etap közepén már 25 pont is volt a különbség, a hajrában aztán "tisztesre kozmetikázta" vereségét a nagyrészt Dancsecs A. (22/6 p., 5 lep., 6 ea., 8 gp.), Anda D. (17 p., 12 lep.), Nagy Sz. (15/9 p., 8 lep., 3 ea.) és Hegedűs D. (11/3 p., 3 lep.) vezette TF-BP.

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 73-64

Elsősorban a 22-11-re megnyert második negyednek valamint Takács A. (18/3 p., 11 lep., 3 szl.), D. Herendic (17/6 p., 7 lep., 3-3 gp. és ea., 4 szl.), Molnár M. (13 p., 5-5 lep. és gp., 3 szl., 4 ea.) és Vas-Teplán M. (11/9 p., 5 gp.) eredményességének köszönhetően győzte le a Salgótarján az igazán jól Boros M. (16/3 p., 7 lep., 4 gp.), Farkas D. (10/6 p.) és Armaghani Á. (10 p., 6 lep.) vezetésével csak a harmadik negyedben játszó óbudaiakat.

BKG Príma Akadémia - MAFC 101-114

A veretlen fővárosiak a mérkőzés elején "állva hagyva" nyeretlen ellenfelüket a nyitó etap közepén 20-4-es vezetést szereztek. A negyed második fele kiegyenlített játékot hozott, állandósult egy 10 és 15 pont közötti MAFC-vezetés. Ahogy a mérkőzést, a második negyedet is a vendégek kezdték jobban (8-3), sőt a szakasz közepén 20 pont fölé nőtt a vendég együttes előnye. A félidő hajrájában nagy dobópárbaj mellett tartotta 20 pont körüli előnyét a szünetig 62 pontig jutó MAFC. Szünet után is folyamatosan "nyílt az olló": a sziporkázó támadójátékot nyújtó, Tóth P. (27/15 p., 6 lep., 3 szl., 14 gp.), Bordács S. (20 p., 13 lep., 4 gp.), Biber Á. (19 p., 10 lep.), a volt csapata ellen játszó Buzás B. (16/9 p., 4 szl., 6 gp.) és Polgárdy Á. (15/9 p.) ponterős játékával a lepattanózást 43-28-ra nyerő MAFC már a negyedik negyed elején elérte a 100 pontot. Ezt követően "kiengedett" ugyan a fővárosi együttes, de 30 perc remek játékkal fölényes győzelmet aratott az utolsó pillanatig küzdő, s a záró etapban a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Nagy Bo. (39/15 p., 4 ea., 7 gp.), valamint Nagy Be. (18/12 p., 5 lep., 3 szl., 12 gp.), F. Lilaj (17/3 p., 4 lep., 3 ea.) és Plézer G. (10/3 p.) jóvoltából veresége mértékét tisztesre "kozmetikázó" BKG otthonában.

Phoenix-MT Fót - DEAC U23 73-70

A feljutók csatáját a vendég debreceni fiatalok kezdték jobban, 8-2-re vezettek az első 10 perc derekán. Ekkor magukra találtak, és egy 10-2-vel fordítottak a leginkább J. Santiago (21/6 p., 4 lep., 6 szl., 3 ea., 5 gp.), Katona B. (15/6 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl., 5 gp.) és Bus I. (13 p., 3-3 lep., ea. és gp.) eredményességében bízó hazaiak. A szakasz hajrájában váltott vezetéssel haladtak a felek, a negyed végen 2-vel "mentek" a látogatók. A folytatásban sem eresztették egymást a felek, szűk vendég előny mellett zajlott a játék, félidőben 2 ponttal jártak ellenfelük előtt a debreceni fiatalok. A második félidőt 8-4-gyel indítva bő 3 perc alatt fordított a Phoenix. Nem "eresztették" továbbra sem egymást a felek, szoros volt az állás, a negyedik negyed 3 pontos hazai vezetésről indult. Ennek elején megduplázta előnyét a hazai gárda, majd egy szédületes 15-2-t "repesztve" a szakasz közepére nem egyszerűen fordítottak, 7 ponttal meg is léptek a DEAC Gáspár M. (17/6 p., 6 lep., 5 gp.)-Pollák Á. (10/3 p., 3-3 lep., ea. és gp.) duó vezette fiataljai. A végjátékra aztán új erőre kapott a Megyeri Tigrisek csapata, amely egy 12-2-as rohammal végül ellenfele fölé kerekedett a fordulatos, küzdelmes találkozón.

