2021/2022 - DEAC KA U18/A – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A 72-81
28
2022
2022. május 28.  |  14:30
A Nemzeti fiú junior döntő keresztjátékának második mérkőzésén az „A” csoport harmadik helyezettje, a DEAC és a „B” csoport negyedik helyén záró szombathelyi gárda csapott össze, a győztes az ötödik helyért léphet parkettre a vasárnapi helyosztón.

A találkozó elején felváltva estek a találatok, Hegedüs Brúnó remek megmozdulásaival jól tartott lépést a nyugatiak akcióival a házigazda, (10-10) majd egy 5-0-ás szakasszal Arnóczi és Kovács révén szombathelyi előnnyel zárult az első tíz perc. (10-15) A folytatásban Promise Udemezue közelijével tapadt a Debrecen, de Horváth és Németh akciójával rögtön válaszolt a Falco, magához is hívta övéit Kádár Tamás. (13-19) A játékmegszakítás után Gadus Bogdán megmozdulásaival folytatta a felzárkózást a hazai gárda, majd Hegedüs és Gadus remekelésének köszönhetően három perccel a szünet előtt átvették a vezetést a hajdúságiak. (22-21) A pihenőt megelőző hajrában jókor jött Gadus távolija, a túloldalon viszont Németh is egy hármassal jelentkezett, majd a büntetőivel és újabb triplájával ismét a vasiak vezettek. (27-32)

A fordulás után Horváth távolijával folytatta a Falco, majd Hegedüs dupláival hamar visszahozta a DEAC (36-37), később Jankó Csaba és Hegedüs találataival igyekezett ellépni a hazai gárda. (42-37) Ez után egy 11-1-es futással visszajöttek a dunántúliak. (43-48) A záró etap előtt Hegedüs sarokból elsüllyesztett hármasa hozta vissza a cívisvárosiak győzelmi reményeit, az utolsó minutumokban viszont ismét ellépett a Szombathely, de Magyari Kristóf pazar ziccere egy labdányira olvasztotta a különbséget. (50-53) Az utolsó tíz percet egy Németh triplával kezdte a Falco, majd a túloldalon Czipka és Seszták szemfülességének köszönhetően elérhető távolságban maradt a rivális (54-56) A periódus feléhez közeledve újfent távolodtak a fekete mezesek, de Hibján akciójával egalizálni tudott a házigazda. (59-59) A végjátékban egy 6-0-ás rohammal próbáltak pontot tenni a mérkőzés végére a vendégek, majd az utolsó minutumokban Jankó egy bravúros triplával még szépíteni tudott, de Németh találataival végül behúzta a Falco. (72-81) A helyosztón így a házigazdák a 7.helyért játszanak majd a DKKA ellen, míg a vasiak a MAFC-cal csapnak össze az ötödik pozícióért.

Kádár Tamás: Tompák voltunk a mérkőzés során, hiába próbáltunk meg több mindent, semmi sem tudta az energiaszintünket felfelé mozdítani.

Karagity Milán: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, de hatalmas gratuláció illeti a Debrecen csapatát is! Kemény mérkőzést játszottunk, örülök, hogy fel tudtunk állni az elmúlt napok után, és át tudtuk szakítani a bennünk rejlő gátakat. Mindenki úgy játszott, ahogy az egy U18-as döntőhöz és önmagához is méltó.

DEAC KA U18/A – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A 72-81 (10-15, 17-17, 23-21, 22-28)

DEAC: Jankó 7/3, Hegedüs 25/3, Udemezue 5, Fekete 1, Gadus 25/9, csere: Magyari 2, Bankó -, Debreczeni -, Varga -, Hibján 3, Czipka 2, Seszták 2.

Falco: Horváth Á., Németh 28/21, Pallag -, Kovács, Kapui 4, csere: Arnóczi 5, Hansen -, Hansági 7/3, Pintér -, Ökrös -, Büki 3, Horváth Á. J. -.