Nyolc ponttal alulmaradt a Ludovika-Csata az Európa Kupa selejtezőjének első mérkőzésén
07
2022
2022. október 7.  |  18:00

A női Európa Kupa selejtező első mérkőzésén a Ludovika-Csata 70-62-es vereséget szenvedett a Ramat Hasharon otthonában. A Csata 20 pontos hátrányt dolgozott le, a hajrában 64-62-re is felzárkózott és nyílttá tette a jövő heti visszavágót.

Villámrajtot vett a Ramat Hasharon. Hét perc alatt 16-2-re léptek el a hazaiak, sokáig egyedül Jaelyn Brown talált be a mieinktől. A kosárcsendet Czank Tímea öt pontja törte meg. 16-7-nél időt is kértek a hazaiak és rendezték a soraikat. Az első szakasz hajrájában ismét megnőtt az eladott labdák száma a Csatánál és ezt kihasználva 9-0-val zárták le a negyedet az izraeliek, így 25-7-re léptek el. A második etapot Czank Tímea hármasa indította, de ezt követően 30-10-nél már 20 ponttal vezettek a hazaiak. A Csata távoli dobásokkal igyekezett szépíteni, Szabó Fanni és Sam Fuehring tripláival 30-16-ra jöttek fel a mieink. Mielőtt azonban ritmust váltott volna a magyar csapat, két triplával visszaállította nagyobb előnyét a Ramat Hasharon.

Tursics Krisztián 36-16-nál időt kért és Jaelyn Brown hármasával szépített a Csata. A félidő hajrájában ismét sikerült faragni a hátrányon. A nagyszünetben 39-24 állt az eredményjelzőn. A hazaiak a 33 mezőnykísérletükből 13-at értékesítettek. A Csata 27-ből 9-et. A mieinknél a 8 pontos Czank Tímea volt a legeredményesebb. A Ramat Hasharonnál a 15 pontos Dor Saar. Az eladott labdákban volt nagy különbség, a Csata 16-nál, míg a Ramat Hasharon mindössze 6-nál járt. A harmadik negyedet még két hazai büntetőt indította, de ekkor már minden izraeli kísérletre volt válasza a Csatának. Előbb Sam Fuehring, majd Barnai Judit, aztán Jaelyn Brown talált be.

Czank Tímea 3+1-es megoldása után 49-37-nél kezdett felcsillanni a remény egy szorosabb eredményre. A negyed hajrájában 55-45-nél pedig 10 pontra zárkózott fel a Csata. A záró szakaszra 57-45-ről vágtak neki a csapatok. Az utolsó etap első találatát még a hazaiak szerezték, de erre Szabó Fanni és Horváth Bernadett válaszolt. Jaelyn Brown pedig 61-51-nél visszahozta 10 pontra a csapatot. Sam Fuehring büntetőivel már egyszámjegyű volt a differencia. Barnai Judit és Horváth Bernadett faragott tovább a hátrányon, majd Jaelyn Brown négy pontjával 64-62-nél teljesen nyílttá tette a meccset, illetve párharcot. Az utolsó percben két triplával növelte az előnyét a Ramat Hasharon. Nagyot hajrázott a Csata és bár a végére ismét 8 pontra ugrott a különbség, a második félidőre lehet építeni. Folytatás csütörtökön a Ludovika Arénában.

RAMAT HASHARON - LUDOVIKA CSATA 70-62 (25-7, 14-17, 18-21, 13-17)