NKA Pécs - Veszprémi KK 121-80

A 7. percben 13-13-ra állt a találkozó, majd a nyitó etap hajrájában "robbantott", és egy 18-2-es rohammal megnyugtató előnyt szerzett az NKA. Meg is nyugodott a hazai gárda: a második etapot 13-8-cal kezdve a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a Veszprém, amely a Madár A. (32/30 p.)-Birkás A. (14/6 p.)-Szabó P. (11/3 p., 3 ea.) trió vezetésével "el is vitte" a második szakaszt, de a hazai vezetést nagyobb veszély nem fenyegette. Szünet után próbálta gyorsan döntésre vinni a dolgot az NKA, amely egy 12-2-es bő két perccel indítva a harmadik negyedet 20 pont fölé növelte előnyét. A második félidőben már végig fölényben játszott, és végül simán nyert az NKA együttese, amelyből nem kevesebb mint 8 játékos, Kazy B. (22/18 p.), Meszlényi R. (16/6 p., 3-3 lep. és ea., 5 gp.), Rátvay B. (15 p.), Kovács P. (14/3 p., 3 gp.), Kerpel-Fronius G. (13/6 p., 6 lep.), Meleg G. (12 p., 7 lep., 3 ea., 4 gp.), Scherer B. (10/6 p., 4 lep.) és N. Djordjevics (10 p., 3-3 lep. és ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Budafok 73-84

Az első mérkőzéséhez képest jóval erősebb összetételben pályára lépő kecskeméti fiatalok egy 7-0-s roham formájában "estek neki" a két forduló után veretlen újoncnak, majd látványos, kiegyenlített játékkal folytatódott az összecsapás. A leginkább Ivkovic Milán (20/12 p., 6 lep.) és Tóth B. (11/3 p., 4 lep., 3 gp.) eredményességére építő hazaiak a második negyed közepéig gyakorlatilag tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, majd egy 12-2-vel a félidő hajrájában fordított a Budafok. A negyed végén visszaszerezték a vezetést, és minimális előnnyel fordulhattak a hazaiak. A második félidőt 6-0-lal kezdték a vendégek, majd egészen a záró etap közepéig fej-fej mellett haladtak a felek. Ekkor egy 12-2-vel ellépett, eldöntötte a találkozót, s Piukovics B. (25/21 p., 3 lep.), Siklós O. (16/3 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp.) és Szántó L. (15 p., 10 lep., 4 bl.) vezérletével megőrizte veretlenségét a Budafok.

Agrofeed UNI Győr - NYÍKSE 82-68

A kosarakban gazdag nyitó etap után 3 ponttal vezettek a hazaiak. A Győr alaposan "megnyomta" a második negyed első felét, s egy 10-4-gyel közel 10 pontos előnyre tett szert. A nyírségiek egy 5-0-s "részhajrával" szorossá tették a találkozót, végül 4 pontos győri vezetéssel fordultak a felek. A második félidő elején tartotta 5 pont körüli előnyét a Győr, de a harmadik etap közepén egy 6-1-gyel egalizáltak a vendégek. Lehet, a hátrány ledolgozása sokat kivett a NYÍKSE játékosaiból, ugyanis 48-48 után egy 11-2-t "repesztve" ismét elléptek a győriek. A vendég együttes azonban nem hagyta leszakítani magát, látótávolságon belül maradt, 6 pontos hazai vezetésről indult a negyedik negyed. A Kurucz Á. (17/12 p., 4 gp.), Skorcov G. (14 p., 15 lep.) és Gáspár B. (12/3 p. - 14 mk. -, 7 lep., 3 szl., 4 ea., 5 gp.) kosaraira alapozó szabolcsi legénység a záró etap közepéig tartotta a lépést a hazaiakkal. Az ekkor 68-66-ra vezető, a Kámán B. (24 p., 7 lep., 5 ea., 4 gp.)-Gosztola G. (18/3 p., 3 lep.)-Sonyák B. (15/3 p., 3 lep.)-Bakon Cs. (11/9 p. - 15 mk.) kvartett tagjainak találataira támaszkodó hazai gárda egy 14-2-es utolsó 5 perccel biztosította be győzelmét.

