Negyeddöntős a magyar válogatott a 3×3-as Nemzetek Ligája szuperdöntőn
15
Sep
2022
2022. szeptember 15.  |  20:00

Negyeddöntőt vívhat a konstancai 3×3-as Nemzetek Ligája szuperdöntőn a magyar női válogatott.

Mint ismert, a magyar lányok a csoportkörben 20-6-os vereséget szenvedtek Kínától, majd nagy csatában 14-8-ra legyőzték Litvániát. Csoportunk harmadik mérkőzésén Kína 21-17-re múlta felül Litvániát és ezzel eldőlt, hogy csoportmásodikként az ázsiai óriási mögött továbbjutó válogatottunk.

Kína és Litvánia csatáját úgy izgulhattuk végig, hogy kizárólag kínai győzelem esetén szerezheti meg a második, még továbbjutást érő helyet csapatunk. A kínaiak a fordulatos találkozón rendre elléptek 3-4 ponttal, de mindig felzárkózott Litvánia. Végül 17-17 után az utolsó perchez közelítve biztosította be a sikert Kína.

A magyar csapatot is soraiban tudó C-csoport mellett csütörtökön az “A” jelű trió küzdelmeit is lebonyolították. Ott Franciaország lett a csoportgyőztes, miután 18-11-re verték Egyiptomot és 21-15-re Olaszországot. A második továbbjutó helyet az olaszok szerezték meg Egyiptom 19-15-ös legyőzésével.

A másik négy továbbjutó hely szerdán elkelt, arról a játéknapról az összefoglalónk ITT érhető el.