Hanga Ádámék a spanyol bajnokság döntőjében
08
2022
2022. június 8.  |  08:26
Tegnap este játszotta a Real Madrid a spanyol bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzését a Bitci Baskonia ellen.

A hullámzó első félidőt követően is a királyi gárda vezetett 5 ponttal, majd ezt 13-ra növelte a harmadik negyedben, innen pedig nem tudott már szoros meccset csinálni a hazai együttes.

A Real 85-77-re győzött idegenben is, így söpréssel, 3-0-val nyerte a párharcot, és várja döntőbeli ellenfelét a Barcelona-Joventut Badalona párharcból - mint ismert, itt 1-1 az állás, ma játsszák a harmadik összecsapást.

Hanga Ádám újabb kiváló mérkőzésen van túl: ezúttal 27 és fél perc alatt 18 pont (2/5 dupla, 3/4 tripla, 5/7 büntető), 2 lepattanó, illetve 1-1 gólpassz, szerzett labda és blokk került a neve mellé (13 VAL) - csapata második legeredményesebb játékosa volt.