Dávid Kornél KA - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 73-75

A küzdelmes nyitó etapot követően 12-11-re vezetett a Phoenix, amely a a második negyed első felét 13-6-ra nyerve 8 ponttal ellépett. A félidő hajrájában a hazai gárda két triplára építve egy 8-0-lal ledolgozta hátrányát. A félidő egy 6-0-s borsodi rohammal, és vendég vezetéssel zárult. A második félidőt egy 10-0-s három perccel kezdve fordított és 4 ponttal ellépett a leginkább Simon B. (19/3 p., 3 lep.), Somogyfoki P. (14/12 p., 4 lep., 3 ea.), Bata O. (12/6 p.) és Szalczgruber Á. (10/3 p., 5 lep) pontjaiban bízó vendéglátó. A "hullámvasutazás" a szakasz közepén egy 8-0-s Phoenix-"szárnyalással" folytatódott, de csupán azért, hogy érkezzen egy 6-0-s hazai futás. A szakasz második felében szűk hazai vezetés mellett zajlott a játék, 4 pontos DKKA vezetésről indult a záró 10 perc. Ez hazai triplával indult, majd egy 5-0-lal 2-re feljöttek a borsodiak, a szakasz közepén pedig 8-ra növelte előnyét a DKKA. A hajrában azonban "robbantott" és egy 11-0-lal fordított a Phoenix. A végjátékban volt(ak) még csavar(ok): visszaszerezte a vezetést a vendéglátó, de a végjátékban Orliczki B. (11 p., 3 lep.) duplája, majd a legvégén értékesített 1 büntetője az Orliczki mellett jó dobóformát kifogó Bán T. (25/18 p., 6 lep.) és Gaál B. (12/12 p. - 13 mk. -, 15 lep.) vezette, a lepattanózást 55-32-re nyerő vendégek javára döntött.

Atomerőmű KSE Bonyhád - SMAFC 1860 91-96 két hosszabbítás után

Jobban, pontosabban (8-2) kezdtek a hazaiak, majd nagy dobópárbaj mellett végig vezettek az első negyedben. A második etap már küzdelmesebb játékot hozott, szünetben minimális volt a bonyhádi előny. A harmadik negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek, a negyedik negyed előtt 2-vel a Baki S. (22/3 p., 5 lep., 9 ea.), Szalai M. (17/12 p., 4 lep., 3 gp.) és Tömösváry M. (13/6 p., 8 lep., 3 gp.) eredményességére építő Bonyhád állt jobban. Az izgalmak ekkor sem csökkentek: a kiélezett találkozó rendes játékidejének utolsó 2 percében nem született kosár, 75-75-tel ért véget a 40 perc, jöhetett a ráadás. És ebből sem volt elég egy, hiszen az első ráadás utolsó két percét szintén "megúszták" pont nélkül, és 7-7-re adták a felek. A második hosszabbítást 6-0-lal kezdte a Bonyhád, amelynek 7 pontos előnye is volt már. A második hosszabbítás második fele azonban hihetetlen soproni feltámadást hozott: egy 12-0-lal fordított, és második idegenbeli meccsét is megnyerte a SMAFC, amelyből hat játékos is - Csátaljay P. (21 p., 3-3 lep. és szl., 4 gp.), Schöll R. (19 p., 9 lep., 2 bl.), Bakk K. (17/6 p., 5 lep., 4 szl., 3 gp., 2 bl.), Kovács B. (15-15 p. és lep., 3 gp., 2 bl.), Csátaljay B. (13/9 p., 3-3 ea. és gp.) és Soós B. (11/3 p. - 16 mk. -, 3 lep., 4 szl., 7-7 ea. és gp.) - 10 pont fölé jutott.

DMTK - Vásárhelyi Kosársuli 86-74

Az első félidő két teljesen ellentétes negyedet hozott, a nyitó szakaszban 10 pont fölötti előnyt szereztek a sokkal "élesebben" pontosabban kezdő hazaiak. A második 10 percre rendezte védekezését, és szünetre meg is fordította az állást a Hódmezővásárhely. Az első félidő fölöttébb hullámzó játéka után a harmadik etap teljesen kiegyenlített lett, s egy utolsó pillanatos triplával a hazaiak fordulhattak minimális előnnyel a negyedik negyedre. Ennek elején átvette a vezetést a nagyrészt Pavlovic V. (20 p., 8 lep., 3 ea., 5 gp.) és Varga Á. (16/3 p., 7 lep., 3 ea., 4 gp.) ponterősségére számító Kosársuli. Következett egy döntő fontosságú 12-2-es hazai roham, ami után a hajrában 5 pontra még visszajöttek a vendégek. A végjáték aztán egyértelműen a Mészáros B. (21/15 p., 7 lep., 3 ea., 6 gp.)-Burai R. (14/3 p., 4 lep. 6 ea.)-Haris R. (13/9 p., 6 lep.)-Fekete B. (10/6 p., 3 gp.) kvartett vezette Dunaharaszti csapatáé volt, amely egy 7-0-lal végül 10 pont fölötti győzelmet aratott egy érdekes, fordulatos találkozón.

Jelmagyarázat: p. - pont, mk. - mezőnykísérlet, tr. - tripla, lep. - lepattanó, gp. - gólpassz, szl. - szerzett labda, ea. - eladott labda, bl. - blokk